Овчарик Людмила Михайлівна викладач історії
Київський професійний ліцей транспорту
Тема. Розвиток культури України в роки незалежності.
Прогнозований результат: презентація здобувачами освіти досягнень відомих людей та власних успіхів, оформлення робіт (створення ментальних карток за допомогою https://www.spiderscribe.net/).
Мета: розширити уявлення здобувачів освіти про досягнення людей в різних галузях в період незалежної України; вчити презентувати успіхи інших людей, виступати перед аудиторією; розуміти значення знань, працелюбства в житті людини, в досягненні життєвих успіхів;
розвивати віру в свої сили, уміння міркувати, аналізувати, робити висновки, вміння працювати в команді ;
виховувати якості, необхідні для досягнення успіху: працьовитість, відповідальність, наполегливість, організованість.
Обладнання: презентація, ментальні картки, свічки, фотографії.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Повідомлення теми й мети уроку.
«Розвиток культури України в роки незалежності»
Сьогодні ви познайомите один одного із досягненнями українців різних галузей, в роки незалежності .
ІІ. Актуалізація опорних знань.
– Уявіть, що ця запалена свічка – ваша віра в успіх. Потримайте її в своїх руках, передайте тому, хто поруч із вами зі словами:
– Я вірю в успіх.
Чи виникав страх, що свічка згасне?
Висновок: коли свічка знаходилася у ваших руках, лише ви вирішували, вона горітиме чи згасне. Так само вирішувати тільки вам, чи досягнете ви успіху сьогодні на уроці і чи станете ви успішною людиною в майбутньому. Як свічка у ваших руках продовжила горіти, так і я вірю у ваші сили, у ваш успіх.
Складання кластеру слова «УСПІХ»
У-удача;
С-старанність;
П-праця;
І-ініціатива;
Х-хвилювання
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Вступне слово викладача.
Уже в лютому 1992 р. Міністерство культури України підготувало програму розвитку національної культури, яка практично поривала зв’язки з тоталітарним минулим і спрямовувала розвиток культури на шлях сповідування вищих гуманістичних цінностей. Парламент України невдовзі схвалив цю програму. Президент Л. Кравчук своїм указом передбачив заходи соціального захисту діячів культури й мистецтва в умовах переходу до ринкових відносин.
Кожна людина живе по-своєму. Одні витрачають свої сили на пошуки багатства, женуться за розкошами й часто забувають, що найціннішим у житті є любов близьких, здоров’я рідних і цікава справа, корисна не лише для себе, а й для інших. На щастя, людей, котрі дбають не тільки про власне благополуччя, дуже багато. І таких людей пам’ятають. На їх честь називають вулиці, річки, озера, моря і навіть зірки на небі.
В Україні дуже багато знаменитих, відомих у всьому світі людей. Це вчені, політики, винахідники, історики, лікарі, вчителі, спортсмени. Сьогодні поговоримо про відомих особистостей у часи незалежності нашої країни.
Попередньо група була поділена на підгрупи:
Здобувачі освіти презентують свої підгрупи за ментальними картками, які вони робили вдома.
Доповідає група «Музиканти» (по ментальній картці);
Додаток 1.
Назвіть риси характеру, притаманні людям, про досягнення яких ми тільки, що дізналися.
Працьовитість, хитрість, наполегливість, байдужість, організованість, чесність, порядність, брехливість, жорстокість, цілеспрямованість, уважність, сміливість, мудрість, творчість.
Доповідає група «Спортсмени» (по ментальній картці);
Додаток 2.
Виберіть лише ті поради, які на Ваш погляд допоможуть досягти успіху.
Намагайся самостійно виконувати всі завдання.
Якомога частіше грай у комп’ютер.
Відкладай на потім справи, які не хочеш робити.
Читай якомога більше книжок.
Намагайся бути організованим і наполегливим.
Не бійся своїх мрій.
Будь готовий прийняти допомогу і допомогти іншим.
Не бійся помилок і вчися на них.
Відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.
Доповідає група «Літератори» (по ментальній картці);
Додаток 3.
ІV. Узагальнення і систематизація знань здобувачів освіти.
1) Робота за таблицею
Поміркуйте, які риси характеру, на вашу думку, можуть забезпечити успіх, а які заважають його досягнути.
|
Складові успіху |
Що заважає досягти успіху
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складові успіху Що заважає досягти успіху
Талант Лінь
Наполегливість Байдужість
Працьовитість Неуважність
Інтуїція Поспіх
Досвід Безвідповідальність
Систематичність
Зосередженість
2. Якою має бути успішна людина?
3.Чи хочете бути схожими на успішних людей?
Вперед до своєї мрії!
Пам’ятайте, у кожного є талант! Не бійтеся робити нові спроби!
Вірте у свої сили!
Щоб досягнути гарних результатів перш за все має бути бажання та щоденна наполеглива праця.
Питання до гостей :
1.Якими успіхами Вашого навчального закладу на сьогоднішній день Ви можете поділитись?
2.Які поради Ви можете дати здобувачам освіти зі свого управлінського досвіду, щоб досягти успіху у своїй професійній справі?
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
— З почутого ми бачимо, якими різними були ці люди, але їх об’єднувала творчість, величезний розум, прагнення підкорити світ, прославити свій народ і Батьківщину, служити своєму народові. І ми повинні пишатися ними, бути гордими, що ми — українці.
2. Вправа «Мікрофон».
Продовжте речення:
Я зрозумів …
Щоб досягти успіху, я …
На уроці я дізнався…