17 липня о 18:00Вебінар: Відеоуроки: як створювати якісний контент для Ютубу

Виховна година з елементами тренінгу «Коли Я вдома сам»

Про матеріал
Мета: з’ясувати основні причини виникнення пожеж; пояснити поняття «вогонь добрий — вогонь злий»; вивчити основні правила пожежної безпеки; виховувати в учнів потребу повсякденного дотримання правил пожежної безпеки, бажання бути обережними і слухняними.
Перегляд файлу

Коли дитина залишається вдома сама. Правила поведінки з електричною і газовою побутовою технікою. Що треба знати, коли раптом у домі зникло світло. Що краще — свічка чи ліхтарик?

Бесіда про правила протипожежної безпеки

Мета: розширити знання учнів про правила безпеки, коли дитина залишилася вдома сама. Розвивати вміння і навички правильної поведінки. Виховувати увагу, обережність.

Обладнання: плакати, малюнки.

Вчитель читає казку «Казка про звірят».

А тепер давайте пригадаємо, у кого які пригоди сталися і як звірі з ними впоралися.

 • Що робили білочки, коли залишилися вдома самі?
 • А що робили козенята самі вдома?
 • Чим: займалися маленькі поросята?
 • А що трапилося у зайчиків?
 • Чиї дії, на вашу думку, були правильні і чому?
 • А хто поводився неправильно і чому?
 • Які правила треба знати, щоб уникнути пожежі, коли залишаєтеся вдома самі?
 • А чим ви любите займатися, коли залишаєтеся вдома самі?

Запам’ятайте правила безпечної поведінки, коли залишаєтеся вдома самі

 • Ніколи не грайтеся сірниками, запальничками. Нічого не підпалюйте.
 • Не запалюйте свічки, а користуйтеся ліхтариком.
 • Якщо зникло світло, то краще посидьте спокійно в темноті і зачекайте дорослих. Темноти не треба боятися.
 • Якщо включили газ, то стежте за плитою. Ніколи не залишайте її без нагляду.
 • Якщо трапилося коротке замикання, то не панікуйте, відключіть рубильник або вийміть вилку з розетки, перед тим обмотавши руку сухим рушником або одягнувши товсту гумову рукавицю.
 • Ніколи не заливайте провідники струму водою і не торкайтеся до розетки вологим рушником чи руками.
 • Якщо почало щось горіти (крім електроприладів), то не панікуйте, а постарайтеся загасити самі водою чи використавши мокре простирадло або рушник і накривайте вогонь, щоб не було доступу повітря.
 • Якщо виходите з квартири, вимкніть всі електроприлади і газову плиту.
 • А якщо трапилася пожежа, то не ховайтеся, а вибігайте з хати і кличте на допомогу, телефонуйте за номером 101.
 • А найкраще коли залишаєтеся вдома самі, займіться своїм улюбленим заняттям: малюванням, плетінням, вишиванням, читанням. Пограйтеся в спокійні ігри: ляльками, машинами, конструкторами, але не вогнем, бо вогонь — це небезпека, що призводить до трагедії. Та чи ж мало є різних ігор та занять, які не пов’язані з вогнем? Ви зараз спробуєте намалювати себе за своїм улюбленим заняттям, коли залишаєтеся вдома одні. А можна намалювати ілюстрацію до прослуханої казки, те, що вам найбільше сподобалось, а може, те, чого не слід було б звірятам робити.

Любі діти! Запам’ятайте всі ці правила, щоб з вами не трапилося біди. (Діти малюють.)

 

 

Загадки про вогонь українською мовою Шипить, злиться, води боїться. (Вогонь) *** Червоний гість дерево їсть. (Вогонь) *** Бажаний гість замість цукерок дрова їсть. (Вогонь) *** ЦЕНА ниже себестоимости в связи с ликвидацией склада Скільки б не їв, ніколи ситий не буде. (Вогонь) *** Жувати не жую, а все поїдаю, все тільки їм, а з голоду помираю. (Вогонь) *** Лісом він котився з ревом, Їв кущі, траву, дерева. А коли напивсь води — Стих і згаснув назавжди. (Вогонь) *** Лишає він страшні сліди, Усе він пожирає. А як даси йому води – Відразу помирає! (Вогонь) Загадки про вогонь і дим В домі червона корова почала ревти, по даху чорне теля стало бігти.(Вогонь та дим) *** Кінь в міжгір’ї – хвіст у небі.(Вогонь та дим) *** Червоний півень по жердині скаче, своїм гребінцем величається,а як торкнешся, то кусається. Якщо в квартиру зайде цей гість, то все дотла він з’їсть.(Вогонь). *** Без крил, без рук, без ніг, а вгору піднімається. (Дим) Загадки про вогнегасник До пори вишу, До пори мовчу, А вогонь зачую — І сичу, й лютую.(Вогнегасник) *** Він завжди на гвіздочку, Має червону сорочку. І вогонь блокує вміло В білій і пухнастій піні. ( Вогнегасник) *** Коли вогнище палає, Він гасить його допомагає. Із піщинок наш дружок, Здогадались? Це ….(Пісок) *** Буває хмаркою вона, сніжинкою буває. Бува, як скло, крихка й тверда, Та більше рідкою буває. Найважливіша в пожежного зброя З нею завжди іде він до бою.  (Вода) Загадки про пожежну машину Що це за машина? Спішить, сурмить: — Дорогу дай! — Моргає синім оком. Приїде вчасно — і біда Людей обійде боком. (Пожежна машина) *** Хвостом воду бере, Хвостом випускає Як вогонь розбушувався Його поливає. (Пожежна машина) Загадка про сірники Живуть у тісній темниці, Без страху темноти, Хлоп’ята яснолиці — Вогню малі брати. І мають душу щедру, Хоч дерева сини, Згораючи до щенту, Вогонь дають вони. (Сірники) *** Вогню малі брати І мають щедру душу. Хоч з дерева вони Вогонь дають завжди. (Сірники) *** У коробці спочивають Хлопці – наче близнюки. В них коричневі голівки І зовуть їх…..(сірники)

 

 

Легенда про вогонь і воду

    Колись спорив вогонь з водою, хто сильніший? То, що підніме вогонь полум'я, то вода й заллє; де покажеться вогонь, то вода і лине на нього. Вогонь бачить, що не подужає, та й утік в камінь — там уже йому нічого вода не зробить.

    Нема в світі мудрішого й хитрішого, як вогонь: він все чисто переробить. Потоне чоловік, то хоть тіло витягнеш; а вже як згорить, то хіба попелецю згребеш в купку, та й то — вітер дуне, то й розлетиться

 

ПРО ВОГОНЬ

Вогонь одного господаря здибався з вогнем другого господаря, й вони почали між собою говорити. Перший каже: «Мені добре в мого господаря, бо він гарно обходиться зо мною — коли треба, то кладе гарних дровець, а як не треба, то бере чистої водиці й мене заливає. Так що мені добре». Другий каже: «Мені дуже зле, бо господар дає погані дрова, а коли мене не треба, то заливає помиями. Ото я хочу йому відомстити тим, що піду гуляти по його господарстві». Перший каже: «Коли будеш гуляти, не спали там колеса мого господаря, яке знаходиться на подвір’ї твого».

От вночі розпочалась пожежа в другого господаря, й згоріло все, а колесо першого викотилося та й залишилося.

 

 

docx
Пов’язані теми
Основи здоров’я, 3 клас, Виховна робота
НУШ
Інкл
Додано
16 квітня
Переглядів
130
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку