Тема: Різниця квадратів. Розв’язування вправ.
Мета уроку:навчальна: відпрацювати навички
застосування формули при розв’язуванні вправ;
розвивальна: логічне мислення, пам’ять,увагу;
виховна: вміння самостійно аналізувати і робити висновки.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Обладнання: конспект уроку, презентація уроку, роздрукована формула (а-в)(а+в)= а2-в2 на А-4.
Хід уроку:
Фронтальна бесіда ( при потребі вибірково перевірку виконати із записом на дошці).
III. Актуалізація опорних знань.
; ; .
22; ()2; (3а)2;( 5z)2
2) ; 3) .
IV.Формулювання мети і завдання уроку
На попередньому уроці учні дізнались про формулу різниці квадратів та її застосування для перетворення найпростіших виразів, а мета цього уроку — навчитися застосувати ці знання і вміння для перетворення більш складних виразів із застосуванням набутих знань та вмінь.
V. Розв'язування вправ.
1. Розв’язування вправ біля дошки з коментуванням:
№ 472 (а, г).
2.Гра «Відгадай слово» :
№ 480– на обчислення з використанням формули. Кожна
відповідь позначає певну відповідь
(а, д) – I група, (б, Г) – II група (в,г) – III група
а) = А(1000) б) = О (1120) в) = Л (14400)
д) = Н (11⅔) е) = И (452) г) = В (202)
Розв’язавши приклад, учень вписує букву в таблицю, накреслену на дошці:
202 |
1000 |
202 |
452 |
14400 |
1120 |
11⅔ |
|
|
|
|
|
|
|
[ВАВИЛОН]
Історична довідка. (зачитує учень)
Знайдені стародавні вавилонські клинописці і тексти свідчать, що деякі формули множення, в тому числі і різниця квадратів двох виразів, були відомі ще 4000 років тому. Їх знали, крім вавилонян, і інші народи сивої давнини. Записувалися вони не в сучасному, символічному, вигляді, а словесно.
3.Самостійно:
№476(а)
VI. Підсумок уроку.
1.Чому дорівнює добуток суми двох виразів на їх різницю?
2.Заповніть пропуски:
(3х-2у)( + )=9х2-4у2
VII. Завдання додому.
Повторити п.12- за підручником Г.П.Бевз,В.Г.Бевз.
Розв’язати №473 (6 балів);
№478 (9 балів);
№479(а-д) (12 балів)
1