Урок "Розв՚язування задач та рівнянь. Порівняння складених іменованих чисел".

Про матеріал
Урок математики "Розв՚язування задач та рівнянь. Порівняння складених іменованих чисел".На уроці удосконалювали вміння розв'язувати задачі та порівнювати іменовані числа. Закріплювали вміння розв’язувати рівняння. Вправлялися в знаходженні значень виразів на порядок виконання дій.
Перегляд файлу

Тема: Розв՚язування задач та рівнянь. Порівняння складених іменованих чисел.
Мета. Удосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі та порівнювати іменовані числа. Закріплювати вміння розв’язувати рівняння. Вправляти учнів у знаходженні значень виразів на порядок вико­нання дій.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

 

Учитель. Подивились всі на мене,
Усміхнулися усі.
Хто готовий до роботи? (піднімають руки)
Бачу, ви всі молодці.
Як ми будем працювати?


Учні. Дружно і активно.

Учитель. А у зошитах писати?

Діти. Охайно і красиво.

Учитель. Як же будете відповідати?

Діти. Швидко, точно, вміло.

Учитель. Тож часу не гаємо,

Учні. Беремося за діло.

З яким настроєм, діти, ви приступаєте до роботи? Позначте свій настрій на смайликах, які лежать у вас на партах У кінці уроку ми обов’язково порівняємо, чи змінився ваш настрій?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 

Девіз уроку:

 Налаштуйтеся на робочий лад, пра­цюємо ми сьогодні під девізом:

Міркуємо — швидко!

Відповідаємо — точно!

Лічимо — вірно!

Пишемо — гарно!

На уроці перед вами буде низка завдань. А для того, щоб упоратися з ними, працюватимемо старанно. Слухати треба уважно і писати охайно.

Вправа «Очікування»

ІІІ. Контроль та корекція знань учнів.

 

1.Перевірка домашнього завдання (за сигнальними картами Так, Ні).

№ 554

  1. 6 *6 = 36(т) – зерна вищого ґатунку;
  2. 3 * 9 = 27 (т) – зерна другого ґатунку;
  3. 36 + 27 = 63 (т) – всього:
  4. 63 : 7 = 9 ( год)

На 7 годин.

Приклади № 555

 

2. Хвилинка каліграфії.

В країні математиці є багато різних  одиниць вимірювання. Назвіть їх . (одиниці вимірювання довжини, маси,часу)

Але ми запишемо одиниці вимірювання маси, які потрібно каліграфічно написати від найменшого до найбільшого  (1г  1кг         1т)

 

3. Математичний диктант

- Сьогодні ви дізнаєтесь про одну тварину дуже багато цікавих фактів

Проведемо математичний диктант. Із букв скласти слово.

 

а ) За день із погано закрученого крана витікає 9  л води. Скільки води може витекти з цього крану за тиждень? (9*7=63л) Б

б) В акваріумі було 20 л води. Петрик П’яточкін трішки вирішив погратися з рибками, внаслідок чого п’ята частина  усієї води опинилася на підлозі. Скільки літрів води опинилося на підлозі? ( 20:5=4 л) Б

в) Коли людина усміхається , у неї працюють 17 м’язів, а якщо сердиться, для цього потрібна робота 43 м’язів.

 Запишіть число, що вказує на кількість працюючих м’язів під час усмішки. (17) Р

г)  Скільки м’язів буде працювати коли будуть посміхатися 3 людей?(51)Е

д) Якщо полічити всі зойки, крики та вигуки які лунають у шкільному коридорі протягом однієї перерви, то нарахуємо їх 200. Скільки криків та вигуків пролунає в школі за 2 перерви?  (200 + 200=400) О

Отже: шум шкодить здоров’ю.

Який зробимо висновок?

(9*7=63л), ( 20:5=4 л), (17), (51), (200 + 200= 400) БОБЕР

 

- Найбільший гризун в Європі. Ця тварина користується повагою, як відомий інженер, лісоруб і будівельник греблі. Він символ працьовитості, багато чому навчив людей.

-Чи водяться бобри в нашій місцевості? Що знаєте про них?

-Давайте далі гарно попрацюємо і дізнаємось ще багато цікавого про цю тварину.

ІІІ. Повторення матеріалу.

Дізнаєтесь масу бобра в кг 50 – 5 * 5 = 25 кг

 Дізнаєтесь довжину бобра в см 760 – 440 - 200 =120 см

Дізнаєтесь довжину хвоста в см 2 * 9 * 1 = 18 см 

 Робота над задачею. (усно)

Бобер проплив 450 м,а ондатра на 50 м менше. Скільки метрів разом пропливли бобер і ондатра?

1.450 – 50 =400  м - пропливла ондатра

2. 450+400 = 850 м  - разом

(Відео про бобра)

 

4. Вправа «Мікрофон»

Що таке периметр?

Як називаються числа при множенні?

Як називаються числа при додаванні?

Як називаються числа при діленні?

Як називаються числа при відніманні?

 

4. Фізкульхвилинка для очей

 

Швидко покліпайте очима. Заплющить очі, спокійно порахуйте до 5( 2 – 3 рази). Міцно зажмурте очі, порахуйте до 3, відкрийте очі, подивіться удалечінь(2-3р.) Зробити 3-4 кругових рухів очима вліво, вправо, розслабити очні м’язи, подивитися удалечінь.

 

V. Закріплення вивченого.

 

  1. Робота з підручником.

Задача №558

- Прочитати умову задачі.

- Прочитати запитання задачі.

- Чи можемо ми відповісти на запитання?

( Ми не знаємо скільки коштує 1 м стрічки)

- Як дізнатися скільки коштує 1м стрічки?

1) 24:3 = 8 (грн) – коштує 1 м стрічки;

2) 40 : 8 = 5(м)

Відповідь: На 40 грн можна купити 5 м стрічки.

Фізкультхвилинка з Лего.

  1. Самостійна робота №560

(За варіантами І і ІІ в)  Зелено – червоні картки

  1. Завдання №561

 

VІ. Підсумок уроку

- Діти, а зараз я хочу почути, які геометричні фігури ви знаєте?

- А чи зможете ви   утворити ?

Встаньте по рядках… утворіть коло, прямокутник,  трикутник, 

 

Очікувані результати

 

На цьому уроці ми :

              Розв'язували цікаві задачі,

розвивали своє логічне мислення.

  •             Чи сподобався вам, діти, наш урок?
  •             Який настрій ви маєте в кінці уроку? Покажіть його на зворотній стороні смайликів.

Дякую всім, хто працював, в зошитах гарно писав, на всі запитання відповідав, різні завдання писав і тим, хто в гості завітав.

 

Оцінювання  


VІІ.  Домашнє завдання

№565 , № 566

Намалювати малюнок бобра

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 лютого 2022
Переглядів
568
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку