Українська мова 3 клас
Стоцька Майя Станіславівна,
вчитель вищої категорії,
вчитель-методист НВК № 9 ім.А.М.Трояна
м.Кам’янця-Подільського
Тема уроку: Пригадую слова з апострофом.
Мета: Поглибити знання учнів про апостроф; вчити правильно вимовляти, читати і писати слова з апострофом, записувати їх під диктовку; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати артикуляційний апарат; мовленнєві навички,пізнавальну активність школярів, спостережливість; збагачувати словниковий запас учнів; формувати навички каліграфічного і грамотного письма; дбати про охайність письма, виховувати інтерес до вивчення української мови.
Обладнання: Таблиця написання слів з апострофом, відеопрезентація.
Хід уроку
1.Організаційний момент
Емоційне налаштування на урок
2. Актуалізація опорних знань.
Хвилинка каліграфії.
СсВвсвятОо
Духмяний,морквяний, цвях.
На яку орфограму записані усі ці слова (слова — виключення, що пишуться без апострофа)
3. Повідомлення теми і мети уроку.
_ Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вимову слів з апострофом і записувати їх під диктовку.
4. Актуалізація опорних знань.
- Вправа «Очікування»
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Де ви можете застосувати свої знання з цієї теми?
Чи чекаєте ви на уроці нових цікавих повідомлень?
- Вправа «Пректування»
Розпочати нашу роботу я пропоную з ознайомлення з тими завданнями,
що чекають нас на уроці.
5. Вивчення нового матеріалу.
Попрошу вас, учні, уважно подивитись на перший рядок хвилинки каліграфії і прочитати слово, яке там сховалося (свято). Як воно записується? Які асоціації викликає у вас це слово? Яке свято ви любите найбільше святкувати? А чи можна сказати, що свят буває дуже багато?
Звичайно, свят багато не буває. І сьогодні на уроці я хочу провести ще одне свято. Його я запозичила в Японії. Це – Свято каліграфії. В цій країні з великою шаною відносяться до тих людей, які пишуть каліграфічно. Що ми візьмемо з собою на свято? (гарний настрій, усмішку, дружелюбність…..)
Свято розпочинається!
6. Робота біля дошки.
Вставити апостроф за правилом.
Здоров…я,цв…ях,в…ється,гал…явина,моркв…яний,кур…ячий,м…ята.
7. Фізкультхвилинка.
8. Робота в зошитах.
Записати слова під диктовку ( писати каліграфічно).
Солов’ї, п’ять, буряк, пір я, пам’ять, сузір’я кав’ярня, рум’яний, свято, трав’яний.
9. Взаємоперевірка диктанту.(робота в парах)
Підкреслити ті слова олівцем, які записані неправильно.
10.Робота за підручником.
С.8, впр.2.
- прочитати текст;
- розібрати виділені слова;
- пояснити значення слова кав’ярня (кофейня).
Історична довідка та цікаві факти про каву:
- найбільше кави вирощують у Бразилії;
- найбільше вживають каву у Фінляндії;
- каву називають зерном, а насправді – це фрукт (кавова вишня);
- найбільше кав’ярень у Львові (822).
-11.Робота в зошитах.
Вибіркова робота (виписати слова з апострофом)
Зробити звуковий аналіз слів ( Мар’яна, подвір’ я, зів'ялою).
12.Фізкультхвилинка.
13.Розповідь вчителя.
- Японські діти дуже люблять малювати. І багато з них у майбутньому приймають участь у художніх виставках.
В кінці кожної виставки картини можуть бути проданими.
Але, щоб картина продалась швидко і дорого, існує певний секрет. Що це може бути, як ви гадаєте?
(гарною каліграфією підписана картина)
-Всі ви відвідуєте уроки малювання. Тоді дайте правильну відповідь на моє запитання: художники картини малюють, чи пишуть? (пишуть).
- Сьогодні ви на уроці мови дуже схожі на художників-початківців. Тільки вони пишуть фарбами, а ви – на папері – ручкою. Уявіть собі на мить,що ви художники, а ваші записи у зошиті – картина. Мені ваші «картини» дуже подобаються, але придбаю я тільки ті, які гарно будуть підписані. У нашому випадку – це речення:
- Їжте яблука на здоров 'я!
13.Підбиття підсумків. Рефлексія.
Всі ваші роботи мені сподобались. Я гадала,що підготувала свято для вас, а вийшло, що і ви зробили свято для мене. Адже для вчителя свято – це ваш гарний настрій, дружна робота на уроці, взаємодопомога і, звичайно, гарно і каліграфічно оформлена робота.
14.Домашнє завдання.
С.8, впр.5, записати слова за зразком.
1