Урок: "Розв'язування задач"

Про матеріал
АНОТАЦІЯ Даний урок розроблений для учнів 5 класів і містить систему вправ для повторення вивченого матеріалу, усного рахунку, а також є добірком тестових завдань, ігрових вправ, естафет, які допоможуть учителю перевірити знання учнів з даної теми. Урок допоможе учителю організувати індивідуальну і групову роботу на уроці та перевірити вміння розв’язувати задачі та вправи, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; « Множення і ділення натуральних чисел.
Перегляд файлу

ТЕМА.   УРОК   ПОДОРОЖ.    РОЗВ’ЯЗУВАННЯ   ЗАДАЧ

 

Цілі:  узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Множення і   

             ділення натуральних чисел»;

            продовжувати  розвивати  навички  розв’язування  якісних,

            розрахункових, текстових задач ; мовлення учнів;  навички роботи в

            групах  з  тестовими  завданнями.; розвивати  логічне  мислення;

            виховувати  стійкий  інтерес  до  предмету ; охайність  під  час

            виконання тестових завдань;  спостережливість;  особистісні

            компетентності.

.           

Тип уроку:: узагальнення знань і вмінь.

 

ОБЛАДНАННЯ:  картки з тестовими завданнями.

 

                                      Хід уроку

 

                                             Сучасну й фантастичну науку ми сьогодні

                                             знов побачимо у дії.

                                             На нас чекають тут питання дивовижні.

                                             Завдання щирі і логічні

                                             Питання серйозні і жартівливі

                                             Тож будьте уважні й дуже кмітливі

.

IОрганізаійний етап

 

II.  Розминка

 

Скласти девіз уроку з розсипами слів: навчати, добре, знай, хоче, все, того.

                        « Добре того навчати, хто хоче все знати»

 

        ВПРАВА «ЧЕТВЕРТИЙ ЗАЙВИЙ»

 

У кожному ряді три числа мають спільну властивість, а одне число цієї властивості не має. Укажіть, що це за властивість і яке число зайве.

 

1) 25;  49;  121; 45.    2) ; 9; 27; 64.   3) 14; 35; 39; 42.  4) 18; 102; 33; 44.

 

III. Повідомлення  теми і мети уроку

 

IV.  Актуалізація  навчальної  діяльності  учнів

Перевіримо ваші знання, але не забувайте:

   *   Здобув знання – застосуй

   *   Знання без діла – тяжка  ноша

   *    Знання – це найцінніша  ноша.

 

Сьогодні ми проведемо незвичайний урок – урок  подорож «Океаном знань».

На вашому шляху будуть острови, материки. гори, півострови, рифи.

Отже, вирушаємо в подорож.

 

Перша зупинка - острів  «Запитань» 

                                   Хочеш більше знати, не лінуйсь світ наук пізнати

                                                                                     Народна мудрість

 

           УСНИЙ  ЖУРНАЛ   « Що? Як? ? Чому?

 

1) Що означає помножити число с на число в?

2) Що означає знайти добуток чисел?

3) Як називають числа ɑ і n у виразі  ɑ в степені n?

4) Чому дорівнює добуток двох чисел, якщо один із множників дорівнює:

а) нулю; б) одиниці?

5) Сформулюйте властивості множення

6) Що означає знайти частку двох чисел? 

7) Чому дорівнює частка, якщо ділене дорівнює дільнику?

8) Що називають неповною часткою і остачею

9) Як пов’язані між собою ділене, дільник, неповна частка й остача?

 

Друга зупинка -  материк  «Кмітливий»

                             Не бійся, що не знаєш, бійся, що не навчишся

                                                                                  ( китайська мудрість)

      ВПРАВА « ЗНАЙДИ ПОМИЛКУ»

 

Дайте правильну  відповідь зі словами  «Так» або « Ні»;

1)  72 : 8+51 = 60;      2)  63 : 9 +33 = 40;      3)  ( 62 – 27) :7 = 6;

2)   3² ∙ 2 : 6 = 2;         4)   5 ∙ 7 – 17 = 17;       5)   10² ∙ 3 : 150 = 2.

 

V.  Завдання  для  письмового  розв’язування.

 

Третя зупинка – гора «Сміливих»

                                                  Приклади і задачі  корисніші від правил

                                                                                    (Ісаак Ньютон)

 

1) Обчисліть:

    а) 30602 : 143;       б)  716103 :951.

2) Знайдіть значення виразу:

    а) 608 ∙ 76 + 2³;      б) 5419 ∙ 10² - 10².

3)  Обчислити:

     а) 30602 ∙  143;          б)  716103 ∙  951.

4) Спростіть вираз і обчисліть його значення:

     а) 5 с ∙ 20, якщо с = 178.

 5)  На птахофермі розводили гусей, курей та індиків.  Індиків було1600, що

      в 5 разів менше, ніж курей. а гусей втричі більше, ніж індиків. Скільки

       гусей, курей та індиків було на птахофермі разом? 

  6)  Виконайте ділення з остачею:

       а) 789 : 37;       б0 1439 : 18;      в)  768 : 24. 

 

                                               Фізкультхвилинка

  

        Всі з –за парти піднялися,

        Руки вгору й потяглися!

        Вправо – вліво нахилились

        У віконце подивились

        Пострибали, пострибали

        і за парти посідали.

 

Четверта зупинка – півострів «Дружба»

                   Істина – це те, що витримує перевірку досвідом

                                                           А  Ейнштейн    

 

          ЕСТАФЕТА  « ХТО ШВИДШЕ ? »

 

Перша команда:

 5555: 55 + 232 : 12 +96 : 4 + 48 – 30 ∙ 4

Друга команда:

 3600 : 36 -112 : 4 +31∙ 2 + 48 -100 ∙ 2

 

П’ята зупинка – пік  вершини «Океана знань»

                  Сім раз подумай, а одну відповідь запиши.

 

      ТЕСТОВІ  ЗАВДАННЯ

Учні отримують картки з тестовими завданнями. Одразу після виконання

 тестових завдань обговорюємо та виправляємо можливі помилки, яких

 припустилися  учні.

VI.   Підсумок   уроку

Наша подорож завершується. Тож візьмемо скриньку і покладемо здобуті на уроці знання. Я теж покладу… я покладу вам « дякую» за урок .

VII.  Домашнє  завдання

 

        § 11 – 14     436;  460

 

   

 

              

doc
Додано
20 жовтня 2021
Переглядів
787
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку