Урок з математики в 3б класі
Вчитель:Лихонос Ольга Веніамінівна
на тему : Розв’язуємо прості задачі із взаємопов’язаними величинами.
Мета уроку :формування вміння учнів розв'язувати прості задачі із взаємопов'язанами величинами, удосконалювати навички роз'язування рівнянь, розвивати математичне мислення. Формувати висловлювання з використанням математичних термінів.Роширяти знання про історичні пам'ятки України.Розвивати пізнавальний інтерес.
Тип уроку : комбінований( міжпредметні зв'язки з українською мовою. Я досліджую світ)
Обладнання: слайди на екран, дошка, мікрофон,підручник,зошити
Хід уроку:
1.Організація классу.
Усміхніться всім навколо :
Небу,сонцю,квітам, людям.
І тоді обов'язково
День у вас веселим буде!
- Запорізькі козаки на ім’я Грей, Око ,Тур на місці ніяк не можуть усидіти. Тільки – но повернулись в Україну. Про свої враження розповідають із захопленням .І нам хочуть розповісти про свою мрію
Три козака на слайді |
2.Актуалізація опорних знань.
1)Мозговий штурм - Гра «Влучи в ціль» -на слайді розгляньте букви в кожному ряду та прочитайте слово ,яке підскаже назвати мрію козаків.
А |
О |
д |
к |
а |
д |
о |
н |
н |
ф |
а |
д |
ж |
ж |
ш |
н |
л |
в |
н |
л |
в |
п |
п |
о |
у |
к |
у |
к |
р |
р |
а |
и |
п |
а |
и |
р |
ю |
ю |
т |
а |
и |
т |
ю |
ю |
н |
г |
г |
л |
м |
л |
м |
п |
п |
и |
к |
к |
г |
т |
л |
н |
є |
г |
г |
а |
є |
а |
а |
е |
и |
ю |
ю |
и |
и |
є |
г |
ш |
ь |
ш |
ш |
щ |
щ |
ц |
б |
к |
з |
з |
к |
к |
з |
з |
и |
г |
е |
е |
г |
и |
и |
о |
о |
е |
я |
ю |
ю |
є |
и |
Фортеця
- Допоможемо їм побудувати фортецю
2) Інформаційна хвилинка: слайд фортеці
Фортеця або твердиня -укріпленна фортифікацією споруда з міцними капітальними спорудами.
3) Погляньте на ряд чисел: слайд
6,12,18,24,30,36,42,48,54
- Чому я записала саме ці цифри?
- Який приклад складемо ,щоб отримати 36,18,42,54?
- На скільки збільшується відповідь кожного разу при множенні?
- Як буде читатися дріб,коли знаменник у ньому 6?
- Запишіть каліграфічно рядок цифри 6.
- Усно складемо 3 приклади на ділення,щоб була відповідь 6
4) Інформаційна хвилина Слайд фортеці
Фортеці були добре захищені системою земляних укріплень – таких ,як рів з водою або без неї та вал.
3.Основна частина.
1)Тема, мета уроку з використанням «Мозгового штурму»
Сьогодні ми повторимо, як розв’язуємо задачі на вивченні величини.
- Які величини ми вчили на минулих уроках?
- Яку дію виконуємо ,коли шукаємо :
Множник |
Множник |
Добуток |
Маса 1 предмета |
Кількість |
Загальна маса |
|
|
? |
? |
|
|
|
? |
|
2)Інформаційна хвилинка. Слайд фортеці
До перших фортець можна відносити земляні вали,ряди з частоколу, якими вгороджували невеликі поселення . Деякі первісні фортеці влаштовували на пагорбах,пізніше перед фортечними мурами з’являлися рови з водою.
3)Опрацювання навчального матеріалу.
Відкриємо підручник с.108
Задача 1/1 – діти читають самостійно
Таблиця Слайд
Довжина алеї |
Кількість |
Загальна довжина |
2 м |
3 рази |
? |
Задача ½- читають самостійно
Таблиця Слайд
Маса 1 сітки |
Кількість |
Загальна маса |
6 кг |
? |
42 кг |
Задача 1/3 читають самостійно
Таблиця Слайд
Маса 1 відра |
Кількість |
Загальна маса |
? |
4 |
32л |
Засвоєння:
Множник |
Множник |
Добуток |
1 предмета |
Кількість |
Загальна |
|
|
|
-Яким компонентом є кількість?
-Яким компонентом є величина 1 предмета?
- А загальна? Як знайти загальну?
4.Фізхвилинка
5)Виконання рівнянь : №2 с .108
Перевіримо .чи правильно учні розв’язали рівняння. Якщо є помилки , розкажіть ,як їх виправити.
6*Х -18= 18 65- а*8= 33
6)Розглядаємо №3 с.108
8 : 4= 2
Ділене збільшили у 6 разів, тоді частка збільшиться у 6 разів
48:4=12
32 :4=8
Дільник збільшили у 4 рази, то частка зменшиться у 4 рази
32:16 =2
5 * 2 = 10
Множник збільшили у 8разів, добуток збільшиться у 8 разів
40 *2 = 80
7.Робота з геометричним матеріалом
1) Інформаційна хвилинка Слайд фортеці
У середньовіччі набули поширення невеликі фортеці – замки, які служили захистом від набігів сусідів. Деякі замки з пливом часу перебудувалися в палаци і втратили своє обороне значення.Здавна замки мали дві головні функції: захисну(оборонну), житлову
2) Слайд малюнку фортеці (геометричний замок)
|
2)Інформаційна хвилинка. Відіо замків України.
Замки України.
За даними історика Сергія Трубчанінова , в Україні було понад 5000 пам’ток-фортець, проте від бульшості з них сьогодні незалишилось і сліду.Самі великі це Хотинська фортеця(Чернігівська область), Залочівський замок(Львівська область
8.Заключна частина.
1) Д.з.
2)Рефлексія (інтерв’ю)
-Яке завдання викликало у вас найбільшу зацікавленість?
Чому?
-Що таке замок?
Де можна використати знання при розв’язуванні задач?,рівнянь?
-Чи хотіли би ви дізнатися про наступні пригоди козаків?