Актуальність проблеми: метод CLIL серед сучасної педагогіки став дуже актуальним та користується великою та вагомою популярністю. Такий метод включає в себе вивче ня ня інших предметів англійською мовою. Основними критеріями таких комбінованих уроків виступають такі, як:
Hаукове обгрунтування: для того, щоб володіти інтегрованими навичками спілкування доцільно просто користуватися таким методом, як CLIL, який вперше був використаний відомим вченим Девідом Маршем ще в 1994 р. Саме цей науковець вказує про те, що даний метод розглядає вивчення іноземної мови як засобу оволодіння іншими предметами, який забезпечує формування у учнів потреби у навчанні, розвиток власних здібностей під час спілкування.
Мета проекту – розвивати комунікативні навички учнів, користуючись сучасним методом CLIL, а також проаналізувати практичні джерела, які будуть використані на уроці природознавства у 5 класі, звернути увагу на всі аспекти новітнього методу.
Завдання проекту – підвищити мотивацію учнів за допомогою нестандартного уроку та введення елементів новизни при вивченні природознавства англійською мовою.
Очікувані результати - впровадження практичної реалі зації методики CLIL в навчальну діяльність учнів.
Тема: Пори року та погода
|
Клас: 5 |
||
Вчитель: Пєнчєва Анна Олегівна
|
|||
Мова CLIL: англійська мова.
|
|||
CLIL дисципліна: природознавство |
|||
Попередні знання: поняття «погодні умови»,уявлення про значення та роль погоди в житті людини та навколишнього середовища.
|
|||
Ключові компетенції: - спілкування іноземними мовами;
|
|||
Цілі предмету: - формувати поняття в учнів про пори року, погоду та їх ознаки ; знання про довкілля та ставлення до природи;
|
Цілі мови: - розвивати монологічне та діалогічне мовлення,
|
||
Мета уроку: 4 С
|
|||
Зміст: стимулювати до вивчення англійської мови, формувати поняття у учнів з теми «Погода та природа» .
|
Сприйняття: через порівняння змін в природі та ознаки кожної пори року.
|
Культура: дбайливе ставлення до природи.
|
Спілкування: діалогічне та монологічне.
|
Очікувані результати уроку: діти навчились розрізняти пори року та види погоди та знають про роль погодних умов.
|
|||
Час: хв.
|
Хід уроку/ інструменти оцінювання |
||
10 хв
|
І – організаційний момент: 1 - Привітання. T: Good afternoon, dear pupils ! I am glad to see you again! Sit down, please! - Who is on duty today? - What date is it today? -Who is absent today? -Thank you. Sit down, please!
2. Перевірка домашнього завдання -What was the home work for today? -First of all let’s check our homework Look at the window, children! What season is it? Do you like spring? Is it warm? Does it rain in spring? Is it windy?
3. Повідомлення теми і задач уроку T: Today on our lesson we are going to learn some new words and speak about the weather in different seasons.
|
||
5 хв |
4. Поділ на групи, формування мікрогруп для роботи в класі |
||
|
T: But first of all we must divide into three groups. Now everyone of you will take any stick you want. I have red, green and yellow colours. Let’s start.
|
||
10 хв.
|
II. Фонетична зарядка, актуалізація вивченного матеріалу. 1. Робота з лексикою з теми “Seasons”. T: Look at the board and repeat after me: autumn, spring, summer, winter. Let’s remember the names of the months! Look at the board again and repeat them after me. Now I play with the red group - you must go to the board one after another and choose only winter months. Let’s start. Now I play with the green group - you must go to the board one after another and choose only autumn months. Let’s start. Now I play with the yellow group - you must go to the board one after another and choose only summer months. Let’s start.
And now, children, answer my questions: - What months have you not choosen? - What seasons of the year are they? - How many seasons are there in a year? - What is your favorite season? - What season is the (coldest, hottest)?
|
||
10 хв.
|
III. Listening and writing The next exercise for you- now we listen interesting topic about seasons of the year. There are four seasons of the year – winter, spring, summer and autumn. Every season has three months. For example, in winter there are December, January, February. In spring - March, April, May. June, July, August- are in summer. And September, October, November – are in autumn. Every season is very beautiful and bright. In winter you can see many snow and you can sledge or ski or make snowman. There are many flowers and green grass in spring. In summer you have holidays and you can go to the sea or swim in the river. There are many vegetables and fruits in autumn.
Now every group take a list with the task. Read the sentences and write true or false.
|
||
|
IV. Фізхвилинка I hope that you are bored because you had very good and hard work. And now we play an interesting game with you. It is called «Merry- go- round», we make two circles- outside and inside. Children from outside circle think about any season but do not say to the children from inside circle. The task of the children from inside circle is to guess and ask about the season. For example, «Is it summer? - No, it is not.»
|
||
5 хв |
. V. Закріплення уроку та підведення підсумків
Team work «Guess what season is it?» Each group take cards with describing of weather.
T: Dear friends! Today we had an interesting lesson – we spoke on English, listened to the text, played games. On your desks you can see suns and clouds. Children must choose what are there mood – if they are good tick sun in the poster on the blackboard, if they are so- so - tick sun with cloud, if they are bad – tick cloud.
Homework- draw your favorite season.
T: Good bye! Thank you for your attention!
|
||
Матeріали: роздавальні картки, кольорові палички, тeматичні картки за тeмою «Пори року та погода» ,підручники та зошити , сонeчка та хмаринки, постeр.
|
|||
Ключові слова та структури: погода, пори року, назви місяців. |