В даний час приділяється велика увага шкільній освіті як першого ступеня освітнього процесу. Одна з найважливіших його завдань - забезпечити учням глибокі та міцні знання, а також уміння раціонально застосовувати їх у навчальній і практичній діяльності.
Велике практичне значення має вміння розв'язувати задачі на відсотки, тому що поняття відсотка широко використовується як в реальному житті, так і в різних галузях науки.
Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Кукули
КОНСПЕКТ УРОКУ
З МАТЕМАТИКИ 5 КЛАС
НА ТЕМУ:
ВЧИТЕЛЬ
ПАРАЩУК Л.А.
Математика 5 клас
Урок № 12 Дата:
Тема. Розв’язування задач на відсотки.
Мета:
навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів про відсотки: запис відсотків у вигляді дробу, запис числа у вигляді відсотків, знаходження відсотка від числа, числа за його відсотком, відсоткового відношення;
розвивальна: розвивати в учнів усний рахунок, обчислювальні навички, логічне мислення творчість, збагачувати математичну мову, формування компетентності, яка допомагає саморозвитку;
виховна: виховувати інтерес до предмета, любов до прекрасного.
Тип уроку: урок – казка.
Обладнання. Картки – завдання, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організація учнів до початку уроку
Підніміть руки догори. Спіймайте уважність, наполегливість, творчість. Пригорніть все до себе і тихенько сядьте.
ІІ.Перевірка домашнього завдання
Установити правильність, повноту й усвідомленість виконання домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних занань
Повторення теоретичного матеріалу
Метод «Мікрофон»
ІV.Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні у нас незвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок
Із казкою ми зустрічались не раз
І знову вона завітала до нас.
V. Формування практичних навичок учнів
Слайд 4
Біля лісу у хатині дід і баба поживали,
І одної якось днини, смачненького забажали.
Баба тісто замісила і медком підсолодила.
Колобок спекла духмяний, круглобокий та рум’яний.
Стало дідові цікаво: «Скільки меду ти поклала?»
Баба каже: «Не бурчи, сядь до столу й полічи.
Маса вся – аж 300 грам, 5% меду там».
«Бабо, та ти що , жартуєш?»
«Як полічиш, то й скуштуєш!»
Допоможіть дідові дізнатися, яка маса меду в Колобкові.
300:100=3 (г)- становить 1% меду
3∙ 5 = 15(г)- меду поклала баба
Слайд 5
Колобок був ще гарячий і така у нього вдача.
З підвіконня він звалився і стежкою покотився.
Раптом Зайчик – скік та скок
Слайд 6
40 метрів ти пробіг (хоч не має в тебе ніг) -
5% це від шляху, що до лісу йде від хати.
То якої довжини шлях до лісу - сам скажи!
Скажеш – далі йди гуляй, ні – то з’їм тебе – і край.
Діти! Допоможемо Колобку обчислити довжину стежки від хати до лісу? 40:5∙100=800 (м) - довжина стежки.
Слайд 7
Ось вже в лісі Колобок. Кущик, деревце, пеньок,
Зеленіє увесь лужок, а навпроти йде дружок.
Стій , кругленький, не котись, а до мене повернись.
Маю декілька задач,
Ти їх швидко розв’яжи, а тоді собі біжи!
Допоможемо Колобкові розв’язати задачі Ведмедика?
Слайд 8
1.На лісовій грядці зайчик посадив 45 морквин. 9 морквин він уже з’їв. Який відсоток морквин залишилося на грядці зайчика?
45:100=0,45(м.) становить 1%
9:0,45=20(%) - з’їв зайчик
100-20=80(%)- залишилося.
2. На галявині росла суниця. 94% її встигло дозріти. Голодний ведмідь з’їв 4 кг суниці. Скільки незрілої суниці з’їв ведмідь?
3. У ведмедика на пасіці 120 вуликів. 6 вуликів ще без бджіл, а в решті живуть працьовиті бджоли. Скільки відсотків вуликів з бджолами?
120- 6= 114 (в.) – з бджолами
114: 120∙100= 95% - вуликів з бджолами.
Слайд 9
Колобок знов покотився, біля лісу зупинився.
Бачить він біля ялинки Вовк складає щось в торбинку
Колобок, веселий друже! Ти у відсотках, кажуть, дужий.
Знати точно я бажаю скільки друзів в лісі маю.
Допоможемо Колобкові розв’язати задачу Вовчика?
Слайд 10
На лісовій галявині зібралися звірі. 37% становили лисиці, 5% – їжаки, 14%- ведмеді, 6%- зайці, решта – 76 вовків. Скільки всього звірів зібралося на галявині?
100-(37+ 5+14+6) =38 (%)- становлять вовки
76:38∙100 = 200 (зв.)- зібралося на галявині.
Слайд 11
Покотився Колобок із долини на горбок.
Раптом бачить йде Лисиця, Вовка – братика сестриця.
Облизнулася: - Юначе! Ти куди так швидко скачеш?
В торбі в мене є задачі, не розв’яжеш – то заплачеш.
Знову допоможемо Колобкові.
Слайд 12
Позавчора Лисиця купила в Лісовій крамниці банку згущенного молока за 8 грн. Учора ціна молока піднялася на 5%. А сьогодні знизилася на 5% . За яку ціну сьогодні Лисичка купила те саме молоко?
Діти! Ви так гарно працювали, що й Лисиця здивувалась.
Відпустила Колобка, вам подяка ось яка.
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія. Чим збагатив вас урок?
Чи задоволені своєю працею на уроці?
Що найбільше сподобалося на уроці?
VІІ. Домашнє завдання.
Скласти кросворд.