Урок. Розробка уроку " Математики" 1 клас НУШ

Про матеріал

Формувати обчислювальні навички додавання і віднімання;учити осмислено ставити запитання до задачі; вправляти у розв' язуванні задач;виховувати почуття взаємовиручки, взаємодопомоги.

Перегляд файлу

 

Урок з математики 13 тиждень Зима 

Тема дня Що таке справжня зима?

Тема: Обчислення значень виразів. Доповнення рівностей і нерівностей.

 Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2; вчити учнів доповнювати рівності і нерівності; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 Продзвенів для нас дзвінок,

Починаємо урок,

Попрацюємо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі –

Учні - просто молодці!

- Розпочинаємо наш урок. Урок незвичайний, а казковий. Тому що залетіли до нас казкові сніжинки . І принесли вони сьогодні   цікаві завдання, які ми розв'яжемо та дізнаємося які ж ознаки має справжня зима.

 

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

- Ось  перше завдання.

1) Гра «Прикрасьте ялинку»

Сніжинки хочуть   прикрасити у лісі новорічну ялинку. Вони принесли із собою цифри: 3, 4, 6, 7. А нам потрібно поміркувати, які іграшки підходят  для  ялинки. Для цього ми повинні обчислити на новорічних іграшках приклади.







 

 

 

 

  • Отже ми  допомогли сніжинкам. Тепер  ялинка стане красивою. Скажіть будь ласка, коли ми з вами прикрашаєм ялинку?

2). Веселі задачі

• Киця й котик залюбки

Випікали пиріжки.

Киця з тіста 5 зліпила,

Котик теж із снігу 5.

Скільки всіх, малеча мила,

Пиріжків вони з’їдять? (Усього пиріжків 10, але з’їдять лише 5 — із тіста)

 

• У саду до годівниці

Прилетіли три синиці.

Потім ще чотири птиці.

Скільки птиць на годівниці? (7)

- Коли птахи прилітають до годівниць?

3. Гра «Знайди пару»

        

- Коли нам потрібні рукавички?

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ  УРОКУ.

На  сьогоднішньому уроці ми будемо закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2; вчити доповнювати рівності і нерівності; розв’язувати приклади на додавання і віднімання  числа 2, також порівнювати вирази з числами.

  1. Каліграфічна хвилинка

– Давайте пригадаємо, що ми знаємо про числа. Назвіть парні числа.

-Холодно. Навколо сніг і крига.

-На дошці зображені крижинки. Яку фігуру нагадують вони? (Многокутники)

Многокутники

  •    На математичному планшеті створіть тільки ті фігури, кількість сторін яких, позначимо парним числом.

- Повторимо написання цих чисел. Будемо писати каліграфічно.

Пригадаємо, як ми зошити відкриваємо:

Зошит свій я відкриваю:

Навскоси його кладу.

Ручку я отак тримаю,

Сяду  рівно, не зігнусь,

Буду я писати вправно

До роботи я берусь.

3. Фізкультхвилинка

- Ми так працювали, що й не помітили як до нашого класу знов залетіли сніжинки.

Тож повторимо їх танок.

(Звучить музика)

Сніжинки злітають на стріху все нижче і нижче.

Замети пухнастого снігу все вищі і вищі.

Кінчається рік, його кроки тихіші, тихіші.

А оплески наші  гучніші, гучніші.

4. Робота в парах

- Сніжинки пропонують нам завдання, якщо ви його обчислите то розшифруєте друзів сніжинок

1 ряд

5+3+2=                           6+2+1=                             10-5-3=

2+3+2=                           7-4-2=

З

Ь

О

О

Ж

Р

М

2

0

7

1

8

9

10

2 ряд

1+6-4=                             9-3+1=                               9-2-1=

7-1-2=                             3+4+1=

О

Л

Л

П

Д

Х

О

4

3

7

2

6

3

8

3 ряд

3+1+3=                               5-3+2=                           6-4-1=

7-5+1=                               7+1-5=

Й

Ю

Д

Л

Н

И

Т

1

3

6

7

0

3

4

  • Які вийшли у вас слова (холод, мороз, лютий). Що ви можете сказати про друзів сніжинок?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

  1. Завдання

- Порівняємо вираз і число.

-  Скільки буде 4 – 1 - 1? (2).

-  Ми бачимо, що 2 = 2. Ставимо знак «дорівнює».

-  Скільки буде 5 + 1? (6). Ми бачимо, що необхідно порівняти 6 і 7.

-  Який знак поставимо? (Менше)

-  Чому? (Тому що 6 менше 7.)

-  Отже, 5 + 1 < 7.

-  Скільки буде 5 + 2? (7). Ми бачимо, що необхідно порівняти 7 і 6.

-  Який знак поставимо? (Більше)

-  Чому? (Тому що 7 більше 6.)

 -  Отже, 5 + 2 > 6.

2) Дії за числовим відрізком.

Що означає додати 2? (додати 1 та 1).  А відняти 2? (відняти 1, потім ще 1)
Пригадайте, як ми рахуємо за допомогою числового відрізка?
(додаємо – вправо по відрізку, віднімаємо – вліво по відрізку)
Обчисліть за числовим відрізком: 2+2, 5-2. Результат запишіть в зошиті.

3) Робота над задачею

- Наші сніжинки нас не покидають, вони пропонують нам зов'язати  задачі.

На даху будинку у Петі весіло 6 бурульок,а у Катрусі, - 4. Скільки всього бурульок весіло на даху?

На долоньку Оленки впало 10 сніжинок, 2 сніжинки розтанули.  Скільки сніжинок  залишилося на долонці?

4) Робота з геометричним матеріалом.

- Скажіть. Якщо багато снігу, то що ми можем з нього зробити.

Він – не лялька й не людина,

На снігу стояти  звик

В нього ніс – смачна морквина,

 Хто це? Звісно, … (сніговик).

-         Сніговик заховався у геометрічні фігури. Назвіть їх і покажіть.

-         Чи можемо ми сказати, що сніговик друг сніжинок?

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

- Сніговик посперечався з сніжинками, що швидше за них виконає завдання. Тож давайте допоможемо. Хлопці допомагають сніговику, а дівчата сніжинкам.

1. Самостійна робота

7 + 1 * 9                           

10 – 1 * 6                         

5 + 1 * 6

- Останнє завдання від сніжинок.

2. Задача на кмітливість

Петрик прибирає сніг з двору швидше за Мишка, а Мишко — швидше за Дмитрика. Чи зможе Петрик прибрати сніг  швидше за Дмитрика? (Так)

 V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

-  Ми рахували?

- Ми писали?

- Ми задачі розв’язували?

  • Ми з вами виконали всі завдання від сніжинок. Ви можете мені сказати які ж має ознаки справжня зима?
  • Ви гарно попрацювали, тож сніжинки залишаться з вами.
docx
Додано
17 липня 2018
Переглядів
4842
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку