Тема уроку:Розв’язування задач на всі дії з натуральними числами
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа. Сформувати правило порядку виконання дій у виразах. Розвивати уяву та логічне мислення при розв’язуванні задач. Виховувати розуміння математики в повсякденному житті. Сприяти формуванню здорового моральному клімату в класі.
Тип уроку. Систематизація умінь та знань.
Наочність та обладнання: Таблиця для оцінювання, картки із завданням та відповіді,комп’ютер,презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання з учнями.
Оголошення теми та мети уроку. Налаштування дітей на урок .
Учні на протязі уроку заробляють бали і заносять в таблицю.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (3 бали)
Учні обмінюються зошитами і перевіряють за зразком №545,№547,№553
ІІІ. Актуалізація опорних знань:
1)Прочитай правильно 15+7 ;86-43, 45*3, 56:7, (7+20)*8, 6*5-12,60:(45-30),
81:9+6*4, 35:7 -15:3;1 бал
2)З’єднати початок і продовження твердження .Гра «Знайди пару»(1 бал)
Початок твердження |
Буква |
Продовження твердження |
1. Нам відомо п’ять |
|
А) можна помножити на це число на кожний доданок і ці добутки додати =a∙c+b∙c. |
2. У виразах із дужками спочатку обчислюються |
|
Б) степенем. |
3. У виразах без дужок спочатку виконуються |
|
В) арифметичних дій: додавання, віднімання, множення, ділення і піднесення до степеня. |
4. Щоб помножити суму на число (a+b)∙c= |
|
Г) ІІ ступеня |
5. Щоб помножити різницю на число (a-b)∙c= |
|
Д) значення виразів у дужках. |
6. Вираз ап називається |
|
Е) І ступеня |
7. Множення і ділення це дії |
|
Є) піднесення до степеня, потім по порядку зліва направо множення і ділення, а потім додавання і віднімання. |
8. Додавання і віднімання це дії |
|
Ж) можна зменшуване і від’ємник помножити на це число і від першого добутку відняти другий =a∙c-b∙c. |
3)Назвати правильний порядок виконання дій: 1бал
А)340:17 +14*6; Б)45*30:5;В) (198-33):11; Г)90 : 15 *100 Д) 32+81:9
Е)100-62 :9 Є)45+ 356*0 Ж)(35* 10 +650):0 З) 56:7 +322 -158
IV. Застосування знань і вмінь.
Виконання письмових вправ
1) Знайти значення виразу: (В кожного учня на парті готові відповіді. Кожен витягає своє завдання. Після виконання завдань звірити букву і відповідь)
1 бал
А)340:17 +14*6; Б)45*30:5;В) (198-33):11; Г)90 : 15 *100 Д) 32+81:9
Е)100-62 :9 Є)45+ 356*0 Ж)(35* 10 +650):0 З) 56:7 +322 -158
2) Скласти числовий вираз до задачі і розв’язати.(3 бали)
Магазин. До магазину завезли 15 ящиків бананів, та 22 ящики апельсинів-усього 703 кг. Скільки кг бананів і апельсин завезли до магазину.
Школа. У школу завезли 105 парт. Учням 5 класу виділили-15 парт, 6 кл.-20,
7- на 13 парт менше ніж 5 та 6 разом. 8-9 класу розділили порівну парт , які залишились. Скільки парт отримали 8 та 9 класи?
Підручник №563
У.Підсумок уроку.
Підрахунок балів. Виставлення оцінок.
УІ. Домашнє завдання повторити §16.Виконати №553,558. Творче завдання придумати цікаву задачу на всі дії з натуральними числами.
Додаток
Завдання |
Бали |
Д/з (3 б) |
|
Прочитай 1б |
|
Знайди пару 1б |
|
Назви порядок дій 1б |
|
Знайди значення 1б |
|
Задачі 3б |
|
За активність 1б |
Всього: |