Прикметник - Це така частина мови, без неї нам не обійтись. Ти вслухайсь в слово пречудове, йому, як другові, всміхнись. Земля — ласкава, люба, рідна, а сонце — щире, золоте, а небо — лагідне, погідне, життя — прекрасне й не просте. Незнайко наш такий завзятий,але кумедний аж до сліз,рудий, малий, трохи патлатийбагато сміху нам приніс!!!Завдання: виписати з вірша всі прикметники та пов'язані з ними іменники
Номер слайду 10
Прикметник - Це така частина мови, без неї нам не обійтись. Ти вслухайсь в слово пречудове, йому, як другові, всміхнись. Земля — ласкава, люба, рідна, а сонце — щире, золоте, а небо — лагідне, погідне, життя — прекрасне й не просте. Незнайко наш такий завзятий,але кумедний аж до сліз,рудий, малий, трохи патлатийбагато сміху нам приніс!!!
Номер слайду 11
ЗАВДАННЯ: Визначити рід, число і відмінок прикметників разом з іменниками. Два-три словосполучення ввести до самостійно складених речень. Кілька десятиліть тому найулюбленішим книжковим героєм дітвора називала персонажа на ім'я ... Незнайко, літературним батьком якого був письменник Микола Носов. Незнайко — вигаданий літературний персонаж, представник крихітних коротунів, один з головних героїв однойменної трилогії. Його друзі – розумний знайко, товстенький пончик, кмітлива ромашка, чудовий лікар пігулкін, здібний гвинтик та інші.
1. Прикметник означає: а) предмет. Б) ознаку предмета;в) дію предмета;г) кількість предметів.2. Прикметники узгоджуються з іменниками у:а) відмінках, числі та роді;б) відмінках та числі;в) відмінках та роді;г) числі та роді.3. Позначте рядок, у якому всі слова є прикметниками:а) квітковий, щирий, радісно;б) перший, добрий, місячний;в) зелений, ракетний, прозорий;г) літній, спекотно, любий.4. позначте рядок, у якому прикметник разом з іменником вжито в Місцевому відмінку:а) сонячного дня;б) найкращому другові;г) на зоряному небі;д) блакитний капелюх.5. у реченні «Нам не вистачає веселих пригод» визначити рід, число та відмінок прикметника:а) жіночий, однина, називний;б) чоловічий, множина, Знахідний;в) жіночий, множина, родовий;в) середній, однина, Місцевий.6. у реченні: «Пончик ніколи не порушував режиму здорового харчування» прикметник виконує синтаксичну роль: А) Підмета; б) присудка;в) означення;г) обставини.
Номер слайду 15
Перевір себе)))1 – Б 2 – А3 – В 4 – Г 5 – В 6 – В Домашня робота: Скласти 2 речення за поданими ілюстраціями