Урок "Природа взимку. Як утворюється лід на водоймах"

Про матеріал
Розробка уроку з предмету "Я досліджую світ" створена для поглиблення знань учнів про природу взимку та правилами безпеки на водоймах.
Перегляд файлу

Урок з Я досліджую світ 2 клас Природа взимку. Як утворюється лід на водоймах.

Тупчій Катерина Гаврилівна, учителька початкових класів Винарівської гімназії, Білоцерківського  р-н., Київської обл.

 

Тема уроку : Як утворюється  лід на водоймах»

Мета уроку : Поглибити знання учнів про явища природи взимку; формувати в учнів поняття про лід і його властивості ; розвивати у дітей критичне мислення, вміння порівнювати, аналізувати та робити висновки; виховувати бережне ставлення до власного життя та життя інших людей.

Обладнання:  підручник( Т. Гільберг, С. Тарнавська, Н. Павич Я досліджую світ: підручник для 2 кл.-Київ ТОВ «Генеза» 2024),робочий зошит, медіа,ілюстративний матеріал, склянка з водою, лід.

Хід уроку

l Організація класу

Привітання

Ми – сімейка невеличка.

Усі друзі, я і ти.

Привітаймось, щоб личка

Усмішками зацвіли.

 

 

 

 

 

ll. Хвилинка спостережень.

-Який сьогодні день? Число? Місяць?

- Який стан неба? 

-Чи немає опадів?

-Яка температура повітря?

 

 

Розминка «Сенкан».

            Діти створюють сенкан на тему «Зима»                         

Тема (один іменник).

Опис ( два прикметники).

Дія ( три дієслова).

Відношення ( фраза з чотирьох слів)

Перефразування змісту ( одне слово)

 

Н-д:        Зима.

Чарівна, білосніжна.

Мете, сніжить, хурделить.

Люблю кататися на санках.

Весела пора року!

 

 

lll.Мотивація навчальної діяльності. Визначення  теми уроку.

- Послухайте вірш «Річка сховалась» А.Качана.

Річка сховалась: є і нема…

Замурувала річку зима.

Там, де рибалки кидали сіть,

Можна сьогодні пішки ходить.

-Про що розповідає автор вірша? Чому взимку можна ходити по річці?

Загадка.

Текла, текла та й лягла під скло. ( Вода і лід)

-Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як утворюється лід на водоймах.

lv. Вивчення нового матеріалу.

  1. Бесіда з елементами розповіді про те як утворюється лід на водоймах.
  2. Робота з підручником с.3-4.
  3. Бесіда з виконанням дослідів.

 

                                                                           

 

v. Рухлива хвилинка «Спортивна зима» , музика В.Сороки, вірші Р.Обшарської

 https://youtu.be/2xh8DBQGQAw

 

4.Робота в зошитах с.2(завдання 1)

 

Vl. Робота з медіа.

Правила безпечного поводження на водних об’єктах у зимовий період.

https://youtu.be/wBGMTWhflD4

                             

 

v||. Рефлексія.

Робота в зошиті з друкованою основою с.3

Загадки

  1. Сама вода і по воді плаваю. (Лід)
  2. Надворі горою, а в хаті  водою. (Сніг)
  3. Прозорий , як скло, та не вставиш у вікно.(Лід)
  4. Росте вона вниз головою

Не літом, а зимою.

А сонце її припече,

Заплаче вона, потече.(Бурулька)

Vlll Підведення підсумків.

-Про що ви дізналися на уроці? Що вам сподобалося?

Бажаю вам веселих зимових розваг. Але запам’ятайте «Безпека понад усе». 

 

 

 

 

                                                     

 

 

 

docx
Додано
7 лютого
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку