Сучасній меті навчання в найбільшій мірі відповідає групова форма організації навчальної діяльності учнів, яка поєднується з фронтальною роботою та диференційованим підходом до учнів з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей.
На чолі групи - контролер, помічник учителя. Роботу в групі будують на засадах самоврядування і контролююча роль вчителя при цьому зведена до мінімуму.
Групові форми контролю мають перевагу, порівняно із загальнокласовими.
Тема: Китай. Місце країни у світі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні
Мета:
*вивчити особливості ЕГП і ПГП, населення і господарства Китаю;
* узагальнити знання учнів про економічні, політичні і культурні зв’язки України й Китаю;
*сприяти розвитку емоціональної сфери особистості учня, пізнавальної зацікавленості до географічних знань;
*виховувати відповідальність, організованість, почуття колективізму;
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Форма проведення : семінар
Обладнання:
*політична, фізична карта Китаю, герб, прапор;
*на столі виставляються товари, що виробляються в Китаї ( рис, чай, Тканина, фото телевізорів, фарфор), ноутбук;
*на партах: атласи, робочі зошити, додаткова література, підручники.
Хід уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда
Перегляд презентації «Китай»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІУ. Вивчення нового матеріалу
Учитель. Ви заздалегідь одержали питання, які можна розділити на 3 групи, і розділимо ми їх на три тури. Перш ніж перейти до першого туру питань, хочеться, щоб ви повністю перенеслись в Китай.
Горять ароматичні палички, звучить китайська музика.
Перший тур
Учитель. Протягом століть Китай залишався надзвичайно консервативною, закритою для іноземців країною. Всіх іноземців, що прибували до Китаю, називали «варварами», їх примушували виконувати принизливий ритуал поклоніння «сину Неба» - імператору. Китайці вважали , що Китай є центром світу – звідси походження назви Китаю: «ЧЖУНГУО», «чжун» - середина, «гуо» - країна.
Другий тур
*Населення складає 1,3 млрд осіб ( І місце у світі);
*ІІ тип відтворення, держава дотримується жорсткої демографічної політики на зниження приросту населення;
*густота населення 116 чол на 1 км.2;
*93% проживає китайців, офіційна мова китайська;
*релігійна структура :індуїзм,будізм;
*проживає 60 народностей –хуей, мяо, монголи, корейці.
5.Які основні соціальні проблеми необхідно вирішувати в Китаї?
* проблема бідності;
*найголовніша проблема – це перенаселення та темпи його зростання;
*об’єднання Тайваню з Китаєм;
*проблема соціальної нерівності;
* усе гостріше проявляються негативні процеси в навколишньому середовищі.
Третій тур
Учитель. Китай сьогодні – один із лідерів світу. У країні домінуючою галуззю залишається сільське господарство. 75% загального населення становить сільське.
У. Підбиття підсумків
Виставити оцінки за урок, відзначити кращі відповіді.
УІ. Домашнє завдання
*опрацювати параграф в підручнику;
* скласти туристичну візитку Китаю;
* позначити на к/к історичні пам’ятки ЮНЕСКО.