Урок розвитку зв'язного мовлення

Про матеріал
Урок української мови. Розвиток зв'язного мовлення. (1 клас) Слова – назви чисел. Мета. Навчальна: удосконалювати навички розрізнювати слова, якими називають кількість предметів; уміння ставити до них питання; збагачувати словниковий запас. Розвивальна: роз виток зв’язного мовлення, уміння читати числові вирази. Виховна: виховувати в дітей акура тність, охайність, бажання вчитися. Засоби навчання. Цеглинки LEGO, зображення та маска півника, синельний дріт. Інтеграція. Соціальна, мистецька галузі. Тип уроку. Комбінований.
Перегляд файлу

Урок української мови. Розвиток зв'язного мовлення. (1 клас)

Слова – назви чисел.

Мета. Навчальна: удосконалювати навички розрізнювати слова, якими називають кількість предметів; уміння ставити до них питання; збагачувати словниковий запас.

Розвивальна: роз виток зв’язного мовлення, уміння читати числові вирази.

 Виховна: виховувати в дітей акура тність, охайність, бажання вчитися.

Засоби навчання. Цеглинки LEGO, зображення та маска півника, синельний дріт.

Інтеграція.

Соціальна, мистецька галузі.

 Тип уроку. Комбінований.

                                                                                Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу. Вправа «Я — сонечко» Уявіть, що ви — малесенькі сонечка. Такі жовті, теплі, лагідні. Простягніть рученятка одне одному. А тепер привітаймося із сонячними промінцями. Який у вас настрій? Що ви очікуєте від уроку? Як потрібно працювати на уроці, щоб отримати гарний результат?

 ІІ. Основна частина.

1.Актуалізація опорних знань.

Вправа «Слухняний ротик» (чистомовка) Ім-ім-ім, ім-ім-ім — нашій Мілі уже сім. Ать-ать-ать, ать-ать-ать — а Мар’яні тільки п’ять. Ин-ин-ин, ин-ин-ин — Максим у тата один. Ольга Придаток

2. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Першим прокидається, з сонечком вітається.Ген, аж на сусідні села, лине пісенька весела.(півник)

— Дітки, до нас у гості завітав півник. Він дуже допитливий, хоче все знати.

 Повторення знань про слова, які відповідають на питання скільки?

— От і зараз він хоче дізнатися все про наших діток, які навчаються у першому класі. Після того як учні називають числа, учитель виставляє табличку з відповідними числами.

— Скільки в класній кімнаті дітей? Устаньте всі хлопчики. Скільки хлопчиків? А скільки дівчаток? Викладіть стільки цеглинок, скільки вікон у класній кімнаті. Полічіть їх. Викладіть стільки цеглинок, скільки парт у першому ряду.

3. Повідомлення теми та завдань уроку.

4.Вивчення нового матеріалу.

1) Робота з конструктором (у групах).

— Півнику, ти все дізнався про діток нашого класу? А тепер що тебе цікавить? — Дітки, півник хоче розповісти друзям ще й про класну кімнату, у якій навчаються першокласники. Півнику, наші дітки полюбляють гратися цеглинками LEGO. Ти вмієш лічити? Тоді приготуйся, а ми пограємося. За допомогою цеглинок діти будуть виконувати вправи. Викладіть стільки цеглинок, скільки вікон у класній кімнаті. Полічіть їх. Викладіть стільки цеглинок, скільки парт (учителів, телевізорів, вазонів на першому вікні, світильників, …).

Фізкультхвилинка для очей.

2) Робота з навчальним посібником

Виконання завдання 5 . Діти записують слова. Підкреслюють однією лінією слово, у якому найменше букв. Підкреслюють двома лініями слова, у яких є м’які приголосні звуки. Вправа для очей.

  Виконання завдання 6. Учні записують відповіді на запитання.

Руханка.

— Сподобалося півникові у нас. Він навіть хоче розповісти цікаву історію, яка трапилася у них на господарському дворі. Тільки просить вас, діток, допомогти. Півник розказуватиме, а ви виконуватимете рухи.

  Виконання завдання 7. Діти записують два слова, які відповідають на питання скільки?

5. Закріплення вивченого матеріалу.

1) Гра «Здогадайся».

Робота з конструктором LEGO (у групах).

 — Викладіть із цеглинок модель двох чисел, які більші від нуля і менші від десяти. Потім од на дитина залишається біля моделей слів, а інші підходять до робіт груп однокласників. Діти намагаються здогадатися, які числа викладені.

2) Робота із синельним дротом. Виготовлення із синельного дроту цифри, яку найбільше полюбляє писати дитина.

3) Робота в зошитах.

 ГРА «Упіймай кульку»

Учитель кидає учневі/учениці кульку і каже числовий вираз. Учень обчислює. Потім сам складає вираз і кидає кульку іншому учневі/учениці.

ГРА «Упізнай друзів півника»

Розгадування анаграм. Записування утворених слів: кури, гуси, качки, індики.

ІІІ. Заключна частина.

1) Виконання завдання 8.

2) Використання стратегії «Ромашка Блума».

Робота в групах.

Орієнтовні запитання

Просте. Які цікаві слова ми сьогодні повторювали?

Уточнююче. Якщо я правильно зрозуміла, то слова один і дванадцять відповідають на питання скільки?

 Пояснююче. Чи задоволені ви сьогоднішнім  уроком ?

Творче. Складіть речення, у якому були б слова, які відповідають на питання скільки?.

Оціночне. Чи потрібні нам слова, які відповідають на питання скільки?

Практичне. Як ви гадаєте, де півник може використати знання, які він отримав сьогодні на уроці ?

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 березня
Переглядів
78
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку