Урок на тему "Порядок виконання дій у виразах"

Про матеріал
Мета: Систематизувати знання учнів про порядок виконання дій у виразах отримані на попередніх уроках; навчити учнів застосовувати на практиці отримані на уроці знання; ознайомити учнів з поняттям алгоритм; сприяти формуванню в учнів чіткості думки; розвивати уміння аналізувати та узагальнювати; виховувати алгоритмічну культуру.
Перегляд файлу

 

 

Тема:  Порядок виконання дій у виразах 

 

Мета:  Систематизувати знання учнів про порядок виконання дій у виразах 

            отримані на попередніх уроках;

            навчити учнів застосовувати на практиці отримані на уроці знання;

            ознайомити учнів з поняттям алгоритм;

            сприяти формуванню в учнів чіткості думки;

            розвивати уміння аналізувати та узагальнювати;

            виховувати алгоритмічну культуру.

 

Основні поняття уроку: число, вираз, дії першого ступеня, дії другого

                                            ступеня, алгоритм.

 

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

 

 

2. Оголошення теми та мети уроку.

 

 

3. Мотивація навчальної діяльності.

 

     - Діти, сьогодні на уроці ми з вами:

ПОВТОРИМО що нам вже відомо про порядок виконання дій у виразах;

НАВЧИМОСЯ застосовувати ці знання при розв’язуванні вправ;

ВИВЧИМО нові математичні терміни.

На нас чекають мандрівки та ігри, багато ЦІКАВОГО,  а головне ВАЖЛИВОГО, бо знання, які ви отримаєте на цьому уроці стануть вам у пригоді не лише на уроках математики, а і при вивчені інших предметів та і не лише в навчанні.   

 

 

4. Актуалізація опорних знань.

- А почнемо ми з того, що перевіримо як ви засвоїли знання нашого минулого уроку і зробимо ми це за допомогою вправи, яка називається «МІКРОФОН»

 

Інтерактивна технологія «мікрофон».

  Учні передаючи по черзі «мікрофон», ставляють один одному запитання і самі ж коментують та оцінюють або доповнюють відповідь:

 

 

 

Запитання та очікувані відповіді:

1. Які дії називаються діями першого ступеня?

Діями першого ступеня називаються додавання і віднімання.

 

 

 

2. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі, що містить тільки дії додавання і віднімання?

У виразах, що містять тільки додавання і віднімання, дії виконують у тому порядку, як вони записані.

 

3. Які дії називаються діями другого ступеня?

Діями другого ступеня називаються множення і ділення.

 

4. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі, що містить тільки дії множення і ділення?

У виразах, що містять тільки множення і ділення, дії виконують у тому порядку, як вони записані.

 

       5. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі, що містить 

       дії  першого і другого ступенів?

       У виразах, що містять дії обох ступенів, першими виконують дії

       старшого  ступеня, тобто множення і ділення, а потім додавання і

       віднімання.

 

        6. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі з дужками?

        У виразі з дужками спочатку виконують дії у дужках, а потім інші дії у   

        встановленому порядку.

      

         7. Чи залежить значення числового виразу від того, як розставлено в

        ньому дужки?

         Так, залежить. Не можна довільно опускати дужки або вносити їх у

        вираз.

 

5. Розв’язування вправ на закріплення вивченого матеріалу.

   -  Дуже добре, ми повторили головні правила, які допоможуть нам при розв’язуванні вправ на сьогоднішньому уроці. А зараз будемо застосовувати наші знання на практиці, розв’язуючи вправи.

 

 Дидактична гра «Математичне доміно».

  

 

= 0

 

25+15 – 6 – 2  

 

 

= 32

 

9∙4:6∙8

 

= 48

 

 

25+5∙6 – 4:2

 

= 53

  

(25+5)∙6 – 4:2

 

= 178

 

 

25+(5∙6 – 4):2

 

= 38

 

25+5∙(6 – 4:2)

 

= 45

 

 

       (25 – 14) ∙ (36 +64)

 

= 1100

 

(16∙2+9∙10 – 122):123

 

      6. Фізкультпауза.

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити. 

Дружно треба всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

 

Руки вгору, руки вниз,

На сусідів подивись

І зроби чотири кроки –

Заморились на уроках.

 

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

В різні боки похиліться,

Покрутіться, повертіться

 

Станьте прямо, усміхніться.

У віконце подивіться,

Плесніть, діти, кілька раз...

За роботу, все гаразд!

 

Сіли, діти, всі гарненько.

Спинки держимо рівненько.

Книги відкриваємо –

Знання здобуваємо!

 

 

      7. Робота з картками.

          Учні  отримують  картки із завданнями з 2 варіантів.

 

Варіант 1.       ____________________________

1. Знайди значення виразу:

 

60 – 4·12 + 2·(5·10 – 35) =

 

Варіант 2.       ____________________________

1. Знайди значення виразу:

 

77:11 – 20:5 + (100 – 99) ·2 =

   По завершенню роботи з картками сусіди за партою обмінюються варіантами і   здійснюють взаємоперевірку.

 

  -  Діти, сьогодні ви вкотре переконалися, що для знаходження значення числового виразу необхідно визначити послідовність дій. На математичній мові це називається скласти АЛГОРИТМ. Що означає це слово, ми зараз дізнаємося. Деякі учні готували  повідомлення про алгоритм.

     Давайте їх заслухаємо.  

     

  8.   Виступи учнів з повідомленнями. 

     

  -  Ну, ось тепер ми всі знаємо, що означає термін алгоритм.

 

  -   Наближається завершення уроку і нам потрібно ще раз нагадати, що ми сьогодні вивчили, чого навчились, що повторили, одним словом над чим працювали протягом уроку.  А зробимо ми це за допомогою листка самоконтролю.

 

Лист самоконтролю

 

       1.    На уроці ми повторили ______________________________________

       ______________________________________________________________

       вивчили_______________________________________________________

      _______________________________________________________________

     навчилися______________________________________________________

     _______________________________________________________________

      2.   Вдома я попрацюю над________________________________________

     _______________________________________________________________ 

3.   Чи досяг я мети уроку?

Так____                                Ні____

4.   Я працював на  ____ % і заслуговую  оцінку_____

 

 

9.  Підсумок уроку.

Аналіз учнівських відповідей, помилок та недоліків. Виставлення оцінок.

 

 

10. Домашнє завдання.   § 15 повторити, №537 + № 539 ( на 7-12 балів).

         Інструктаж з домашнього завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
2 листопада 2019
Переглядів
10258
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку