Розробка уроку з математики 1 клас
Тема. Розв’язування задач на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.
Мета. Формувати навички додавання та віднімання чисел в межах 10; розв’язування задач на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Закріплювати вміння виконання кругових виразів. Повторити переставний закон додавання. Виховувати акуратність, самостійність, спостережливість.
Обладнання. Мультимедійна презентація, підручник з математики 1 клас Л.В. Оляницька , зошит з друкованою основою для 1 класу Л.В. Оляницька 1 частина.
Хід уроку.
I.Організаційна частина
- Пролунав уже дзвінок,
починаємо урок.
Станем діти всі рівненько,
посміхнімося гарненько
Покрутились, повертілись
І тихесенько усілись.
II.Мотивація навички навчальної діяльності.
Використання презентації
Наш девіз:
Повідомлення теми уроку:
III.Актуалізація опорних знань.
- У лісі, в лісі темному, де ходить хитрий лис,
Росла собі ялиночка, і зайчик з нею ріс.
Ой снігу, снігу білого, насипала зима.
Прибіг сховатись заїнька – ялиночки нема.
Ішов тим лісом Дід Мороз - червоний в нього ніс,
Він зайчика-стрибайчика у торбі нам приніс.(Показ іграшки зайчика)
-Діти зайчик хоче загадати загадку. Увага на екран
-Так - ви відгадали вірно, це сніжинки. І зараз я пропоную погратися в гру «Снігопад».(Усний рахунок)
Каліграфічна хвилинка 3,5,8.
Виконання кругових прикладів з коментуванням біля дошки.
Пояснення , що відповідь першого – це початок наступного.
Фізкультхвилинка
- Подивіться, як взялися за руки сніговички, ніби створили коло.
І Зараз на нас чекає гра «Коло» (Усно).
-Пригадаймо правила розв’язування задач.
Записати задачу в зошит, з коментуванням біля дошки (Один учень).
Робота в зошиті з друкованою основою с.43 №2 (Колективно, повторити переставний закон додавання,заповнити таблицю самостійно).
Робота з підручником с. 56 завдання 2 (усно),завдання 3 (письмово),Завдання 4(усно).
Робота з геометричним матеріалом.
IV. Підсумок уроку.
Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.
Я зацікавився я зацікавилася
Я дізнався я дізналася
Я повторив я повторила
Прочитай слова. Дай відповідь на запитання:
Ось і підійшов до закінчення наш урок. З вами прощається наш гість маленький зайчик (іграшка). Він дуже задоволений вашою роботою на уроці. До нової зустрічі.