Урок природознавства "Формування постави"

Про матеріал
Конспект уроку з природознавства на тему "Формування постави" для учнів 3 класу (за підручником Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак)
Перегляд файлу

ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ

Мета: ознайомити учнів із поняттям «постава», «правильна постава», «неправильна постава», із правилами вироблення правильної постави; вчити правильно сидіти за партою; розвивати спостережливість, наполегливість, уміння робити висновки; формувати уявлення про причини та наслідки  порушення постави, про запобігання викривленню кісток; виховувати бажання стежити за своєю поставою та зміцнювати м’язи, правильно сидіти, займатись посильною працею і фізичними вправами.

Обладнання: таблиця «Постава», підручники, мультимедійний супровід

Хід уроку

І. Організаційний момент

 Всі почули ви дзвінок,

 Він покликав на урок.

 Кожен з вас приготувався,

 На перерві постарався.

 Тож і ми часу не гаймо,

 Наш урок розпочинаймо.

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.

  • Погляньте у вікно. Що ви можете сказати про погоду сьогодні?
  • Який зараз місяць?
  • Які прикмети, пов’язані з цим місяцем ви знаєте?
  • Пригадайте, яка погода була вчора. Чи схожа вона на сьогоднішню?
  • Як світить сьогодні сонечко?
  • Чи високо воно знаходиться над землею?
  • Що ви скажете про вітер?
  • Що зараз роблять звірі і пташки?
  • За чим ви сьогодні спостерігали, як ішли до школи?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Фронтальне опитування.
  • Яку тему ми вивчали на попередньому уроці? 
  • З яких частин складається скелет людини?
  • Яке значення має скелет в організмі людини?
  • Яке значення для людини мають м’язи?
  • Що утворюють скелет і м’язи?
  • Як усунути втому м’язів?  
  • Чому під час ігор оголошують перерви?
  1. Перевірка завдань в групах
  1. До чого призводить перевтома
  2. Реклама  «Чому треба займатися спортом»
  3. Вправи для розслаблення м’язів

 

IV. Актуалізація опорних знань.

  • Скажіть, будь ласка, яких людей називають – сутулими? (У яких неправильна постава)
  • Як  ви гадаєте, як у цих людей працюють серце і легені?
  • Чому?

V. Повідомлення теми і мети уроку (СЛАЙД 1)

− Сьогодні на уроці ми ознайомимося з поняттям «постава», «правильна постава», «неправильна постава», чому треба виробляти в себе правильну поставу, як треба правильно сидіти за партою.

  1. Робота за таблицею «Постава». Проблемне питання (СЛАЙД 2)
  • Що, на вашу думку, постава? (Положення тіла)

  Яка постава у хлопців та дівчат?

  • Чи гарно вони виглядають?

в) Пояснення вчителя

  • Постава – це положення тіла під час сидіння і ходьби. Кожна людина повинна бути красивою, гарно ходити, високо тримати голову.

Постава буває «правильною» і «неправильною».

Правильна постава – це звична, невимушена поза стояння людини, яка без активного напруження тримає прямо тіло і голову. При правильній поставі спина пряма, плечі розправлені, піднята голова. Така людина виглядає стрункою, красивою. Всі внутрішні органи працюють добре.

Неправильна постава – це результат слабкого м’язового тонусу, при якому голова опущена, спина сутула. Людина з такою поставою не гарна, вона швидко втомлюється, скаржиться на головний біль, у неї з’являються різні хвороби.

  1. Ознайомлення з причинами порушення постави (СЛАЙД 3)
  • Діти, у чому ж причини порушення постави?
  1.  Перенесення важких предметів.
  2. Неправильна поза під час сидіння за партою та столом
  3. Тривале сидіння за комп’ютером
  4. Незручне ліжко
  5. Опущена голова під час ходьби

 

 

  1. Розповідь учителя про наслідки порушення постави (СЛАЙД 4)
  1. Порушується робота серця, ускладнюється кровообіг
  2. Порушується процес дихання і травлення
  3. З’являється головний біль та болі в спині
  4. Людина швидко втомлюється, стає неуважною
  5. З’являються хронічні захворювання
  1. Практичне завдання

Перевірка власної постави

 (Декілька учнів)

  1. Бесіда про те, як бути здоровим (СЛАЙД 5)

Треба бігати, стрибати,

М’яч у сітку закидати.

Нагинатись і пірнати,

Спину рівненько тримати

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VI. Осмислення учнями знань

  1. Робота з підручником.
  • Опрацювання статті «Формування постави»
  • Розгляд ілюстрації (мал. 118, с. 147, підручник
  • Відповіді на запитання
  • Для допитливих (с. 148, підручник)
  • Висновки
  1. Вироблення правил формування правильної постави

Гра «Виправ помилки»

  • НЕ стежити за правильним положенням тіла під час роботи та відпочинку;
  • Правильно освітлювати робоче місце: світло повинно падати на робочий стіл справа для  право- і зліва – для ліворуких;
  • Сидіти за партою не рівно, згинаючись;
  • Лягати животом на парту під час письма;
  • Горбатитись під час ходи;
  • Фізкультура , спорт, фізична праця, щоденні вправи ранкової гімнастики – це запорука неправильної постави.

 

VII. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота в зошиті
  2. Складання пам’ятки правильної постави (СЛАЙД 6)
  • Не сутулься
  • Щодня роби ранкову гімнастику
  • Виконуй фізкультхвилинки на уроках
  • Активно займайся на уроках фізичної культури
  • Грай в рухливі ігри на свіжому повітрі
  • Допомагай батькам виконувати посильну роботу

VIII. Підсумок уроку

− Що таке постава?

  • Як перевірити, чи правильна у вас постава?
  • Як постава впливає на здоров’я людини?
  • Що треба робити, щоб мати правильну поставу?

ІХ. Домашнє завдання

а) с. 147-148, опрацювати статтю підручника, відповідати на запитання.

б) Намалювати малюнок «Як я дбаю про поставу»

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 лютого 2020
Переглядів
1886
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку