Тема уроку: Розв'язування вправ і задач на порівняння, округлення, додавання та віднімання десяткових дробів. Підготовка до контрольної роботи
Тип уроку: комплексне застосування знань, умінь та навичок.
Мета уроку:закріпити вміння застосовувати правила порівняння, округлення, додавання й віднімання десяткових дробів під час розв'язування вправ і задач; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість. |
КОНСПЕКТ УРОКУ №10
ПЛАНУ УРОКУ
Дата:
Клас: 5
Тема уроку: Розв’язування вправ і задач на порівняння, округлення, додавання та віднімання десяткових дробів. Підготовка до контрольної роботи
Тип уроку: комплексне застосування знань, умінь та навичок.
Мета уроку: закріпити вміння застосовувати правила порівняння, округлення, додавання й віднімання десяткових дробів під час розв’язування вправ і задач; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість.
.
Знання і вміння, що формуються на уроці: учні повинні вміти розв’язувати задачі, застосовуючи правила порівняння, округлення, додавання й віднімання десяткових дробів стандартних і змінених умовах..
Обладнання: підручник, зошит.
Етап |
Час, хв. |
Зміст етапу уроку |
Основні орієнтири вивчення теми |
Підготовчо-мотиваційний етап |
|||
І |
2 хв.
3 хв.
5 хв.
5 хв. |
Організація початку уроку |
|
|
Перевірка домашнього завдання |
|
|
II |
Актуалізація опорних знань |
— |
|
III |
2хв. |
Мотивація навчального процесу |
__ |
Виконавчо-діяльнісний етап |
|||
IV |
15 |
Застосування отриманих знань |
|
V |
10 |
Самостійна робота |
|
Підсумково-рефлексивний етап |
|||
|
|
||
VI |
5 хв. |
Закріплення, узагальнення і систематизація отриманих знань |
|
Закріплення, отриманих знань; рефлексія діяльності |
|
||
VII |
3 хв. |
Домашнє завдання |
|
|
ХІД УРОКУ
Підготовчо-мотиваційний етап
Доброго дня. Відкриваємо свої зошити, записуємо число, класна робота. Сьогодні ми з вами продовжимо працювати над округленням чисел. Перед тим як перевірити чи правильно ви виконали домашнє завдання давайте згадаємо те, що ми вивчили на минулому уроці.
Метод: репродуктивна бесіда
Чи виникли вас питання по домашньому завданню? Перевіряємо правильність виконаного домашнього завдання, звіривши вашу відповідь з правильною, що записана на дошці. Два учні перевіряють себе біля дошки, аргументуючи свою відповідь.
Завдання |
Правильна відповідь |
|
16,4 кг |
|
177,76 га |
|
38,4 см |
|
|
Метод : репродуктивна бесіда
№ |
Вчитель |
Учні |
1. |
Сформулюйте алгоритм порівняння двох десяткових дробів |
|
2. |
Нагадайте нам алгоритм округлення чисел.
|
1. Знайди цифру того розряду, до якого потрібно округлити десятковий дріб (натуральне число). 2. Подивись на наступну цифру; якщо вона 0, або 1, або 2, або З, або 4 — цифру, знайдену в п. 1, не змінюй; в інших випадках — збільш її на одиницю. 3. Усі цифри, що передують знайденій у п. 1, перепиши, що йдуть за нею — відкинь (заміни нулями). |
3. |
Вийти до дошки, записати у вигляді схеми правила округлення чисел до певного розряду |
|
4. |
Нагадайте нам алгоритм додавання (віднімання) десяткових дробів.
|
|
5. |
Сформулюйте основну властивість десяткового дробу. |
Десятковий дріб не зміниться якщо до нього дописати нулі або закреслити нулі, що знаходяться в кінці дробу. |
Метод: спонукальний
Сьогодні у нас з вами дуже важливий урок. Нам треба дуже добре попрацювати, щоб у вас не виникло труднощів і питань завтра, під час написання контрольної роботи. Тож налаштуйтеся на роботу.
Виконавчо-діяльнісний
Метод тренувальних вправ
Завдання |
Правильна відповідь |
Порівняйте десяткові дроби:
|
< < > < < |
Округліть десяткові дроби: А) до десятих: 5,67; 6,09; 9,55. Б) до сотих: 6,009; 5,000001; 986,342 |
5,7; 6,1; 9,6.
6,01; 5; 986,34 |
Обчисліть: 5,2+8,9; 33,1+6,93; 23,04+22,006. |
14,1; 40,03; 46,36 |
Обчисліть зручним способом:
|
29,37 |
|
9; 0; 7,8,9 |
|
5,6,7,8,9 6,7,8,9 8,9 - 7,8,9 |
|
5м 205м 32м 501м 54м 3122м |
Виконайте додавання:
|
38,038 9,9 80 |
|
3,116 73,43 0,582 1,039 |
Метод: письмова самостійна робота на 10 хв. (перевірка правильності виконання завдань виконується учнями наприкінці уроку. Вчитель записує правильні відповіді для кожного варіанту на дошці. Учні обмінюються зошитами з сусідом по парті. Якщо завдання правильне, напроти нього ставляють плюс, якщо ні – мінус. Далі оцінюють за поданою вчителем шкалою, але не ставлять оцінок в зошит.)
Вчитель:
До вашої уваги 12 тестових завдань. Максимальна оцінка за виконання вправ 12 балів. А тепер кожен самостійно виконує завдання в зошиті.. Результати самостійної роботи перевіримо одразу після виконання. Будьте уважними!
Правильна відповідь:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підсумково-рефлексивний етап
Метод: навідних питань.
У нас з вами сьогодні був дуже насичений урок. Ми з вами добре попрацювали. Тож чи навчились ми сьогодні чомусь новому?
Що нового для себе ви сьогодні дізнались? Сформулюйте алгоритм порівняння чисел. Тож чи сподобався вам сьогоднішній урок?
Метод: пояснювально-ілюстративний
Автори підручника |
А. Г. Мерзляк, В.Б.Полонський, М. С.Якір |
Повторити параграф |
30-33 |
Номери завдань |
894; 896 |
1