Тема: Ще про клавіатуру. Призначення основних клавіш
Мета:
· узагальнити та систематизувати знанняучнів про клавіатуру;
· закріпити уміння, навички учнів при роботі з клавіатурою
комп'ютера;
· розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;
· виховувати цікавість до уроку інформатики.
Тип уроку: узагальнення і систематизація, урок – закріплення навичок.
Хід уроку
І. Організація класу.
Гарно й зручно ми сідаєм,
Про комп’ютер все вивчаєм.
Нашу пам'ять ми вмикаєм –
Нові знання здобуваєм.
II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети.
- Сьогодні на нашому уроці ми повторимо все, що нам відомо про клавіатуру комп'ютера, виконаємо вправи на розвиток логічного мислення та уваги. А також пограємо з клавіатурним тренажером. Будемо демонструвати, як ми навчилися вводити текст за допомогою клавіатури. Вводити літери української абетки (малі та великі), цифри, розділові знаки. І все це ми будемо намагатися натискати пальцями обох рук.
1. Повторення правил техніки безпеки.
- Але перед тим, як ми розпочнемо роботу повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі та техніку безпеки при роботі з комп’ютером. До нас у гості завітала Машенька. Давайте її послухаемо.
Я комп’ютер добре знаю –
Друзям всім допомагаю.
Як у клас я залітаю...
Всім комп’ютери вмикаю.
Вам поради я даю,
Слухай розповідь мою.
Всі улюблені предмети
Джипа, ляльку і ведмедя
З дому ти їх принеси,
На системник поклади.
Ну, навіщо їм скучати
Будеш з ними працювати
Сядь поближче до екрану
І дивися тільки прямо.
Довго можеш так сидіти
Всі завдання поробити
А якщо у тебе сталось...
В монітора щось зламалось
То посмикай за шнурки
Трохи мишку потряси.
Булку з рота не виймай
З „клави” крихти позмітай.
Та ходи собі по класу
Друзям всім допомагай!
- Як ви гадаєте, діти, чи варто слухати порад Маші? (Ні.)
- А чому? ( вони є не правильними)
- Що є не правильним у розповіді?...(діти відповідають)
- А чи знає Машенька правила поведінки та техніку безпеки у комп’ютерному класі? (ні)
- Давайте всі разом допоможемо їй вивчити правила за допомогою віршика.
Щоб з комп’ютером дружити
Треба правила учити.
Не шуміти, не ходити,
Тільки тихо говорити.
Руки чистими тримати,
Сухо-сухо витирати
І всі незнайомі кнопки
Не потрібно натискати
Слухай вчителя уважно
І виконуй все, що скаже
Тільки так знання здобути
Допоможе друг – комп’ютер!
III. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
Усне фронтальне опитування
1.Для чого використовуеться клавіатура? (Для введення у комп'ютер інформації.)
2.Що можна бачити на клавішах вгорі? (Цифри.)
3.Що розміщено на клавішах нижче? (Літери.)
4.Скільки літер на одній клавіші? (Дві.)
5.Для чого використовується клавіша Enter?( Для введення команд.)
6.Для чого використовується клавіша Esc? (Її натискають коли треба відмінити команду.)
7.Для чого використовуеться клавішаShift? (Для введення великих літер. Для відображення розділових знаків або спеціальних символів.)
8. Як ввести велику літеру? (Щоб ввести велику літеру, потрібно натиснути і утримувати клавішу Shift.)
9.Як набрати українські слова?(Щоб вводити слова українською мовою, слід встановити режим української мови.)
- А тепер спробуємо з вами виконати вправу на розвиток логічного мислення та уваги.
Нам треба скласти слова із складів :
ця, ни, си. (синиця)
ва, сли. (слива)
мон, ли. (лимон)
ли, на, ка. (калина)
по, ля, то. (тополя)
ло, мас. (масло)
ля, зу, зо. (зозуля)
- Молодці діти! Всі гарно працювали та мабуть втомилися? Треба відпочити.
Фізкультхвилинка.
Щось втомились ми сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири скоки.
Ось так, ось так, ось так!
Плесніть у долоньки раз.
За роботу! Все гаразд!
IV. Закріплення умінь та навичок. Робота за комп'ютером.
Розповідь учителя з елементами бесіди.
- Діти, як потрібно тримати спину, коли сидите за комп'ютером? Сьогодні ми будемо демонструвати, як ми навчилися вводити текст за допомогою клавіатури. Вводити літери української абетки (малі та великі), цифри, розділові знаки. І все це ми будемо намагатися натискати пальцями обох рук.
- А допомагати нам у цьому буде програма «Клавіатурний тренажер»
1. Практична робота учнів.
2. Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.
3. Релаксація. Вправи для очей.
Раз, два –
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять –
Нумо очі закривать!
Шість, сім –
Розплющують очки всі!
На вісім знов позакривали,
Міцненько так їх потримали
Та й все спочатку розпочали.
П’ять разів отак зробили,
За комп’ютер знову сіли.
V. Підсумок уроку.
- Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку.
-Як ввести велику літеру?
-Для чого служить клавіша пропуску?
-Як ввести всі великі букви у слові?