Урок з математики 5 клас
Тема: Рівняння. Кути. Прямокутник. Трикутник і його види.
Мета: підготувати учнів до тематичної контрольної роботи.
Тип уроку: повторення систематизація знань.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
Усні вправи
1) Знайти корінь рівняння:
а) ; б) ; в) ; г) .
2) Назвати всі кути на рис. 1 і знайти їх величини, якщо:
промінь NP – бісектриса кута MNK;
промінь NS – бісектриса кута PNK.
3) На рис. 2 зображено трикутники, довжини сторін яких виражено в сантиметрах. Знайти периметр:
а) рівностороннього трикутника;
б) прямокутного рівностороннього трикутника;
в) гострокутного нерівнобедреного трикутника.
Рис.1
Рис. 2
ІІ. Повторення і систематизація знань, узагальнення вмінь.
Повторення матеріалу проводиться за трьома напрямками:
1) рівняння; 2) кути; 3) трикутники.
Задачі на повторення і систематизацію матеріалу вчитель формує в тріаді (по 3 задачі схожого змісту, починаючи від базового рівня до високого)
1. Рівняння
1) а) ; б) .
2) а) ; б) .
3) Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння
було число 3?
2. Кути
1) Побудувати кут MNK, величина якого дорівнює 560. Провести довільний промінь NА між сторонами кута MNK. Записати назви кутів, що утворилися. Виміряти величини кутів і знайти їх суму.
2) З вершини розгорнутого кута АВС проведено два промені BD і ВК так, що
ﮮABK=1520, ﮮCBD=1430. Обчислити ﮮDBK.
3) На мал. ﮮABK=1300. Знайти кут між бісектрисами кутів АВК і СВК
D К
А В С
3. Трикутники
Дано: ΔАВС. Знайти:
1) його периметр, якщо АВ = 5 см, ВС = 5 см, АС = 6 см;
2) сторону АВ, якщо периметр 20 см, ВС = 5 см, АС = 6см;
3) його периметр, якщо АВ = 13 см, ВС у 2 рази довша за АВ, АС на 5см коротша від ВС.
ІІІ. Домашнє завдання
І варіант у робочих зошитах виконати «Тематичне оцінювання № 3» с.35
ІІ варіант Повторити п.10-14 № 392, 371, 365, 390.