Тема: Робота з документами в Microsoft Word
Пр.р. Введення текту в таблицю
Мета: Уточнити та розширити знання учнів з теми «Робота з документами в Microsoft Word »; розширити словниковий запас з цієї теми; розвивати комунікативні здібності дітей, виробляти практичні навички у створенні графічної таблиці; виховувати самостійність, вміння орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях; сприяти корекції та розвитку мисленнєвої діяльності, діалогового мовлення.
Тема: Робота з документами в Microsoft Word
Пр.р. Введення текту в таблицю
Мета: Уточнити та розширити знання учнів з теми «Робота з документами в Microsoft Word »; розширити словниковий запас з цієї теми; розвивати комунікативні здібності дітей, виробляти практичні навички у створенні графічної таблиці; виховувати самостійність, вміння орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях; сприяти корекції та розвитку мисленнєвої діяльності, діалогового мовлення.
Обладнання: ТЗН, сигнальні картки, екран емоцій, роздаткові картки, скринька із запитаннями.
Основні поняття теми: документ, таблиця, пристрої вводу, шрифт, абзац
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань
Міжпредметні зв’язки: українська мова, математика
Хід уроку
- привітання
Вчитель: Я радий бачити вас, діти, добрий день!
Учні: Добрий день!
Вчитель: Дзвінок нам сповістив – уроку час!
Тож привітаєм щиро ми гостей!
І вже готовий до роботи клас.
- девіз класу
Ми учні і завдання наше вчитись,
Знання нам за плечима не носить!
Упевнено йдемо ми до теми
І хочемо в житті щось досягти!
- перевірка присутніх та готовності класної кімнати до початку уроку
2. Етап орієнтації.
2.1. Заповнення екрану емоцій
Вчитель: А визначити з яким настроєм кожен з вас розпочне роботу нам допоможе екран емоцій.
Алгоритм діяльності: Вчитель демонструє екран на якому зображені чотири емоції: радість, сум, злість, страх. Коден з учнів має поставити власну мітку навпроти зображення, яке відповідає його настрою.
2.2.Митивація діяльності
1. Метод «Незакінчені речення»
Вчитель: Перш ніж розпочати, нам слід пригодати основні правила роботи на уроці:
Працювати - ….( швидко, старанно, колективно).
Відповідати - …( правильно, точно, помірковано).
Висловлюватись- …( лаконічно, змістовно, коректно).
Оцінювати свою роботу - …( об’єктивно, позитивно).
Вчитель: А яка основна тема та ключові поняття сьогоднішнього нашого уроку допоможуть дізнатись картки асоціації. (Додаток 1.)
Ключові поняття: робота, документ, Word
Отже, ми продовжуємо з вами вивчати, а точніше підводимо підсумки з теми «Робота з документами в Microsoft Word». Тож відкривайте свої робочі зошити і записуйте тему уроку.
Метод « Картки асоціації»
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Я пишу листи і вірші,
Мої тексти найгарніші.
Хай підтвердить весь народ,
Як усім потрібен …(Word)
3.1.Фронтальне опитування Гра «Ти – мені, я – тобі»
Алгоритм діяльності: Учитель пропонує учням скриньку із запитаннями. Запитання обирає один із учнів і адресує його комусь із своїх однокласників. Якщо адресат не знає на нього відповіді, або відповідь не є точною право відповідати переходить до будь – якого бажаючого у класі.
Запитання для команд
Питання 1: Монітор відноситься до пристроїв введення або виведення?
Відповідь: до пристроїв виведення.
Питання 2: Назвіть пристрій, який є «мозком» комп’ютера.
Відповідь: процесор.
Питання 3: Чи є принтер пристроєм введення інформації?
Відповідь: ні.
Питання 4: Чи є клавіатура пристроєм введення інформації?
Відповідь: так.
Питання 5: Які види внутрішньої пам’яті Ви знаєте?
Відповідь: ОЗУ, ПЗУ.
Питання 6: Чи вірно, що при відключенні живлення стирається вся інформація, що знаходиться в ПЗУ?
Питання 7: Як створювати текстовий документу MS Word?
Питання 8: Як у текстовому документі створювати списки та колонки?
Питання 9: Де можна застосувати знання та навички при роботі з MSWord?
Питання 10: Як створити текстовий документ на основі шаблону?
3.2. Практична робота
Вчитель: Наступним етапом нашого уроку є практична робота, але перш ніж її розпочати нам слід пригадати правила техніки безпеки, яких слід дотримуватись під час роботи з комп’ютером, а також трішки розім’ятися, тому на часі інформаційна фізкультхвилинка.
Завдання практичної роботи:
3.3. Аналіз виконання практичної роботи
4. Рефлексія
4.1. Вчитель: Діти, хочу звернути увагу на наш екран емоцій, який ми заповнювали на початку уроку. Чи хоче хтось змінити свою помітку? Чому?
4.2. Метод « Незакінчені речення»
Вчитель: Тож давайте підведемо підсумки нашого уроку наступним чином: я пчинаю речення, а кожен з вас його продовжує.
Сьогодні на уроці я……
5.Підведення підсумків та оцінювання учнів.
Комп’ютер – це буденна річ,
І кожен її має.
Хорошу доповідь зробить
Тобі допомагає;
Можливо, хочеться тобі
Розважитися трохи –
Багатий і цікавий світ
Відкрити допоможе.
Бо кожен з підлітків в наш час
Зазвичай полюбляє
До Інтернету заглянуть –
Він відповіді знає.
Скачати можна фільм чи гру,
Посидіти в «онлайні»,
Чат, форум, сайти – все у ньому
Знайоме і звичайне.
Вчитель: Тож вивчайте діти інформатику, адже комп’ютер ваш товариш та помічник на все життя!