Урок + презентація "Звук [ ф ] буква «еф»"

Про матеріал

Розробка уроку + презентація на тему "Звук [ ф ] буква «еф». Звукове моделювання. Виразне читання слів зі звуком [ ф ] . Письмо елементів та малої і великої літери «еф».

СМС: «Про птахів. Фламінго».

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Звук [ ф ] буква «еф». Звукове моделювання. Виразне читання слів зі звуком [ ф ] . Письмо елементів та малої і великої літери «еф». СМС: «Про птахів. Фламінго». Робота учительки початкових класів Кирнасівської ЗШ І-ІІІ ст. Мельник Галини Михайлівни

Номер слайду 2

Артикуляційна хвилинка

Номер слайду 3

Книжковий хробачок…астя, до…, ку…ик, …авель, …едрівка.

Номер слайду 4

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Ф ф

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Різні скельця є у мене: Червоне, жовте і зелене. Можу ними я сказати:«Йти», «Стояти», «Зачекати». ЗАГАДКА

Номер слайду 10

світлофор{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}{5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Робота учительки

початкових класів Кирнасівської ЗШ І-ІІІ ст.

Мельник Галини Михайлівни

Тема. Звук [ ф ] буква «еф». Звукове моделювання. Виразне читання слів зі звуком [ ф ] . Письмо елементів та малої і великої літери «еф».

СМС: «Про птахів. Фламінго».

 

Мета. Ознайомити з новою буквою «еф», її звуковим значенням. Вчити правильно артикулювати звук [ф]. Формувати навички літературної  вимови. Розвивати в учнів артикуляційно-слухові відчуття, фонематичний слух, усне мовлення, кругозір  дітей. Поповнювати словниковий запас учнів. Нагадати дітям значення сигналів світлофора, наголосити на важливості дотримання правил дорожнього руху. Удосконалювати каліграфічні навички. Вдосконалювати уміння робити звуко-буквений аналіз слів. Виховувати старанність і любов до навчання.

Обладнання. Презентація до уроку, звукові фішки, мультфільм  «Абетка-малятко. Літера Ф», таблиця складів, картки для гри  “Утвори нове слово”.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання вчителя до дітей

 

Доброго ранку моїм дітям чудовим!

Щиро бажаю міцного здоров’я!

В праці навчальній уваги, натхнення,

Нове і цікаве відкривати щоденно!

 

Відповідь учнів

 

 Доброго ранку класу просторому,

 Друзям хорошим,

 Моїй рідній школі!

 Доброго ранку сонечку ясному,

 Людям всім добрим і всьому прекрасному!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Мовна розминка

Повторення вивчених скоромовок.

 

  1. Артикуляційна хвилинка

Озвучити малюнки (слайд №2)

 

  1. Повторення вивченого.
  • З якою буквою знайомились на минулому уроці?  (буква «ща»)
  • Які секрети букви «ща» ми розгадали?  (позначає два звуки [шч])

 

  1. Робота з звичайному зошиті.

Гімнастика для пальчиків

Гра «Книжковий хробачок» (слайд №3)

Книжковий хробачок  з’їв букву. Потрібно її відновити, прочитати слова і записати в зошити.

 

 

 

  1. Перевірка читацьких навичок.
  1. Прочитати вірш про весну з букварика;
  2. Назвати літні, осінні, зимові та весняні місяці.

 

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  2. Артикуляційно-слухові спостереження.
  • Послухайте невеличкий вірш і скажіть, який звук у ньому зустрічається найчастіше?

Фазан ходить в очереті

 В фіолетовім береті.

 А в гнізді співає тихо

 Фазанятам фазаниха.

 

Автор Віктор Дзюба

 

  1. Словникова робота (слайд №4)

Фазан – великий промисловий птах ряду курячих із яскравим оперенням.

 

  1. Спостереження за артикуляцією звука [ф].

(Нижня губа притискається до верхніх зубів, цю перешкоду розриває струмінь повітря, утворюється шум, без будь-якого голосу).

 

        Учні роблять висновок, що [ ф ] – приголосний.

  1. Звукове моделювання  слова фазан

 

 

 

  1. Робота в зошиті «Малюй - пиши».
  1. сприйняття на слух вірша з зошита про фламінго;
  2. СМС (ситуація для мовленнєвого спілкування). «Фламінго» (слайд №5);

 

        Поширений у Європі (Південна Іспанія та Південна Франція), Азії (Середня й Передня Азія, Індія) та Африці. Фламінго потребую особливих екологічних умов, гніздиться на великих мулистих площах поблизу неглибоких солоних водойм, які мають острівці, спокійних та багатих на їжу (рачків). На Україні фламінго рідкісний залітний птах.

Голова зверху, шия, передня частина спини та

                           стернові пера рожеві. Дзьоб рожевий з чорним 

                                                                 кінцем, ноги рожеві.

 

в) схематичне зображення тваринки фламінго в зошиті.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

Ми берізки і кленці.

В нас маленькі стовбурці. (Встати)

Ми в стрункі стаєм рядки.

Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)

Ледь зіп’ялись з корінців,

Дістаємо промінців. (Руки підняти вгору)

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї)

 

 

IV.  Вивчення нового матеріалу

  1. Гра “Впіймай звук [ф]”.

Фішка, вісім, фіалки, сарафан, носив, фарби, сонце, фабрика, професія, свято, фонтан, хвалько.

 

  1.  Ознайомлення з буквою “еф”. (слайд №6)

 

  1. Пояснення вчителя.

Звук [ф] позначається буквою “еф”. Велика і мала букви мають однакову форму. Складається “еф” з двох півовалів і прямої палички між ними.

 

  1. Аналіз форми букви.

   На що схожа ця буква?

              Порівняння великої і малої, визначення її місця в алфавіті.

«І» узяло руки в боки

Та пустилось на всі скоки

Так, аж крапка загубилась –

Буква «Ф» з’явилась.

 

  1. Перегляд мультфільму  «Абетка-малятко. Літера Ф» (слайд №7)

Діти повторюють слова з буквою «еф», які зустрічались  у мультику.

 

 

  1. Робота в зошиті «Малюй - пиши».

Гімнастика для пальчиків

 

а)   пригадали правила письма;

б) штрихування веселої букви в зошиті рожевим олівцем вертикальними лініями;

  1. друкування малої і великої букви Ф, ф .

 

  1. Формування навиків читання.

 

  1. Читання злиття звука [ф] з усіма голосними.

Фа, фо, фу, фи, фе, фі.

 

  1. Гра “Утвори нове слово”.

Складання слів із “розсипаних” складів.

 

ФЕ, КА            (кафе)

ТАН, ФОН      (фонтан)

КУС, ФО         (фокус)

 

  1.  Робота в зошиті «Малюй - пиши».  Написання малої букви.
  1. Пояснення написання букви (слайд №8);

 

  1. Написання малої букви (2-й, 3-й, 4-й рядки – до половинки).

 

  1. Розвиток читацьких навичок. Робота з букварем (с. 132)
  1. Читання стовпчиків слів:
  • «за диктором»;
  • мовчки;
  • ланцюжком.
  1. Розучування віршика І. Мазепи «Буква Ф».

 

  1. Робота в зошиті «Малюй - пиши».  Написання великої букви.
  1. пояснення написання букви (слайд №8);

 

Гімнастика для пальчиків

  1. Написання великої букви (5-й, 6-й, 7-й – до половинки).

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

V. Узагальнення вивченого на уроці

 

  1. Робота з букварем (с. 133)
  1. Розповідь учителя про правила розмови по телефону.

Озвучення малюнка (ілюстрація в підручнику) ;

  1. Один учень-мама, другий-синок – ведуть між собою розмову;
  2. Робота над текстом «Телефон»

 

  1.  Робота в парах.

 «Утвори  нове  слово»  (роздаю  склади, букви)

ФЕ, КА               ТАН, ФОН              КУС, ФО      НАЛ,ФІ

ШОФЕР       ФЕРМЕР     ФУТБОЛ   ФАРТУХ   

- Хто склав, піднімає руки.

 

  1. Робота в звичайному зошиті.

Диктант букв, складів, слів, просте речення.

  1. повторити правила письма;
  2. диктант та перевірка за зразком на дошці;
  3. детальний аналіз елементів з’єднань і виду з’єднань.

 

  1. Робота над загадкою (слайд №9)

 

 

Різні скельця є у мене:

Червоне, жовте і зелене.

Можу ними я сказати:

«Йти», «Стояти», «Зачекати».

(Світлофор)

 

 

  • Для чого на дорогах встановлюють світлофори?
  • Які сигнали означають його кольори?
  • Люди яких професій слідкують за порядком на дорогах? (Міліціонери)

 

  1. Гра «Знайди пару» (слайд №10).

Знайти звукову схему до слова світлофор.

 

 

 

VІ. Підсумок уроку

- Який звук виділяли із слів?

- Якою буквою він позначається?

- З якими новими словами познайомились на уроці?

- Що було цікаве?

- Що було важко робити?

- Над чим задумались?

- Я вас вітаю, ми вивчили всі букви алфавіту! Букви, наче намистинки, з них складається наша мова.  Послухайте вірш «Букви – намистинки»           

               Із літер-намистинок

               Складаємо слова.

               І мова з уст дитячих

               На цілий світ луна.

               Чарівна, ніжна мила,

               Казково-колискова,

               Співуча, мелодійна

               Українська наша мова.

               Отож, учіться, діти,

               В добу таку чудову.

               Із намистинок-літер

               Складайте нашу мову!

- Слідкуйте, щоб намисто вашої мови було найвищого ґатунку.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Юсин Надія Улянівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
8 липня 2018
Переглядів
8669
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку