1
«Моя родина- моя фортеця»
Тема: Рівняння. Текстові задачі
Мета:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання та вміння за темою “Рівняння. Текстові задачі”;
формувати вміння застосовувати набуті знання і навички до розв’язування задач;
розвивальна: розвивати навички самостійності, винахідливості, логічного мислення, самоконтролю, уваги;
формувати економічну компетентність учнів;
розширювати світогляд учнів;
виховна: виховувати почуття колективізму , поваги до батьків, сім’ї, родини.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів (урок-подорож)
Форми роботи: групова, індивідуальна і колективна.
Девіз уроку: «Будь-яка дорога починається з перших крокiв, будинок — з фундаменту, а людина виростає в людину в сiм’ї».
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності.
В Стародавньому Римі жив один справжній майстер стрільби з лука. Він навчав багатьох учнів. Одного разу він прикріпив на дереві мішень і запитав кожного учня, що він бачить.Один відповів:«Я бачу дерево і мішень на ньому.»
Другий сказав:«Я бачу стовбур дерева, листя, сонце, птахів на небі.»
Інші відповіли те ж саме.
Потім вчитель підійшов до свого кращого учня і запитав:«А що бачиш ти?»
«Я не можу бачити нічого, крім мішені, - такою булла відповідь…
Учитель повернувся до інших учнів і сказав:
«Тільки та людина може досягти мети, яка бачить перед собою конкретну ціль.»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Урок у нас буде цікавим і кожному з вас я хочу побажати, щоб на цьому уроці щоб ви були:
«У» - усміхненими;
«С» - спокійними;
«П» - прогресивними;
«І» - ініціативними;
«Х» - хоробрими.
Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!
Успішна дитина добре вчиться, старанна, розумна.
Успішна сім’я добре забезпечена, має житло, є можливість вчитися і працювати.
Успішна країна, якщо в ній люди мають роботу, працюють заводи, фабрики, обробляються сільськогосподарські поля, йде будівництво житла,
А щоб країна досягла успіху повинен бути кожен з нас успішним і вчитися цьому треба вже сьогодні, щоб приносити користь Україні.
Тому сьогоднішній урок ми проведемо у формі подорожі, подорожі в родину. ми будемо розв'язувати задачі, пов'язані з сім'єю.
ІІІ .Повідомлення теми, мети та девізу уроку.
.
ІV . Актуалізація опорних знань учнів .
Розминка «Мікрофон»
Як знайти невідомий доданок?
Щоб знайти невідоме зменшуване, треба…
Як знайти невідомий дільник?
Якщо я від зменшуваного відніму різницю, що я знайду?
Що треба зробити, щоб знайти невідомий множник?
Як знайти невідомий дільник?
Якщо до різниці додати від`ємник, що знайдемо?
Що ти знайдеш, коли добуток поділиш на відомий множник?
Який елемент отримаємо, якщо від суми віднімемо доданок?
Учень ділене поділив на дільник, що він знайшов?
А інший учень добуток поділив на множник, що він знайшов?
А що знайду я , коли поділю ділене на частку?
Я задоволена вашим знанням теоретичного матеріалу та впевнена, що під час розв’язування практичних задач ви будете успішно їх застосовувати.
Гра «Ромашка». Кожна людина хоче мати гарну родину .А яка сім'я є гарною ми узнаємо, відкривши пелюстки ромашки, розв'язавши на них рівняння.
Багато в родині залежить від уміння працювати разом.
Творча праця: «Дивись, не помились» (робота в парах)
Задача 1
Катруся задумала число. Якщо це число зменшити в 6 разів і від результату відняти 5, то отримаємо 25. Яке число задумала Катруся?
Задача 2.
7(х-5)=63
Інтерактивна гра «Математичне лото»
Ви добре впоралися з теоретичним матеріалом. А чи знаєте ви формули?
Пропоную вам «Математичне лото».
Подайте у відповідності.
s(відстань) |
( а+в)· 2 |
Р(прямокутника) |
а·в |
S(прямокутника) |
s:t |
t(час руху) |
v۰t |
а(довжина) |
s:v |
v(швидкість) |
S:в |
Фізкультхвилинка
Встали рівно біля парт.
Починаємо наш старт.
Руки вгору, руки вниз,
Подивились пильно скрізь.
Головою покрутили,
Потім разом всі присіли.
Піднялись, понагинались
І здоровими зостались
V. Узагальнення і систематизація знань учнів.
Добре, коли родина живе дружно. Усi пiклуються один про одного, допомагають один одному, разом розв’язують різні питання.
Робота на карточках
Розв'зування прикладних тестових задач-усно
Задача 1.
Коли моїй матусі було27 років, мені було 6 років. Зараз мені 11 років.
Скільки років моїй матусі?
32 роки
Задача 2.
День народження бабусі в десятому місяці року.
Як називається місяць?
Жовтень
Математика тісно пов'язана з домогосподарством.
Задача 3.
Обчисліть дохід сім*ї за місяць, якщо
Заробіток батька– 5200 гривень;
заробіток матері– 4800 гривень;
пенсія бабусі –2250 гривень.
Обчисліть витрати родини,якщо
харчування– 4200 гривень;
квартплата – 2800 гривень;
побутові потреби–820 гривень;
витрати на одяг– 2300 гривень.
12250 гривень – доходи
10120 гривень – витрати
Фронтальна робота. Розв'язати за допомогою рівняння.
Задача 4
Батьки закупили 762 кг овочів: картоплі, капусти і моркви, причому картоплі купили в 3 рази більше, ніж моркви, а капусти — на 177 кг більше, ніж моркви. Скільки купили кілограмів овочів кожного виду?
Задача 5
Заробіток батька разом з премією становить 2300 грн. Основна плата на 100 грн більша від премії. Яка зарплата ( без премії) батька?
Задача 6
Бабуся спекла 38 пиріжків з вишнями і декілька – з картоплею. Після того, як вона почастувала сусідів 12-ма пиріжками з картоплею, у неї залишилось 60 пиріжків. Скільки пиріжків з картоплею спекла бабуся?
Задача 7
Син у 4 рази молодший за батька. Скільки років батькові, якщо він старший за сина на 24 роки?
VІ. Підсумок уроку.
Сьогоднішній урок був присвячений родині, ми розв’язували різні задачі та рівняння. Чи досягли ми успіху?
Інтерактивна вправа “Незакінчені речення”.
Мама, тато, дiдусь, бабуся, брат, сестра — це ваша родина, найближчi i найрiднiшi для вас люди на всiй землi. Нiколи не жалiйте для них гарних слiв, слiв вдячностi за їхню турботу, нiжнiсть. Намагайтеся їм вiддячувати своєю ласкою, увагою та турботою.
VII. Домашнє завдання.
Повторити § розв'язати
"Твоя кмітливість"
1.Супутник Землі робить один оберт за 1 год. 40 хв. ,а другий оберт за 100
хв. Як це
(1 год. 40 хв. = 100 хв.)
2.У порт пливли 3 судна, а на зустріч їм 5 катерів. Скільки суден
прибуло в порт?
(Три, бо катери пливли в інший бік.)
3.Зграя з 7 дельфінів проплила 14 км. Скільки кілометрів проплив кожен
дельфін? (14км.)
4.В один кінець ставка човен плив 80 хв. ,а назад-1 год. 20 хв.. В який
кінець ставка човен плив довше?
(Однаково)
5.Білосніжна та семеро гномів чекали прибуття пароплава 8 годин.
Скільки годин чекав пароплава кожен з них?
(8 годин)
гостях добре, а вдома краще.
У своєму домі і стіни допомагають.
Дерево тримається корінням, а людина сім’єю.
Материнська молитва з дна моря дістає.
Не буде добра, коли в сім’ї ворожнеча.
Батько карає, батько і хвалить.
Батька з матір’ю почитати – горя не знати.
Яке дерево, такі й віти, які батьки, такі й діти.
Яблучко від яблуні недалеко відкотиться.
54-(х-19)=38
(х+8):9=12
Площа двох ділянок дорівнює 264. Площа першої ділянки у три рази більша за другу. Знайдіть площу кожної ділянки.
(х+74 ) - 91=35
Шафа, ліжко та меблева стінка кощтують разом 25641грн. Ліжко в 2 рази дорожче за шафу, а стінка у 8 разів дорожча за шафу. Скільки коштує кожна річ окремо
72:(х-6)=12
У парку росли дуби, берези і клени. Дубів було в 3 рази більше, ніж беріз. а кленів-у 4 рази більше ніж , ніж беріз
Скільли дерев кожного виду росло в парку, якщо всього їх було 736.
Батько у 5 разів важчий за свого сина.Скільки важить кожний з них, якщо батько важчий за сина на 64 кг.
Шафа і стіл коштують разом 3954 грн. Вартість шафи в 2 рази більша, ніж вартість стола. Скільки коштують стіл і шафа окремо.
8(х-15)=48