Володимирівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів
Казанківського району
Миколаївської області
Урок розвитку мовлення
на тему:
«Текст – опис за ілюстрацією.
Науковий опис голуба.»
Інтегрований (українська і англійська мови)
Провела вчитель початкових класів - Влощинсська Л.О.
Вчитель ангійської мови - Захарченко А.В.
Вчителя початкових класів
Володимирівського ЗЗСО І- ІІІ ст.
Влощинської Л.О.
Тема: Урок розвитку мовлення. Текст – опис за ілюстрацією.
Науковий опис голуба.
Мета: наукова- створити ситуацію спілкування на уроці, що дасть змогу кожному учневі виявляти ініціативу, самостійність, вибірковість у способах роботи; вчити розрізняти та складати наукові та художні тексти – описи;
вдосконалювати вміння висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас учнів; формувати комунікативну компетентність в процесі спілкування;
розвивальна – розвивати вміння бачити ознаки предмета на основі асоціативного мислення власного спостереження; розвивати усне зв’язне мовлення, креативне мислення , увагу, пам'ять, критичне мислення; розширювати світогляд дітей;
виховна- виховувати духовні цінності – добро,милосердя, любов до птахів; естетичні смаки; почуття патріотизму та гідності; прищеплювати дітям любов до рідного краю, до України;
Обладнання: ілюстрація голуба;картки; таблиці для роботи в парах; схема-опора; презентація «Різновиди голубів», відео для фізхвилинки; презентація «Хай буде мир!»; паперовий голуб; карта України, музичний супровід Н.Май « Не давайте суму жити», смайлики.
Тип уроку: інтегрований
Хід уроку
І.Організація класу.
1.Вправа «Настрій» (1хв.)
1, 2, 3,4,5 – прошу всіх рівненько стать.
Продзвенів уже дзвінок – починається урок!
Покажіть мені ваш настрій, який ви візьмете на урок.
( Показали настрій « Смайлик») Дякую за ваш вибір.
2.Слухання вірша.(читає вчитель)
Сьогодні у нас незвичайний урок
Сьогодні ми зробимо ще один крок 1
Що нас так чекає й збагачує мову.
3. Вправа «Мікрофон» (1хв.)
- Подумайте і скажіть , яким має бути наш урок?
(Цікавим, навчальним, продуктивним, веселим, пізнавальним)
(Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, наполегливими,самостійними).
4. Гра « Шифрувальник» « (2 хв.)
- Діти, уважно подивіться на дошку. На дошці закодовано слово. Ваше завдання розкодувати його і ви дізнаєтесь про кого піде сьогодні мова на уроці.
у б г л о (голуб) малюнок
4 5 1 3 2
ІІ.Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Складання « Асоціативного куща». Мозковий штурм. (3 хв)
- Що вам відомо про голуба?
- Бачили голубів? Підніміть руку хто бачив? Хто ні? (Презентація: «Види голубів»)
2
_Голуб – птах. Які частини тіла є у голуба. Назвіть. (голова, тулуб, очі,дзьоб, крила , хвіст, лапи.)
птах мешканець міст і сіл
тіло вкрито пір’ям має гарний слух
символ сімейного живуть до 20-15 років
благополучча ГОЛУБ прогнозує погоду
має гострий зір живиться хлібом і зерном
символ миру є багато видів
2.Порівняння текстів. (Картка №1) (5 хв.)
У вас на партах лежать тексти. Ваше завдання прочитати їх і визначити чим вони відрізняються один від одного.
Читання текстів учнями. ( Художній і науковий)
Дятел – лісовий лікар, який вистукує і звуки проносяться по усьому лісу. Це маленька пташка з нарядним яскраво - червоним чубчиком. Голівка і спинка чорні. На чорних крилах білі смужки і плямочки. У дятла міцний дзьоб. Ним він дістає комах та личинок з – під кори дерев . Дуже велику користь приносить ця пташка. Його називають санітаром лісу.
Висновок: У тексті вжиті художні засоби. Ми такий текст можемо зустріти в художніх книгах,у підручнику з читання. Це буде художній текст .
Дятел – маленький птах. Довжина його – 22 – 27 см,розмах крил – 42- 47 см. Маса сягає від 60-100грамів. Верх голови, спина чорні, грудка біла. У дятла міцний дзьоб. Хвіст середньої довжини, загострений. Дятел добре і швидко літає.
Висновок: У тексті зазначені головні ознаки птаха .І цю інформацію ми можемо знайти в підручнику з природознавства та енциклопедії. І це науковий текст.
(слова кріплю на дошку)
Форма розмір колір
3. Робота в парі. (Картка№2) Заповни таблицю. (4 хв.)
Ваше завдання виділити головні ознаки птаха: форма, розмір,колір, істотні ознаки чим різниться від інших. До кожної частини тіла вам треба підібрати прикметники та дієслова. Хто швидко виконає роботу просигналізує піднятою рукою.
Іменник (хто? Що?) |
Прикметник (який?, яка?, яке?) |
Дієслово (що робить?) |
голова |
маленька,кругла, видовжена, велика |
крутить |
очі |
чорні, круглі,сірі,маленькі, |
закриває |
дзьоб |
вигнутий, гострий, чорний,восковий,червоний |
клює |
тулуб |
видовжений, маленький |
рухається |
хвіст |
довгий, короткий, пишний,великий |
чистить |
забарвлення |
біле, сіре, чорне, різнобарвне, рожеве |
блищить |
оперення |
|
випадає |
крила |
великі, маленькі,міцні, |
взмахує |
|
|
|
4. Завдання «Ділова гра». Робота в парі. Диференціація. (7 хв.)
А тепер уявіть, що ви дослідники і вам треба скласти науковий опис голуба до підручника «Природознавства» 1 класу. За допомогою таблиці.
У вас на партах лежать картка під №3. Ви маєте право вибрати собі те завдання з яким ви впораєтесь.
Картка №3
1. За початком складіть науковий опис голуба.
Голуб – це маленький птах……________________________________________4
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. До тексту додайте слова із довідок.
Голуб – це ______________ птах. Тіло вкрите -----------------. У нього________, тулуб, очі ________ ,____________. Дзьоб _____________,_________. Має ____________ хвіст.
Слова для довідок: маленький, кругла, вигнутий, гострий, пір’ям,витончений,чорні, круглі, пишний.
3. До тексту додайте слова із довідок.
Голуб – це ______________ птах. Тіло вкрите -----------------. У нього витончений, тулуб, очі чорні, круглі. Дзьоб вигнутий,гострий. Має пишний хвіст.
Слова для довідок: маленький, кругла, вигнутий, гострий, пір’ям,витончений,
чорні, круглі, пишний, вигнутий.
4. Перевірна робота. (3 хв.)
(Діти зачитують виконані роботи які оцінюються)
ІV. Фізхвилинка. (англійською мовою) відео запис.(2 хв.)
“Pingue dance”
v. Виступ закордонних гостей. (4 хв.)
Гості: Британець, Австралієць та Американець 5
T: Children, as you know, English language is very important nowadays. So today we have foreign guests. Please, lets invite them to our lesson. They want to tell us about a symbol of a pigeon in their countries.
1. Діалог. The guests:
Hello children!
Children: Hello!
T: Lets they introduce themselves.
Ch 1: Hello, my name is….. What is your names?
Ch 2: Where are you from
Am: Hello, my name is…. I am from America
Aust: Hello, my name is…. I am from Australia
Brit: Hello, my name is… I am from Great Britain
Ch 3: How does a pigeon connect our countries?
Am:(H pigeon) From ancient time a pigeon is a symbol of wise and cleanness.
Aust: I know that pigeon is a symbol of love.
Brit: Frankly speaking a pigeons is a symbol of peace all over the word
Am: In China a pigeon is a symbol of long life and devotes
Austr: A pigeon with a palm branch is a symbol of a victory above death.
Brit: A pair of pigeon is a symbol of family happiness and love .
T. So, children as you see our guests told us lots of interesting about a pigeon. I can say that this bird is a symbol of Saint in Cristians .
Thank you very much .
2. Song “ Up to the sky”
vІ. Підсумок вчителя англійської мови.
1.Вступне слово вчителя англійської мови. (1 хв.) 6
3. Довідкове бюро про голуба, що він є символом миру, благополучча.
V. Підсумок уроку. (2 хв.) -
1. Очікування.
- Чи справдились ваші очікування?
- Тож яким був наш урок? (цікавим, навчальним,пізнавальним і т.д.)
- А ви якими були на уроці? (активними, наполегливими, уважними і т. д.)
_ Діти, що ми сьогодні робили на уроці? (складали науковий опис голуба?)
Де ми можемо знайти такий опис? (підручник Природознавства,енциклопедія)
2. Оцінення.
1. Вірші про мир.
Хай буде мир на всій планеті.
Всім зичим щастя і добра.
І щоб наша Україна ,
У мирі й злагоді була.
За мир – щоб сміятись.
За мир – щоб трудитись.
За мир – щоб троянди цвіли.
Щоб жито було і діти росли.
Щоб планета була схожа на весну
Ми заспіваєм пісню голосну. 7
2.Пісня про мир на планеті на англійській мові. (виконує Асмолова Т. Презентація про мир
3. Слово вчителя.
- Діти, у вас на партах лежить паперовий голуб. Напишіть на ньому побажання одним словом (миру, добра, любові, щастя,)подаруйте нашим гостям та прикрипіть на карту України. (Лунає пісня: « Не давайте суму жити»)
Миру в Україні бути, миру хочуть усі люди,
І дорослі і малі прагнуть миру на Землі.
Всі разом: Хай буде мир!
8