Урок. Різноманітність тварин

Про матеріал
Матеріал містить розробку STEM-уроку з біології за темою "Різноманітність тварин". Можна використати в кінці вивченої теми.
Перегляд файлу

Біологія

Тема уроку:  Різноманітність тварин

Мета уроку:

навчальна: виявити рівень навчальних досягнень учнів; здійснити контроль і корекцію знань з біології;

розвивальна: перевірити вміння учнів оперувати біологічними термінами, розвивати навички письмово висловлювати свою думку, удосконалювати вміння творчо вирішувати поставленні завдання, відповідати на різнорівневі запитання;

виховна: виховувати почуття відповідальності, охайності, самостійності; любові до всього живого; гуманного ставлення до тварин.

Форма проведення заняття: проектна діяльність

Освітні галузі, які інтегруються: мовно-літературна (рідномовна, іншомовна), математична,    природнича,          технологічна,       громадянська,      історична, інформатична, мистецька

Обладнання: ноутбук (проектор), індивідуальні гаджети, підручники, роздатковий матеріал, фото тварин, плакати, цитати, карта тварин України, Червона книга України.

Джерела      інформації:            1.        https://medialiteracy.org.ua/plan-konspekt-urokubiologiyi-u-7-klasi-riznomanitnist-tvaryn/

2. https://redbook-ua.org/animals/region 3. http://www.zoolog.com.ua/povedinka70.html

4.

https://www.volynnews.com/news/rest/naytsikavishi_v_sviti_pamyatnyky_tvaryn am/

 

 

 

Програмне забезпечення: програма-браузер, текстовий редактор, програма для створення презентацій.

Хід уроку:

І. Вступ. Актуалізація знань (3 хв.)

Протягом I півріччя ми вивчали Царство тварини. На уроках ми з вами ознайомились з тваринами, як живими організмами, основними відмінностями тварин від рослин і грибів, а також вивчили різноманітність тварин, згідно їх класифікації. Сьогодні ми перевіримо ваші знання, удосконалимо вміння творчо вирішувати поставленні завдання.

ІІ. Проблемна ситуація, артефакт, виклик (3 хв.)

Людина, спостерігаючи за тваринами, сам мріяв придбати деякі їхні якості: гостроту зору орла, швидкість польоту сокола або бігу гепарда, силу ведмедя, спритність леопарда. Наші предки не тільки полювали на тварин. Вони обожнювали їх. Наприклад, в Конго деякі племена вважають своїми предками слонів, на Мадагаскарі - крокодилів, а в сучасній Японії світлячків вважають душами воїнів, які віддали своє життя за батьківщину. А чи зможемо ми дослідити світ тварин і зробити інтелектуальну карту та дослідити зникаючі або особливі тварини.

ІІІ. Робота з вирішення проблеми (організація роботи в групах)

За жеребкуванням відбувається поділ на команди. (червоні,сині,жовті,зелені, помаранчеві, блакитні ).

 

 

 

 

 

Складова

STEM

Предмет

Завдання

для груп

Обладнання

, програмне забезпеченн я

Результат

(відповідає меті уроку)

image

Науки

Червоні.

Досліджуют ь зникаючих тварин.

Червона книга

України.

Малюнки. Додатковий матеріал.

Інтелект карта з результатам и

дослідженн

я.

T

image

image

Муляжи та моделі різних тварин.

Оформленн

я в інтелектуал ьну карту.

R

Мова

Жовті.

Розподіленн я опису додаткового матеріалу та визначення голового та більш значимого матералу ( з поясненням

)

image

image

E

Інженерія

Зелені. Визначити як тварини користують ся

Змайструва ти та

продемонст рувати одне з них.

Готовий продукт знаряддя.

image

Кінцевий продукт: Інтелект карти та готовий виріб знаряддя праці.

 

ІV. Тестування кінцевого продукту Презентація роботи груп. V. Рефлексія.

На нашому уроці ми добре попрацювали, наочно узагальнили і систематизували знання з біології тварин, створили інтелект карту, вирішили біологічні задачі, дізналися багато цікавого про тварин, зробили власні знаряддя праці.

 5. Підбиття підсумків уроку (рефлексія), виставлення оцінок, домашнє завдання:

 

1) Пригадаємо за допомогою методики ПОПС, наше відношення до роботи на уроці:

 

ПОПС

 

П – позиція Я вважаю, що…

 

О – обґрунтування Тому, що…

 

П – приклад Я можу довести це на прикладі…

 

С – судження Виходячи з цього я роблю висновок про те, що…

 

IV. Домашнє завдання:

 

 Створити відеоролик : «Наші домашні улюбленці» та розмістити його на сайті своєї школи

pdf
Пов’язані теми
Біологія, Розробки уроків
Додано
8 жовтня
Переглядів
88
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку