Урок, Презентація "Зима"

Про матеріал
Інтегрований урок з природознавства та основ здоров'я. Використано на уроці метод "Сенкан", "Сніжинка Блума"
Перегляд файлу

Тема. Узагальнення і систематизація знань по темі: « Зима»

Мета: поглибити, узагальнити  знання учнів з теми, розвивати пізнавальну активність дітей, допитливість, самостійність, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.

Обладнання: ІКТ, презентація, мікрофон, демонстраційні картки.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань з елементами інтеграції.

Хід уроку

І. Організація класу

Ось  дзвінок наш пролунав,

Для навчання час настав.

Він зимовий та цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей,

Усміхнімося і промовим : “ Добрий день!”

  ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми підведемо підсумок по темі, яку вивчали на попередніх уроках.  А яка саме тема пригадаємо відгадавши загадку.

Відгадайте  загадку. 

Кружляє ніжно білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма,
Яка пора скажіть? …
(Зима)

 

  • А зараз давайте послухаємо повідомлення   про погодні умови дня за планом  
  1. Пора року
  2. Число і місяць
  3. Стан неба
  4. Температура повітря
  5. Вітер
  6. Опади

За будь–якої погоди майте гарний настрій.

Сьогодні діти, ми будемо працювати в групах. 

Перша група –

Друга група –

Тож давайте пригадаємо правила роботи групи.

 

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань

Вправа «Асоціативний кущ»

А які асоціації у вас викликає слово зима? Що вам спливає на думку?.

  • Що робить зиму неповторною? (Сніг)
  • У чому користь снігу? (Захищає землю від переохолодження, дає вологу)
  • Яка прикраса зими? (Іній)
  • У чому сила зими? (У морозах)
  •       Назвіть головні ознаки зими.

   На уроці читання ми вивчали вірші, присвячені зимі. Давайте згадаємо їх.

 Діти декламують  2 вірші

   Здавна людей турбувало питання: чи можна за допомогою народних

 прикмет передбачити погоду зимових місяців? Це життєве питання для

 селянина. Тому народ і підмічав: «Багато павутиння на бабине літо восени -

 на холодну зиму».

  Народ за допомогою власних спостережень створив  скарбничку прикмет

 де зібрані найбільш цінні  , що вказують на безпосередні зміни погоди, оскільки вони вірно визначають хід природних явищ. Адже  погода взимку непостійна. То мороз, то відлига. Сніг то впаде, то розтане. Вітер по кілька разів на день змінює напрямок.

 Зараз ми послухаємо повідомлення про  зимові місяці  та їх прикмети

Перший зимовий місяць - грудень, починається морозами і випаданням великої кількості снігу. Погода у грудні віщує майбутні врожаї: грудень холодний та сніжний – хліб буде буйний та пишний, якщо у грудні випадуть великі сніги, то буде літо, багате на врожай.

На зміну грудню приходить місяць  січень. Це морозний місяць. У січні морози особливо сильні і тріскучі. Небо ясне і чисте, сніг сліпить очі від яскравого сонячного світла. Чим яскравіше сонце, тим холодніший день. Існували прикмети: Січень сніжний і холодний – то рік буде хлібородний.  Якщо січень холодний – то липень буде жаркий і грибів не жди до осені.

Лютий найкоротший місяць року. Бувають   і хуртовини (заметілі) -

сильні вітри, бурі із снігом. Уже частіше і яскравіше світить сонце. Холодна погода змінюється першими відлигами.  У народі кажуть: Лютий багатий на сніг – квітень буде щедрий на воду.   У лютому зима з весною вперше зустрічаються.   У  цього місяця  є свої прикмети: Лютий без снігу - літо без хліба.

 

  Робота в групах

  Складання сенкану

  • 1. Зима
  • 2. Два  прикметника про зиму
  • 3. Три слова,що означають дію, пов’язану

       з  зимою

  • 4. Речення з 4 слів про зиму
  • 5. Зимове слово

Фізкульт хвилинка.  Падає сніжок

 

 - А чи знаєте ви , як живуть тварини в зимовому лісі?

  -Яких птахів ми називаємо зимуючими?

Повідомлення   про тварин.

Усі готуються до зими по різному. Багато лісових тварин  утепляють свої «шубки»,  роблять запаси  їжі, жиру , дехто лягає спати.  Більшість пташок восени  у пошуках їжі відлітають у теплі краї , долаючи великі відстані. Інші пернаті переселяються  ближче до житла людини, де їм легше знайти поживу і залишаються жити в рідних краях. А деякі прилітають до нас на зимівлю, сподіваючись на людську увагу  і підтримку. Цих птахів  ми  називаємо зимуючими.

  • Назвіть  зимуючих птахів. (Снігур, омелюх, чечітки)

  Розкажіть, як ви допомагаєте птахам   взимку.

Ми,   разом із своїми батьками  виготовили годівнички. Почепили на дерева і щодня  підготовлюємо пташок насінням.

Гра «Оплески»

(Діти плескають в долоні, якщо прозвучала правильна відповідь.)

Що ви покладете у годівничку  птахам?

 

Гарбузове насіння, пшоно, підсмажене соняшникове насіння, зерно,

Крихти хліба, насіння бур’янів; несолоне сало, насіння динь, кавунів,

цукерки.

 

Пам’ятайте!Чорний хліб і підсмажене насіння, солоне сало птахам

давати не можна.

 

  • Щовідбувається з трав’янистими рослинами  взимку?
  • Які трав’янисті рослини залишаються зеленими під снігом усю зиму?  - Чому вони не гинуть у мороз?  Які дерева не заснули взимку? Як їх називають?

Про це повідомите нам тоді, коли виконаєте таке завдання.

Робота в групах

Продовж речення.

  1. Взимку листяні дерева і кущі стоять ______________________________
  2. Зелені листки є лише у _____________________________________дерева.
  3. Під снігом зеленіють________________________________. Їм під снігом_____________________________.
  4. 4.У багаторічних рослин у  грунті  зимує ____________________________,   в одгорічних - _______________________________________.

Рефлексія

 

Робота в групах

 

Метод «Прес» 

Всі люди різні: комусь подобається зима, комусь – ні.

Розподілитися за вподобаннями:

І група – подобається зима,

2 група – не подобається зима.

Захистіть свої вподобання. Почніть словами:

«Мені подобається зима тому, що ..

Мені не подобається зима, тому, що..»

А зараз  перевіримо ваші знання за правилами  Блума.  І сьогодні  у нас  сніжинка.

Сніжинка  Блума

  1. Як називаються зимові місяці?
  2. Я правильно зрозумів, що люди,  взимку прорубують в кризі ополонки?
  3. Які улюблені  твої зимові розваги?  Чому вони тобі подобаються?
  4. Які зимові турботи людей?
  5. Як ти допомагатимеш дорослим узимку?
  6. Які б поради ви дали своїм  однокласникам  взимку?

 Підсумок.

Які знання використаєте в повсякденному житті?

 VІ. Домашнє завдання

Виконати малюнок або скласти розповідь по темі «Зима» .

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗИМА

Номер слайду 2

Зима

Номер слайду 3

Пора року Число і місяць Стан неба Температура повітря Вітер Опади

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

СЕНКАН 1. Зима 2. Два прикметника про зиму 3. Три слова,що означають дію, пов’язану з зимою 4. Речення з 4 слів про зиму 5. Зимове слово

Номер слайду 7

Номер слайду 8

ДОПОМОГА ПТАХАМ ВЗИМКУ

Номер слайду 9

Мені подобається зима тому, що… Мені не подобається зима,тому, що…

Номер слайду 10

Зима – це радість, лижі, сміх, Це ковзанка, це гірка, сніг. Фортеці, сніжки – це розваги! В зими свої є переваги. Але дорога, безперечно, Зимою дуже небезпечна. А те, що слизько – всім на втіху! Та водієві не до сміху! Дорога, як каток блищить – Машину враз не зупинить! Тож  пішоходи – пильні будьте, Дорожніх правил не забудьте!

Номер слайду 11

Домашнє завдання Намалювати малюнок або скласти розповідь по темі: «Зима»

zip
Додано
27 лютого 2020
Переглядів
1688
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку