Урок "Робота з таблицями та зображеннями у документах текстового процесора MS Word".

Про матеріал
Урок з інформатики або інормаційних технологій розроблений для для учнів 10 класу.
Перегляд файлу

Тема уроку: 

Робота з таблицями та зображеннями  у документах текстового процесора MS Word.

Мета уроку:

Навчальна:

-         систематизувати і узагальнити знання учнів за даною темою; Розвиваюча:

-         вдосконалювати практичні навички опрацювання графічної інформації під час роботи з текстовими документами;

-         розвивати творчі здібності і естетичний смак;

-         сприяти профорієнтації; Виховна:

-         виховувати культуру користувача ПК;

-         формувати сучасну творчу людину, яка здатна навчатися впродовж життя та нести відповідальність за свої дії.

Тип уроку:

                          заняття практичного застосування знань, навичок і умінь;

Вид уроку:

                           практична робота з елементами ділової гри 

Обладнання:презентація, комп’ютери, проектор, картки з завданнями, практична робота. Література:

1.          Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Практичний курс інформатики. – К.: Фенікс, 1997

2.          Клименко О.Ф., Головко Н.Р., Шарапов О.Д. Інформатика і компютерна         техніка:       Навч.-метод.        Посібник    /         Заг.    Ред. О.Д.Шарапова. – К.: КНЕУ, 2002.

3.          Дибкова Л.М. Інформатика та комп’ютерна техніка: Посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: Академвидав, 2003. – 320 с. (Альма-матер)

4.          Інформатика: Навч. посібн. для 10-11 кл. середн. Загальноосвітньої школи/ І.Т. Зарецька, Б.Г. Колодяжний, А.М. Гуржій, О.Ю. Соколов.

– К.: Навчальна книга, 2002. – 496с.

 

Хід уроку

1.     Організаційний момент

Починаючи нову справу, кожен з нас програмує себе на очікуваний результат, тому хочу вам нагадати, що коли ви говорите:

Зробив – це означає звершення, вчинок

Не буду – це відступ

Не можу – це поразка

Повинний – це твої борги

Спробую – це обіцянка людини

Зроблю – це слово впевненості, радості

Можу – це твоя сила

Так будьте ж впевненими та сильними!

image

 

 

2.     Повідомлення теми і мети

image 

Мета сьогоднішнього заняття вдосконалювати практичні навички опрацювання графічної інформації під час роботи з текстовими документами. 3. Мотивація навчальної діяльності.

Пройде небагато часу, і ви обов'язково опинитеся в такій ситуації, коли вам доведеться влаштовуватися на роботу. Здавалося б, що головне випробовування, яке може чекати на кухаря, це перевірка його вміння готувати вишукані страви. Але, як сучасні спеціалісти, ви розумієте, що будь-яка страва, крім приготування, вимагає від справжнього професіонала, ще і вміння її презентувати. А презентувати свою роботу кожен кухар починає з підготовки та складання меню, яке дозволить оцінити ваші знання не лише у області кулінарії, а й вміння та навики, які ви отримали на уроках з інформатики по роботі з текстовим редактором. Тому сьогодні я пропоную вам пережити, що відчуває людина, коли влаштовується на престижну роботу, на яку дуже великий конкурс, і провести заняття у формі ділової гри. 

image 

Підготовчий етап

Уявіть, що наш клас сьогодні – це відділ кадрів відомого ресторану. Ви претенденти на посаду поварів, я – власник закладу. Нашому  ресторану потрібно зробити додатковий набір співробітників. Один з етапів відбору це завдання скласти та презентувати з допомогою текстового редактора меню, яке, на ваш погляд, максимально задовольнятиме високі вимоги клієнтів нашого закладу.

Ви виконуватимете роль тих, хто бажає влаштуватися на престижну роботу. Ви повинні продемонструвати свої теоретичні знання, творчі здібності, естетичний смак, цілеспрямованість, зосередженість на виконанні завдань. Ваша мета – влаштуватися на роботу. Ви можете бути прийняті за однією з наступних спеціальностей:

Спеціальність

Теоретичні знання

Розробка меню

Створення друкованого меню

Оцінка

Оклад за кваліфікацією

шеф-кухар

3

4

4

9, 10, 11 балів

$ 500,00

кухар

2

3

3

6, 7,  8 балів

$ 300,00

помічник кухаря

1

2

2

3 ,4,  5 балів

$ 100,00

 

image 

Для того щоб визначити, за якою спеціальністю ви будете прийняті і який оклад вам буде запропоновано, вам необхідно пройти два відбірні тури.

Ті з вас, які впораються зі всіма завданнями і наберуть потрібну кількість балів, зможуть  працювати в нашій фірмі. Бажаю вам всім успіху!

4. Осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій.

Перший тур (теоретичний)

imageПерше завдання відбіркового туру ви одержали на картках. Вам необхідно дати відповідь     на запитання.         На виконання у вас 10 хвилин.            (тестові завдання з теми

«Текстовий редактор Word»).

 


image1. Програму Microsoft Word можна відкрити такими способами:

a)                   За допомогою команди головного меню Пуск / Программы / Microsoft

Word;

b)                  За допомогою ярлика програми, розміщеного на робочому столі

Windows;

c)                   Будь-яким з перелічених способів.

 

2. Для зміни розміру шрифту фрагменту тексту потрібно його виділити і:

a)                   Скористатися командою Вид / Шрифт;

b)                  Скористатися командою Формат/

Шрифт;

c)                   Скористатися командою контекстного меню Абзац.

 

 

3. Редагування – це:

a)                   виправлення орфографічних, стилістичних та синтаксичних помилок;

b)                  знищення лише останніх букв слів;

c)                   внесення доповнень у створений документ.

 

 

4. Яке положення може займати малюнок відносно тексту?

a)                   По контуру;

b)                  За текстом;

c)                   Перед текстом.

 

 

5. Для набору відсутніх на клавіатурі символів у ТР Word потрібно:

a)                   виконати дії Вставка / Символ і вибрати потрібні знак;

b)                  виконати дії Вид / Панели инструментов і вибрати потрібну;

c)                   виконати дії Вставка / Надпись і вибрати потрібний знак.

 

 

6. Форматування документу – це:

a)                   створення обрамлення навколо нього;

b)                  вибір шрифту, яким набирають документ;

c)                   надання йому бажаного зовнішнього вигляду.

 

7. Виберіть параметри символа.

a)                   Формат;

b)                  Гарнітура;

c)                   Кегль;

d)                  Колір.

 

8. Які типи списків розрізняють?

a)                   Багаторівневий;

b)                  Символьний;

c)                   Буквений;

d)                  Нумерований.

 

 

9.  Для збереження документу потрібно виконати такі дії:

a)                   Скористатись командою

Сервис/Сохранить как... – вказати папку, куди буде збережено документ і ім’я документу;

b)                  Скористатись командою меню

Файл/Сохранить как... – вказати папку, куди буде збережено документ і ім’я документу;

c)                   Скористатись командою

Правка/Сохранить – вказати папку, куди буде збережено документ і ім’я документу;

d)                  Натиснути кнопку Сохранить на панелі

Швидкого доступу;

e)                  Натиснути кнопку Сохранить как… на командній вкладці Сохранение.

 

10. Для створення об’єкту WordArt потрібно скористатись кнопкою:

a)                    image 

b)                   image 

c)                    image 

d)                   image 

 

 

11. Вирівняти текст по ширині сторінки дає можливість кнопка:

a)                    image 

b)                   image 

c)                    image 

d)                   image 


 

12. Встановіть відповідність між кнопками панелі інструментів та їхнім призначенням.

1)                                               imageа) – маркований список

2)                                               б) – меншення відступу

в) – вибір кольору шрифту

3)

4) г) – вирівнювання за лівим краєм

д) - вирівнювання за шириною

5)

е) – збільшення відступу

6)

7)                                               є) – вибір кольору межі

8)                                               ж) – вибір кольору тла

9)                                               з) – сортування

10)                                           і) – додати таблицю

11)                                           ї) – об'єднати клітинки

 

5. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя.

Другий тур (практичний). 

1. Творча робота. Створення меню.

imageУ другому турі, вам          необхідно розробити меню та оформити   його засобами текстового редактора.    Перед початком роботи вам потрібно пригадати, що:

 

На виконання завдання у вас 20 хвилин. Основні вимоги до оформлення меню:

image 

 

Врахуйте, що оцінка цього завдання буде здійснюватися за такими критеріями:

image 

image 

Приклади оформлення меню різних закладів харчування:

 

image 

 

image             

6. Підведення підсумку уроку

Підбиття підсумку уроку. Демонстрація і аналіз виконаних робіт.

Виставлення оцінок.

Інтерактивна вправа «Асоціації»

 

image 

Інтерактивна вправа «Похвали себе»

 

image   

Всі учасники показали хороші знання текстового редактора, хороші навички роботи з використанням сучасних комп'ютерних технологій. Особливо хочеться відзначити роботу…  Сьогодні ми беремо вас на роботу. Хочу побажати, щоб таке працевлаштування було завжди.    

image 

 Безумовно, ви зрозуміли, що текстовий редактор Microsoft Word — це настільна видавнича система, що допомагає нам підготувати документ до публікації. Цей унікальний редактор володіє широкими можливостями для введення, форматування і редагування тексту, дозволяє вставляти в нього таблиці і ілюстрації, передбачає нумерацію сторінок, вставку колонтитулів, формування списків і багато що іншого, що дозволяє нам удосконалювати інформаційну культуру. А поняття інформаційної культури надто багатозначне і включає безліч видів роботи з найрізноманітнішою інформацією. 

           Успіхів вам в постійному оволодінні новою інформацією і коректному розташуванні її при підготовці та оформлювані документів!

7. Домашнє завдання

Придумати і оформити рекламний плакат для вашого майбутнього ресторану.

pdf
Додав(-ла)
Крива Людмила
Додано
8 червня 2021
Переглядів
1532
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку