Міністерство освіти і науки України
ДНЗ «Чортківське ВПУ»
Конспект відкритого проект-уроку на тему: «Польща»
Виконала:
викладач з географії, біології і екології
Крижанівська О.М.
Чортків – 2021
Тема: Польща.
Мета: навчальна: сформувати в учнів систему знань про основні особливості економіко-географічне положення Польщі, охарактеризувати населення, економіку і зовнішньо економічні зв’язки Польщі;
розвивальна: розвивати інтерес учнів до самостійного пошуку та аналізу необхідної інформації; практичні уміння працювати з комплексними картами атласа і контурних карт;
виховна: виховувати цікавість до теми, уважність та аналітичні здібності.
Тип уроку: урок-проект.
Обладнання: політична карта Європи, підручники, атласи, робочі зошити, презентація, контурні карти, магніти, листки з малюнками, ноутбук, телевізор.
Методична література:
Хід уроку:
І. Організація класу до уроку.
- Перевірка присутності учнів.
- Перевірка наявності в них підручника, зошита.
- Психологічна підготовка учнів до роботи на уроці.
ІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок.
Гра «Так чи ні».
( Італія)
Суть гри: коли я говорю правильне твердження – ви піднімаєте листочок синього кольору, коли я говорю неправильне твердження – піднімаєте листочок рожевого кольору. (Слайд 1-16)
ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдання уроку.
Прийом «Візитна картка».
Учитель робить повідомлення, за якими клас повинен відгадати країну, про яку піде мова на уроці.
Отож, запишемо тему уроку в зошит: «Польща». (Слайду 20).
Працювати будемо за планом: (Слайду 21).
ІІІ. Формування і засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Візитна картка Польщі.(Слайди 22-23).
Столиця – Варшава
Площа – 322,6 тис.км2
Населення – 38 млн чол.
Державний лад – парламентсько-президентська республіка, унітарна держава
Адміністративний поділ – 16 воєводств
Релігія - католицька
Грошова одиниця – злотий
Міжнародні організації – з 1999 в НАТО, з 2004 р. ЄС.
Економіко-географічне положення Польщі в цілому вигідне.
Польща знаходиться в басейні річок Вісли і Одри. На північному сході межує з Росією та Литвою. На сході і південному сході простягаються кордони з Білоруссю й Україною. На півдні та і південному заході Польща межує зі Словаччиною та Чехією. Західні кордони відділяють її від Німеччини. Крім того Польща має великий вихід до Балтійського моря. Найбільші морські порти - Гданськ, Гдиня й Щецін.
Державними символами Польщі є державний герб з зображенням білого орла на червоному полі і червоно- білий державний прапор.
Глава держави - президент, який обирається на 5 років. Виконавча влада належить президенту й уряду. Законодавча влада здійснюється двопалатним парламентом.
(Учні занотовують у робочі зошити з підручника: інформацію з 1 слайду).
Робота в групах.(Учням були дані випереджальні завдання)
1 учень: Місце Польщі в регіоні та світі. (Слайд 24)
2 учень: Населення Польщі. (Слайд 25)
3 учень:Економіка Польщі. (Слайд 26)
4 учень: Первинний сектор економіки Польщі. (Слайд 27)
5 учень: Вторинний сектор економіки Польщі. (Слайд 28)
6 учень: Третинний сектор економіки Польщі. (Слайд 29)
7 учень: Зовнішньо економічні зв’язки Польщі. (Слайд 30)
8 учень:Цікаві факти про Польщу. (Слайд 31)
(Учні презентують свої повідомлення).
ІV. Узагальнення і систематизація засвоєних знань, умінь і навичок.
Робота в групах.
Учні діляться на 4 групи і кожна група отримує завдання.
1 група: Позначте на контурній карті основні центри чорної металургії Польщі. Поясніть їхню географію.
2 група: Позначте на контурній карті основні центри кольорової металургії Польщі. Поясніть їхню географію.
3 група: Позначте на контурній карті основні центри суднобудування Польщі. Поясніть їхню географію.
4 група: Позначте на контурній карті основні центри вугледобування Польщі. Поясніть їхню географію.
V. Домашнє завдання (слайд 32)
1) § 15
2) Підготувати міні-проект «Визначні місця Польщі».
Дякую за увагу (Слайд 33)
1