Комунальний заклад “НСЗШ №9”
Тема уроку.
Корисні копалини – гірські породи. Види корисних копалин(тверді, рідкі та газоподібні).Практична робота: ознайомлення з колекцією корисних копалин; порівняння властивостей твердих корисних копалин.
Вчитель: Т.М. Каракуша
2019 р.
Мета: формування ключових компетентностей:
-формувати уміння установлювати схожість, тотожність і відмінність між кількома предметами;
-формувати уміння перевіряти і оцінювати результати своєї праці;
-розвивати логічне мислення, мовлення школярів;
-виховувати пізнавальний інтерес;
-виховувати бережливе ставлення до природи.
Предметних компетентностей:
-формувати уявлення про корисні копалини та способи їх видобування;
-формувати усвідомлення взаємозв'язків у природі;
-формувати уміння визначати і розрізняти корисні копалини рідного краю;
-вчити бачити красу неживої природи;
-познайомити з працею геолога.
Тип уроку. Формування компетентностей.
Обладнання: комп'ютер, презентація «Корисні копалини», колекція корисних копалин.
Хід уроку.
I.Організаційний момент.
II.Мотивація навчальної діяльності.
-Хто прийшов до нас на урок?(Гном). Як ви думаєте чому?
-Ми починаємо вивчати нову тему. Як вона називається, здогадайтеся:
РИСНІКО ПАКОНИЛИ.
III.Повідомлення теми і мети уроку.
IV.Вивчення нового матеріалу.
-Пригадайте! Що ви знаєте про гори? Яке значення для життя вони мають? Які гори є в Україні?
-Поміркуйте! З чого складаються гори?
-Пригадайте, які ви знаєте гірські породи?
(пояснюю, використовуючи “Презентацію...”, демонструю колекцію корисних копалин).
V.Фізхвилинка.
VI.Робота з підручником.
-Що називають родовищем?
-Хто такий геолог?
-Що називають корисними копалинами?
-В яких станах перебувають корисні копалини?
VII.Практична робота. Дослідження властивостей і порівняння твердих корисних копалин.
1.Робота в групах.
VIII.Узагальнення й систематизація отриманих знань.
-Звіт груп.Визначення спільних і відмінних ознак твердих корисних копалин.
IX.Підбиття підсумків. Рефлексія.
-Прочитайте висновки на с.44.
-Про що дізналися в рубриці “Для допитливих?”
-Закінчіть речення:
*Мене на уроці порадувало...
*Було цікаво...
*Мені дуже захотілося...