Урок навчання грамоти 1 клас
Тип уроку: урок-квест
Тема : Робота над книжкою. Авторська казка «Працьовитий бегемот» Наталя Підгорняк . Правопис слів та речень з вивченими буквами.
Мета : розширювати читацький кругозір учнів, розвивати читацькі навички, закріплювати навики каліграфічного письма,правопису вивчених букв, слів та речень з ними .виховувати у дітей любов до праці, рідного краю, дружні відносини..
План уроку
1.Організація класу.
2. Повідомлення теми і завдань уроку. Оголошення завдань квесту.
3. Виконання квестових завдань.
* читацька розминка від Мишки
* читання віршованої казки. Робота над твором. (1 –к)
* завдання 2: вставити в словах пропущені букви (2---і) робота в групах
* поділ слів на склади ( знайди трискладове слово) (3—л)
* складання запис речень із вибраним словом (4-т)
* словниковий диктант .(5-а)
4.Підсумок уроку. Вирішення проблемного завдання . Підсумок гри.
Рефлексія.
Хід уроку
І. Організація класу.
Вже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав
То ж і ми часу не гаймо
Працювати починаймо.
*Вправи на правильну артикуляціцю щвуків. Скоромовки на вибір.
*Наш девіз уроку. Потрібно розгадати.(зі слів зібрати приказку) Хто багато читає, той багато знає.
ІІ Повідомлення завдань квесту. –
На урок прийшло звірятко. Відгадайте хто воно? Маленьке сіреньке , а хвостик як шило. Правильно. Це Мишка.
Мишка дуже просить допомогти маленькому Бегемотику повернутися на Батьківщину. Для цього потрібно пройти випробовування , виконати завдання і одержати відгадку , котра допоможе Бегемотику здійснити його мрію. Є 5 зупинок- завдан ьна нашому шляху .Кожне виконане завдання подарує букву нашої відгадки. Отож рушаємо у цікаву подорож. Покажіть які ви кмітливі, працьовиті, розумні та як вмієте дружно все робити.
1 завдання Ознайомитися з новим твором, навчитися гарно читати авторську казку про ……Відгадайте про кого казка.
В африканському ставочку проживає. Куці ноги, великий живіт має А ще великий в нього рот. То як звуть його ? бегемот
-Чому називають авторською казку?
*Послухайте казку.
*Самостійне мовчазне читання. Словникова робота.
*Читання строфами
*Постановка запитань по прочитаній казці.
Визначення головної думки казки.
(Молодці. Одержуєте букву к)
2 завдання. Робота в зошиті.
Каліграфічна хвилинка . Правопис вивчен. букви ии
(Робота в групах)
Вставити пропущені букви в словах М.РЕ, П,СОК,.ФРИКА, ЖИР,ФА
(Молодці.Ваша наступна буква і)
3 завдання .
-Знайти і обвести в карточці трискладові слова.( робота в парах)
(Молодці. Наступна буква ваша а)
4 завдання Скласти і записати речення із вибраним словом. Зробити схему речення.
(Буква т ваша.)
5. Словниковий диктант. Зебра, крокодил, носоріг, лев, фламінго, гриф ( розповідь про тварин)
(Остання буква ваша.)
А тепер із цих букв складіть слово , яке б допоможе нашому Бегемотику повернутися додому. (ЛІТАК)
ІІІ Підсумок гри ..Підсумок уроку. .. І полетів Бегемотик на Батьківщину. Там зустрів своїх друзів.
Перегляд відео «Тварини Африки»
- Що сподобалося на уроці? Що нового довідалися для себе?
-Хто найбільше сподобався із звірят? Що ви зрозуміли з вивченого уроку?
Всі ви – молодці. І Бегемотик вам дуже вдячний за допомогу. Він для вас передав сюрприз.