10 клас
Мета уроку:
узагальнити та систематизувати знання учнів з даної теми;
формувати навички розв’язування задач;
розвивати вміння аналізувати фізичний зміст задачі, прищеплювати цікавість до експериментальних методів навчання
виховувати самостійність у практичній роботі.
Тип уроку: узагальнення та систематизаціії знань.
Очікувані результати:
Після цього уроку учні зможуть:
План уроку
Засоби і матеріали: роздатковий матеріал, магнітна дошка, основні формули по темі, штатив, лапка, металічна кулька, жолоб, секундомір, лінійка, олівець, підручник.
Хід уроку
Актуалізація знань Яку тему ми вивчаємо? Обговоріть основні формули з теми “Рівноприскорений рух” (впродовж двох хвилин). |
Робота в парах |
Мотивація навчальної діяльності Вислів Й. Гете: Всяке споглядання переходить в спостереження, а всяке спостереження - в розуміння. Досліди і спостереження - джерело знань для пізнання істини. Сьогодні на уроці ми будемо на практиці використовувати теоретичні знання з теми “Рівноприскорений рух”. |
|
Представлення теми і очікувальних результатів Тема нашого уроку: Розв’язування задач по темі “Рівноприскорений рух”Після уроку ви зможете...
|
Вчитель записує тему на дошці.Очікувальні результати фіксуються на дошці вчителем |
Інтерактивна вправа Клас об'єднується у кілька груп. Кожна група отримує листочок з завданнями. На виконання задач відводиться певний фіксований проміжок часу. Розв’язки робити на окремому аркуші паперу. |
Нагадування правил роботи в групах, основних фізичних величин та формул, які характеризують рівноприскорений рух. |
Завдання №1 - (7 хв.)
Обговорення (давайте порівняємо результати). |
Учитель контролює роботу в групах Лідер кожної групи виходить до дошки і демонструє результат роботи групи. Розв’язки даної задачі прикріплюється на магнітній дошці. |
Завдання №2 - (7 хв.)
2. Запишіть скорочений запис задачі в зошиті
Обговорення(давайте порівняємо результати) |
Учитель контролює роботу в групах Лідер кожної групи виходить до дошки і демонструє результат роботи групи. Розв'язок даної задачі прикріплюється на дошці. |
Завдання №3 (експериментальне) - (5 хв.)
2. Знайдіть прискорення металічної кульки, яка рухається по похилому жолобі . 3. Для обчислень виберіть необхідну формулу, при умові, що початкова швидкість рівна нулю. 4. Результати записати на аркуші паперу і прикріпити на дошці. Обговорення (давайте порівняємо результати). |
Учитель контролює роботу в групах Лідер кожної групи виходить до дошки і демонструє результат роботи групи. Рішення даної задачі прикріплюється на дошці і коментується. |
Рефлексія Для визначення очікуваних результатів пропонується розв'язати задачі, які розміщені в індивідуальних картках. На вирішення задач відводиться 8 хв. Всі ви розв'язували одні й ті ж задачі, тому зможете оцінити себе самі, порівнявши свої відповіді з правильними. Кожна задача оцінюється в 6 балів. |
Учитель прикріплює правильні відповіді на магнітній дошці, діти перевіряють свої відповіді і ставлять собі оцінку. |
Домашнє завдання Повторити параграф і виконати вправу після параграфу. |
|
Роздатковий матеріал
Два тіла рухаються назустріч одне одному. Рух першого тіла описується за формулою x₁ =10-8t+t² , а другого x₂=2-t². Визначити час і місце зустрічі ?
Відповідь: x=-2(м) ; t=2(c)
I.Рівняння руху тіла S=2t+t². Опишіть цей рух (укажіть значення величин, які його характеризують) побудуйте графік S(t) на аркуші А4.
II.Рівняння руху тіла S=t+t². Опишіть цей рух (укажіть значення величин,я кі його характеризують) побудуйте графік S(t) на аркуші А4.
III,Рівняння руху тіла S=t+2t². Опишіть цей рух (укажіть значення величин,які його характеризують) побудуйте графік S(t) на аркуші А4.
3. Індивідуальні картки.
Відповідь: t=10(c)
Відповідь: s=10(м)