Коли дитина залишається вдома сама. Правила поведінки з електричною і газовою побутовою технікою. Що треба знати, коли раптом у домі зникло світло. Що краще — свічка чи ліхтарик?
Бесіда про правила протипожежної безпеки
Мета: розширити знання учнів про правила безпеки, коли дитина залишилася вдома сама. Розвивати вміння і навички правильної поведінки. Виховувати увагу, обережність.
Обладнання: плакати, малюнки.
Вчитель читає казку «Казка про звірят».
А тепер давайте пригадаємо, у кого які пригоди сталися і як звірі з ними впоралися.
Запам’ятайте правила безпечної поведінки, коли залишаєтеся вдома самі
Любі діти! Запам’ятайте всі ці правила, щоб з вами не трапилося біди. (Діти малюють.)
Загадки про вогонь українською мовою Шипить, злиться, води боїться. (Вогонь) *** Червоний гість дерево їсть. (Вогонь) *** Бажаний гість замість цукерок дрова їсть. (Вогонь) *** ЦЕНА ниже себестоимости в связи с ликвидацией склада Скільки б не їв, ніколи ситий не буде. (Вогонь) *** Жувати не жую, а все поїдаю, все тільки їм, а з голоду помираю. (Вогонь) *** Лісом він котився з ревом, Їв кущі, траву, дерева. А коли напивсь води — Стих і згаснув назавжди. (Вогонь) *** Лишає він страшні сліди, Усе він пожирає. А як даси йому води – Відразу помирає! (Вогонь) Загадки про вогонь і дим В домі червона корова почала ревти, по даху чорне теля стало бігти.(Вогонь та дим) *** Кінь в міжгір’ї – хвіст у небі.(Вогонь та дим) *** Червоний півень по жердині скаче, своїм гребінцем величається,а як торкнешся, то кусається. Якщо в квартиру зайде цей гість, то все дотла він з’їсть.(Вогонь). *** Без крил, без рук, без ніг, а вгору піднімається. (Дим) Загадки про вогнегасник До пори вишу, До пори мовчу, А вогонь зачую — І сичу, й лютую.(Вогнегасник) *** Він завжди на гвіздочку, Має червону сорочку. І вогонь блокує вміло В білій і пухнастій піні. ( Вогнегасник) *** Коли вогнище палає, Він гасить його допомагає. Із піщинок наш дружок, Здогадались? Це ….(Пісок) *** Буває хмаркою вона, сніжинкою буває. Бува, як скло, крихка й тверда, Та більше рідкою буває. Найважливіша в пожежного зброя З нею завжди іде він до бою. (Вода) Загадки про пожежну машину Що це за машина? Спішить, сурмить: — Дорогу дай! — Моргає синім оком. Приїде вчасно — і біда Людей обійде боком. (Пожежна машина) *** Хвостом воду бере, Хвостом випускає Як вогонь розбушувався Його поливає. (Пожежна машина) Загадка про сірники Живуть у тісній темниці, Без страху темноти, Хлоп’ята яснолиці — Вогню малі брати. І мають душу щедру, Хоч дерева сини, Згораючи до щенту, Вогонь дають вони. (Сірники) *** Вогню малі брати І мають щедру душу. Хоч з дерева вони Вогонь дають завжди. (Сірники) *** У коробці спочивають Хлопці – наче близнюки. В них коричневі голівки І зовуть їх…..(сірники)
Легенда про вогонь і воду
Колись спорив вогонь з водою, хто сильніший? То, що підніме вогонь полум'я, то вода й заллє; де покажеться вогонь, то вода і лине на нього. Вогонь бачить, що не подужає, та й утік в камінь — там уже йому нічого вода не зробить.
Нема в світі мудрішого й хитрішого, як вогонь: він все чисто переробить. Потоне чоловік, то хоть тіло витягнеш; а вже як згорить, то хіба попелецю згребеш в купку, та й то — вітер дуне, то й розлетиться
ПРО ВОГОНЬ
Вогонь одного господаря здибався з вогнем другого господаря, й вони почали між собою говорити. Перший каже: «Мені добре в мого господаря, бо він гарно обходиться зо мною — коли треба, то кладе гарних дровець, а як не треба, то бере чистої водиці й мене заливає. Так що мені добре». Другий каже: «Мені дуже зле, бо господар дає погані дрова, а коли мене не треба, то заливає помиями. Ото я хочу йому відомстити тим, що піду гуляти по його господарстві». Перший каже: «Коли будеш гуляти, не спали там колеса мого господаря, яке знаходиться на подвір’ї твого».
От вночі розпочалась пожежа в другого господаря, й згоріло все, а колесо першого викотилося та й залишилося.