Тема уроку |
Сім’я. Родина. Взаєморозуміння в родині. |
Мета уроку |
Навчальна. Дати поняття про щасливу родину, вчити поважати її членів, формувати свідоме ставлення до розподілу сімейних обов’язків, спонукати до вироблення навичок самообслуговування. |
Розвивальна. Розвивати міння піклуватись про здоров’я членів родини. |
|
Виховна. Виховувати повагу до членів родини, історії, традицій своєї родини, до людей похилого віку, внутрішню потребу у збереженні сім’ї, людяність, доброту, щирість у стосунках. |
|
Тип уроку |
Урок засвоєння нових знань. |
Основні терміни та поняття |
Сім’я, усиновлення, багатодітні. |
Обладнання |
Підручник, картки, аудіозапис пісні «Родина», «Скринька народної мудрості»,фото великих родин, міні-проекти «Лепбук.Моя сім’я»,картки з тестами, мікрофони,піктограми настрою, мультимедійні засоби, презентація вчителя та учня. |
Форми роботи |
Робота в парах, робота в групах |
Методичні прийоми навчання |
фронтальна бесіда, усне опитування, робота зі схемами, рисунками, метод прогнозування, робота з текстом підручника, самоперевірка за зразком, тощо. |
Методичні прийоми перевірки домашнього завдання |
На уроці опитування домашнього завдання не було, лиш запитання для мотивації нового уроку. |
Міжпредметні зв’язки |
Використання презентації, яку виконав учень. |
Урок з основ здоров’я в 3 класі
Вчитель: Лук’янчук Любов Дмитрівна
Етапи уроку |
Час, хв |
Прийоми та методи |
Зміст діяльності |
І.Організація уроку |
2 хв |
Фронтальне опитування. «Піктограми настрою». Реклама уроку. |
Привітання, знайомство. |
Мотивація навчальної діяльності |
3 хв |
Вправа «Гронування» |
Перегляд пісні-мультфільму «Родина» Наталії Май. |
ІІ.Повідомлення теми, мети уроку. |
3 хв |
|
Розповідь вірша з ключовим словом «Cім’я» |
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. |
15 хв |
Інформаційне повідомлення. Словничок. Метод «Крісло автора» Робота з підручником Словничок . Робота в групах. |
Розповідь про багатодітну сім’ю.
Перегляд презентації учня
Ланцюжкове читання статті підручника «Правила поведінки». Вправа «Знайди зайве слово». |
Рухавка «Моя сім’я – моє здоров’я». |
2 хв |
|
|
Практична перевірка вивчених знань |
2 хв |
Вправа «Скринька народної мудрості» |
Знайти другу частинку прислів’їв. |
|
2 хв |
Вправа «Ключ» |
Тести. |
ІУ.Підбиття підсумків уроку |
10 хв |
Вправа «Вільний мікрофон». Захист міні-проекту.
|
Діти роблять висновок з вивченого уроці. Демонстрація лепбуку. Називають традиції , цінності своєї сім’ї. |
У.Домашнє завдання |
1 хв |
|
Опрацювати матеріал с. 56-59., с.зошита 20. Допомогти батькам вдома. |
Тема. Сім’я. Родина. Повага і взаєморозуміння в родині.
Мета. Допомогти усвідомити дітям, що здоров’я – це великий дар, не тільки для людини, а й для всього суспільства, а сім’я – осередок збереження та зміцнення здоров’я. Дати поняття про щасливу родину, вчити поважати її членів, формувати свідоме ставлення до розподілу сімейних обов’язків, спонукати до вироблення навичок самообслуговування. Реалізувати компетентнісний підход в навчанні, зокрема: підвищення рівня мотивації учнів; формувати моральні цінності особистості.
Розвивати через ситуативний характер завдань вміння піклуватись про здоров’я членів родини.
Виховувати повагу до членів родини, історії, традицій своєї родини, до людей похилого віку, внутрішню потребу у збереженні сім’ї, людяність, доброту, щирість у стосунках.
Методи: фронтальна бесіда, усне опитування, робота зі схемами, рисунками, метод прогнозування, робота з текстом підручника, самоперевірка за зразком, тощо.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання. Правила роботи в групах, картки, аудіозапис пісні «Родина», «Скринька народної мудрості»,фото великих родин,міні-проекти «Лепбук. Моя сім’я»,картки з тестами, мікрофони,піктограми настрою, мультимедійні засоби, презентація вчителя та учня.
Хід уроку – тренінгу
І. Вступ
1. Привітання.
Діти стоять у колі і вітаються:
2. Знайомство.
Діти представляють себе, продовжуючи таку фразу: « Я мрію про те, як я …, я відчуваю себе щасливим, коли …, я люблю, коли …».
1. Фронтальне опитування. «Піктограму настрою».
- З яким настроєм ви прийшли на урок?
- А, тепер покажіть настрій карткою піктограми.
- Отже, з таким гарним настроєм можемо починати працювати.
2. Реклама уроку.
- Давайте зробимо рекламу нашого уроку.
Урок буде: цікавим, творчим, науковим, розвивальним, повчальним.
- Що ми візьмемо з собою на урок? Старанність, увагу, активність.
- На попередньому уроці ми говорили про дружний клас.
- Скажіть мені ,який це дружній клас?
Висновок. Добре, коли в класі доброзичливі, щирі стосунки, учні не сваряться, не ображають одне одного, а поважають.
Девіз дружного класу: «Один - за всіх, і всі – за одного!».
4. Мотивація
- Увага! Питання на клас. Чи можна девіз попереднього уроку застосувати до цієї пісні. Послухаємо пісню.
Звучить пісня- мультфільм «Родина» Наталії Май.
5. Повідомлення теми і мети уроку.
- Послухайте вірш і самі визначить, про що ми будемо говорити?
Розкажу вам друзі, я,
Що таке моя сім’я.
Разом дружно поживаєм,
Радісно пісні співаєм.
Люба матінка моя –
Як пишаюсь нею я.
В неї руки золотії.
Серцем кожного зігріє.
Тато сильний і завзятий,
Він – господар в нашій хаті.
Все майструє, все ладнає,
Бо до всього хист він має.
Дід і бабця у пошані –
Вони праці ветерани.
Трьох онуків своїх люблять
І всіх ніжно так голублять.
Є у мене два брати –
Кращих в світі не знайти.
Ось і вийшло: всіх сім «я».
Знайте, це і є сім’я.
Діти піднімають слово «СІМ’Я»
Отже темою нашого уроку буде:
«Сім’я . Повага та взаєморозуміння в родині»
ІІ. Основна частина.
1. Інформаційне повідомлення.
Сім’я – це група людей, що складаються з чоловіка та дружини, дітей та інших близьких родичів, які живуть під одним дахом.
Цінність сім’ї та родини для кожного з нас ще й у тому, що саме у сім’ї ми здобуваємо досвід життя.
Отже, сім’я, це найрідніші на світі люди, які один одного шанують, люблять, поважають.
Висновок. Якщо родина скріплена любов’ю і повагою, то вона міцна, і всі члени родини відчувають захищеність і безпеку. Якщо вся родина разом переживатиме радощі і турботи життя,завжди підтримуватиме один одного, то любов, мир і злагода пануватимуть між ними завжди.
Словничок уроку: сім’я .
Отже, сім’я – це група людей, що складається із чоловіка, жінки, дітей та інших родичів,які живуть разом
Сім’ї бувають різними : великими і малими. Під дахом одного будинку можуть жити: діти з батьками, бабусі з дідусями, навіть прадідусі та прабабусі.
Я хочу вам представити найбільшу родину нашого села:
Демченка Миколи Савовича та Євгенії Миколаївни.
В них є три сина: Вячеслав, Олександр,Сергій.
У Вячеслава Миколайовича і Любові Михайлівни народилося 11 дітей і є вже 13 онуків, у Олександра Миколайовича та Тетяни Іллівни – 12 дітей і ще не має онуків, а в Сергія Миколаєвича та в Надії Михайлівни – 4 дітей.
Такі сім’ї є багатодітними. А в нашім класі є член родини – Іордан Веніамін.
- Хочеться сказати велике їм спасибі за те, що вони турбуються, виховують своїх дітей і побажати щастя, любові, здоров’я та Божого благословення.
- А тепер я хочу послухати скільки у вас членів сім’ї?
(Діти по черзі називають кількість членів їхньої сім’ї)
2. Метод «Крісло автора» .
Презентація Сердюцького Володимира «Моя родина»
Ми бачимо, яке взаєморозуміння в родині Володимира,що кожний повинен докласти багато pecbkm навіть ви, малі діти? Щоб ваша сім’я була дружньою? Що для цього треба…
3. Робота з підручником с. 53. Діти читають правила поведінки.
Висновок: що для того потрібно зробити, щоб сім’я була дружня?
-(бути ввічливим,уважним,чуйним,)
4. Колективна робота.
Вправа « Стосується кожного»(Інтерв’ю). Діти стають в коло.
- Уявіть, що до нас завітали кореспонденти телеканалу «Інтер» і хочуть взяти інтерв’ю для програми «Стосується кожного» (Діти по черзі задають питання)
– Як звуть твоїх дідуся і бабусю?
– Ким працюють твої батьки?
– Які захоплення мають дідусь і бабуся?
- Найсмачніші пироги у вас пече…
- Найсильніший і найсміливіший у вас …
- Цікаві казки вміє розповідати …
- Скільки років твоєму татові?
- Якого кольору очі у твоєї матусі?
- Як звуть твою тітоньку?
- Твою маму звати …
- Коли народився твій тато?
Учні по черзі відповідають на запитання.
Ця процедура називається усиновленням.
Висновок. Цінити свою сім’ ю, своїх батьків.
Словничок уроку: сім’я , всиновлення.
5 . « Знайди зайве слово». Робота в групі.
Які слова заважають щастю родині?
Добробут пошана вірність
Затишок виховання кохання
Порада байдужість турбота
Сварки повага піклування
Допомога розуміння зрада
6. Рухавка «Моя сім’я- моє здоров’я»
Скільки нас живе в будинку ( нахили голови)
Тато, мама, брат і я ( перелічуємо рукою)
Кицька Мура, пес Сірко ( ходьба на місці)
Що гарчить весь час тако: ( гавкання та нявчання)
Є у мами доньки. Доньки – помічниці. ( руки на поясі,повороти
наліво,направо)
Устануть раненько. ( підтягування, руки вгору)
Підметуть чистенько ( імітують підмітання)
Ми – мужчини – тато й я! ( піднімають штангу)
І робота в нас своя! ІІІІІ
Допомагаємо мамі ми ( піднімання та згинання рук від пліч)
Посуд миємо самі ( імітація пробуксовки)
От, от ми які. (ходьба на місці)
Ми – усі помічники.
7. Скринька народної мудрості. Знайти половинку до квітки, де записані прислів’я:
« В хорошій сім’ї , хороші діти».
« Мати годує дітей, як земля людей».
«Дерево тримається корінням, а людина сім’єю»
«Живуть між собою, як риба з водою»
« Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько».
8.Вправа “Ключ». У дружній сім’ї члени родини повинні:
1.Шанувати старших.
ІІІ. Заключна частина.
1. Підбиття підсумків. Вільний мікрофон.
- У якій сім’ї, малій чи великій, діти є більш дружніми,працьовитими?
- Як впливають стосунки батьків на формування характеру і моральних принципів дітей?
2.Захист « Міні- проекту. Лепбук «Моя сім’я»
Діти виходять на клас і демонструють свій проект.
2. Зворотний зв’язок. Ритуал прощання.
На сьогоднішньому уроці я дізнався про таке важливе … .
Що у світі найцінніше?
Те, що серцю наймиліше:
Мама, тато,вся родина.
Моя рідна Україна.
Хто багатий в цьому світі?
Хто весело вміє жити,
Хто уміє всіх любити,
Щиро з друзями дружити.
ІV. Підсумок уроку.
1. Рефлексія
- Діти, які люди найдорожчі, найважливіші у нашому життя?
- Що таке родина?
- Якою буває сім’я?
- Молодці , діти, ви сьогодні попрацювали, дуже добре!
2. Виставлення оцінок за кращі відповіді на уроці.
3. «Піктограма настрою».
- Народна мудрість говорить:
«Три біди є у людини: смерть, старість і …
– Якою є третя біда? Відповідь: погані діти.
- Тож завжди намагайтеся бути слухняними і вихованими, турбуйтеся про здоров’я своїх батьків і не завдавайте їм прикрощів.
- Шануйте, діти, і поважайте своїх батьків,родину, бережіть свою сім’ю, як най дорогоцінний скарб, цінуйте на радість, на здоров’я- це великий дар.
Девіз дружньої родини : «Один - за всіх, і всі – за одного!».
VI. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал підручника на с.56 – 59,с.з. 20.
2. Допомогти батькам вдома.
Відео Сердюцького Володимира
https://www.youtube.com/watch?v=gPb7FZLlTbc&list=UUV3RovnswZFuJS5X6jcPkeQ&index=96
Додаткоий матеріал
Продовжіть фразу: «У нашій родині є така традиція…»
- Дружна родина. Під цим словами кожний з нас розуміє дуже багато. Це і спокійний дім, тепле і ніжне ставлення один до одного, взаєморозуміння в родині, радість спілкування.
Я розповім вам про дві сім’ї, а ви , прослухавши, оберіть ту, в якій хотіли б жити.
Дві сестрички, Оля і Юля, живуть дуже добре. Їхній тато - бізнесмен. Він продає автомобілі. Мама - відома красуня. Майже увесь день вона проводить у спортзалі і салонах краси. У дівчат є все: власна кімната, безліч іграшок, красивий одяг, і можуть вони купити все, що забажають. Доглядає їх няня. Свого батька дівчата не бачать декілька днів. Зате мама іноді приходить до них, щоб запитати про їх справи. У дітей є все.
Два братики, Миколка і Сашко, живуть у іншій родині. Тато у них - водій, а мама - листоноша. Щоранку батьки йдуть на роботу, а хлопці - до школи. Зате ввечері всі приходять додому. Тато з хлопчиками займаються домашнім господарством, а мама готує вечерю. У вихідні дні батьки і діти відпочивають на природі. Та, на жаль, нової іграшки братчикам знову не куплять, бо Миколка виріс із штанів і йому терміново потрібні нові.