Урок "Приготування салату « Вінегрет»."

Про матеріал
Практична робота з соціально-побутового орієнтування "Приготування салату « Вінегрет»".( 7 клас педагогічний патронаж)
Перегляд файлу

Урок  соціально- побутового орієнтування у 7-А класі                                   ( індивідуальна форма навчання)

Тема:  

Приготування  салату  « Вінегрет».

 

Мета:

Збагатити та уточнити уявлення про продукти харчування, їх різноманітність, кухонні речі та їх призначення.

Удосконалити рухову сферу шляхом відпрацювання точності, злагодженості, координованості рухів.

Формувати діяльність  на основі визначення послідовності приготування страви. Розвивати вміння орієнтуватися у часі на приготування страв

(нарізання салату).

Збагатити словниковий запас назвами технологічних операцій з приготування страви, назвами кухонного обладнання.

Виховувати естетичні смаки на основі сервірування столу та оформлення блюда.

Тип уроку : практична робота

Обладнання

Конспект уроку, «Правила користування  гострими  та ріжучими предметами та горячими рідинами», «Правила особистої гігієни під час приготування їжі», інструкція-технологія приготування  «Вінегрет», посуд, столові прибори і пристрої.

 

Хід уроку:

І Вступна частина

       1. Нервово-психологічна  підготовка учня до уроку (привітання, пе­рекличка).

Cтав Макс  рівненько, підтягнувся,

Анатоліївні  всміхнулвся.

На урок старання не забудь ти взяти.

А тепер сідай та будемо починати.

 

      2.Нервово-дидактична підготовка учнів до уроку (активі­зація уваги, сприймання, мислення).  

Вчитель пропонує розширити і закріпити знання , відгадавши загадки.

ІІ Основна частина

Сьогодні ми з тобою  проведемо не звичайний урок. Відгадай, ким ми з тобою будемо наступні 45 хвилин:

 

 

-Хто на кухні хазяйнує?

Хто каструлями керує

І з ножем працює вправно?

Хто смачні готує страви,

Пиріжки пече рум’яні,

Варить борщ смачний, духмяний,

Не відтягнеш і за вуха?

Хто цей майстер? Звісно( кухар)

Так. Ми з тобою будемо кухарями. Одягай фартух, капелюх. Який красень!!!

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Який салат ми сьогодні будемо готувати, ти дізнаєшся, відгадавши загадку:

Вітамінів цілий віз

Нам салат з собою привіз,

І моркву і картоплю,

І огірочків трошки.

Буряк, масло і квасоля,

Цибуля, звичайно ж, трішки

То-то буде смачно,

Вгадай - но скоріше, що це за закуска?

- Та сьогодні будемо говорити про салат «Вінегрет».

  • Отже тема уроку – «Приготування салату з овочів «Вінегрет»
  • Сьогодні на уроці ми навчимося готувати  цей салат.

 

ІVАктуалізація опорних знань

 1.Розповідь вчителя. Салати є надзвичайно корисною стравою, яка містить вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, які вбивають хвороботворні мікроби. Поживні цінності салату залежать від того, які продукти входять до його складу.

Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені, покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салати їдять перед основними стравами. Таким чином, білки, жири, вуглеводи, що містяться в перших чи других стравах, легше перетравлюються організмом. Часом салат використовують і як гарнір до риби чи м'яса.

2.Повторення правил безпечної роботи

Проводиться інструктаж

«Правила користування  гострими  та ріжучими предметами та горячими рідинами», «Правила особистої гігієни під час приготування їжі»

 

 

 

3.Фізкультхвилинка.

Ми січем , січем капусту

І гарненько моркву трем

Ще і солі додаєм

І у бочки все кладем,

Потім котим бочку в льох

Як стомилися ми! Ох!

 

4. Робота з інструкційною карткою

Рецепт та послідовність приготування салату.

(опрацьовуємо рецепт приготування згідно технологічної картки)

 

V. Практична робота.

1. Приготування салату « Вінегрет» згідно  технологічної картки

2. Оформлення салату. Дегустація

- Огірки  І морквиця

Цибулина   ,капуста, і буряк -

Всі зібрались у тарілці.

Вітамінів – повний склад.

Тож беремось за виделки

І скуштуємо салат.

 

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Максе, сьогодні ми приготували смачний салат. Обов’язково пригости батьків та братика. Я впевнена, їм сподобається.. А тепер  скажи, будь ласка,

 Чи сподобався тобі урок?  Чи все у тебе вийшло?

 Який у тебе настрій на кінець уроку?

 

VІІ. Прибирання робочих місць.

 

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Інкл
Додано
18 лютого 2022
Переглядів
839
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку