Урок "Розкладання многочленів на множники"

Про матеріал

В даному документі ви знайдете розробку уроку з алгебри для учнів 7 класу на тему "Розкладання многочленів на множники". Є багато вправ та цікавинок. А також фізкультхвилинка.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета: узагальнити, систематизувати знання, вміння, навички учнів; розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу;  виховувати культуру математичного мовлення, упевненість у своїх силах.

 

 

                      Те, що я чую , я забуваю,

Те, що я чую і бачу я пам'ятаю,

Те, що я чую, бачу і обговорюю

 я починаю розуміти,

Те, що я чую, бачу, обговорюю і роблю

 я набуваю знань і навичок.

Конфуцій.

 

Хід уроку.

 

  1. Організаційний момент.

 Сьогодні на 45 хвилин ми поринемо у чудовий, незвичайний світ науки, яка зачаровує, дивує, манить. Науки, яка оточена містикою, магією. Звісно, це -  математика.

Першим поштовхом до пізнання видатний грецький філософ Арістотель вважав здивування. Для первісної людини здивувань було надто багато, але минав час, проходили епохи, набувався досвід, здивувань меншало, з’являлись люди, які на дозвіллі могли цілеспрямовано займатися спогляданням. Це були жерці при культових храмах. Вони першими помічали закономірності, пов’язані зі зміною дня і ночі, фаз Місяця, положення сузір’їв на  небі. Фіксація цих закономірностей потребувала відповідної цифрової символіки. Їм зазвичай давались міфічні пояснення. Так з’явилась числова містика.

І ось сьогодні ми спробуємо стати тими першопроходцями, шукачами закономірностей, які серед звичайного знаходять справді дивовижне, поринають у світ цифр, переконуючись у його магічності і логічності.

Отож, тема сьогоднішнього уроку: “Розкладання многочленів на множники”.

 

 

 

 

 

II.Перевірка домашнього завдання.

 (звірка з інтерактивною дошкою) (учні міняються зошитами і перевіряють домашнє завдання в свого сусіда)

 

 1. а) ;

     б)   ;

 

 3. а) ;

     б) ;

 

5. 

 

Якщо у=2,55; х=5,1 то

 

 

10. (додаткове)

        

 

III. Актуалізація опорних знань.

 

  1. Прочитати зашифровані рівності.

 

 

 

  1. Знайдіть помилку

 

 

3) Запишіть у вигляді виразів:

 1.Суму чисел  2а і 3в.      2а+3в;

 2. Добуток чисел а і в.      ав;

 3. Подвоєний добуток чисел c i d.    2cd;

 4. Різницю квадратів чисел a i b.    a2-b2;

 5. Квадрат суми чисел m i n.     (m+n)2;

 6. Квадрат різниці чисел 2x i 5y.    (2x-5y)2;

 

 7. Квадрат суми чисел 5х і 4у (розкласти).  (5x+4y)2=

          25x2+40xy+16y2;

 8. Добуток різниці чисел 7х і 5у на їхню суму            (7x-5y)(7x+5y)=

(розкласти).        =49x-25y.

(Взаємоперевірка, виставлення оцінок, роздача жетонів.)

 

4) Фізкультхвилинка.

Коли надворі зима, нам усім так хочеться літа, тепла, сонця. Давайте закриємо очі і пофанта­зуємо.

Теплий, сонячний літній день. Ми знаходимо­ся на залитій сонцем і квітковою веселкою поляні. Різнобарвний килим на зеленій основі ніжно й лагідно торкається ваших ніг, п'янить своєю духмяністю і красою. А ось і вузенька стежина се­ред золотавих хвиль хлібів.

Стежина в'ється поміж хлібами.

Веду розмову із колосками.

Волошки сині, маки червоні

Так  і торкаються  моєї  долоні.

І вся ця краса і велич природи для тебе, люди­но, тобі радіє, тебе вітає, тебе благословляє. Почуття польоту і радості охоплює душу, тому що:

Ми - діти світла.

Ми-сила.

Ми - могутність.

Ми - добро.

Ми - ніжність.

Ми - любов.

Ми зможемо все.

Все в наших руках.

Хай буде так!

Витягнули руки вперед, вверх, потягнулися, відкрили очі і усміхнулись один одному, вчителю і всьому світу.

 

 

5. Розв’язування рівнянь і розшифрувати слово, яке вказує, що нас чекає дальше.

 

1)

2)

3)

4)

5)

 

 

З

А

К

А

К

В: 20.

В: 7; -7.

В: 2; -2.

В: -0,8.

В: 2; -2; -0,5

 

Розв’язки.

  1.     2+х= 0,  або  2-х=0                         3)   

    х=-2,      або   х=2                                               -х+20=0

                                                                                            -х=-20

      2)                                                        х=20

                   (7-х)(7+х)=0                                                   

                7-х=0, або 7+х=0

                х=7,    або  х=-7

 

4)                    5) 

                                     

                                        

                                       

        ,або ,

          або     

         , або

           або  

 

6) А тепер ми послухаємо невеличку казку. Розповідають, що один з князів, вибирав собі посла. Він оголосив, що візьме на цю посаду того, хто пройде по стіні навколо міста з великою посудиною доверху наповненою молоком і не проллє ні краплі. Багато людей лякали претендентів, відволікали їх і молоко проливалось. Але знайшовся один чоловік, який все-таки витримав іспит. Ні різні звуки, ні хитрощі не відволікли його від завдання. Князь був здивований витримкою чоловіка і змушений був призначити його послом. І вибір виявився правильним, тому, що призначений посол керувався в житті правилом.

А яким правилом він керувався ви взнаєте розв'язавши завдання, які є на інтерактивній дошці.

 

№1. 2ах2-2ау2   а)2а(х2-ау2)    б) 2а(х-у)(х+у)    в) 2а(ах22)

    небо життя земля

 

№2. 9ах2 + 9ау2   а) 9а(х2 + у2)    б)9а(х2 + ау2)    в) 9а(х+у)(х-у)

                               це море              це казка                      це земля

 

№3. 4х2 + 24х+36     а) (2х+6)(2х+6)     б) 4(х+3)(х-3) в)4(х2+3)

      плисти              бігти йти

 

№4. а2 - в2+2а+2в   а) (а22+2)(а+в)  б) (а-в)(а+в-2)     в) (а+в)(а-в+2)

     мрієш               думаєш                   бажаєш

 

№5. 4в3           а)в(2в+1)(2в-1)    б)в(4в+1)(4в-1)    в) (4в3-1)(4в3+1)

будуй                      літай                       пиши

 

№6. 16х2-16        а)16(х2+1)          б)16(х+1)(х-1)            в) 16х(х-1)

     літак               човен              автомобіль

 

№7. (х+1)22  а) (х+1-а)(х+1+а)   б) (х+1+а)(х2 +1+а)   в) ((х+1)2 -а)(х+1+а )

  Із добрих                 із веселих                   із щасливих

 

№8. х4-81 а)(х2-81)(х2+81)        б) (х-3)(х+3)(х2+9)     в) (х-81) (х-81)


доріг справ чисел

 

 

 

 

ЖИТТЯ - ЦЕ МОРЕ, ПЛИСТИ БАЖАЄШ, БУДУЙ ЧОВЕН ІЗ ДОБРИХ СПРАВ.

 

 

 

 

 

 

IV. Підсумок уроку.

 

Вирушаючи в дорогу, ми зби­раємо необхідні речі. Закінчуючи урок, давайте теж зберемо наш рюкзак, щоб взяти в дорогу знан­ня, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху, на­стрій тощо.

Речі в рюкзак будемо збирати відпо­відно до обраних кольорів на ем­блемах.

 Стратегія « Рюкзак»

Білий( факти про знан­ня та вміння):

Я знаю….., Я вмію…..,Я досяг успіху на цьому уроці, тому що….

Червоний( настрій, емоції):

Мені сподобалось…., Мій настрій….., Я досяг успіху на цьому уроці, тому що……

 Чорний (недоліки уроку):

Не сподобалось….., Заважало……,Я досяг успіху на цьому уроці, тому що……..

 Синій (важливість цього уроку):

Урок важливий ,тому що……, Я досяг успіху на цьому уроці, тому,що……..

 Візьміть папірці з відповідним кольором до вашого відчуття про проведений урок та за­повніть їх.(Папірці збирають у рюкзак, декі­лька зачитують.)

 

 

 

V. Домашнє завдання.

 

                §§14-17.       № 674;     № 656.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
30 жовтня 2018
Переглядів
701
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку