Відділ освіти, молоді та спорту Вітовської райдержадміністрації
Мішково – Погорілівська опорна загальноосвітня школа I-III ступенів
Вітовської районної ради Миколаївської області
Урок – подорож
з математики
в 2 - Б класі
Лопуга Ганна Адамівна
вчитель початкових класів
спеціаліст вищої категорії
2018 -2019 навчальний рік
Тема. Складання таблиці ділення на 3. Складання задач за даним розв’язанням.
Мета. Скласти і вивчити таблицю ділення на 3.
Вправляти в умінні застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язання виразів і задач.
Продовжувати вчити складати обернені задачі, задачі за даним розв’язанням.
Розвивати набуті математичні навички, логічне мислення, пам’ять, уміння користуватися математичними термінами, працювати в парах.
Обладнання: фото потяга, малюнки кролика, вагончиків з назвами станцій – зупинок, завдання для усного рахування «Комп’ютер», трійки предметів (морква), картки з таблицею множення числа 3 (для роботи в парах), таблиця для підсумкової роботи.
Тип уроку: урок – подорож.
Хід уроку
І. Організація класу.
Всі сідайте тихо ,діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Тож, гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм..
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
«Домашня»
«Тренувальна»
«Каліграфічна»
«Таблична»
«Оздоровча»
«Обчислювальна»
«Задачна»
«Геометрична»
«Підсумкова
- Загадка допоможе вияснити, на чому ми будемо рухатися по країні.
Загадка
Людей везуть по всій землі
Оці будиночки малі.
Один за один вдаль біжать.
Шляхи далекі їм лежать.
(Потяг)
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
Зупинка «Домашня».
1. Робота з індивідуальними картками (3).
2. Перевірка домашнього завдання.
Зупинка «Тренувальна».
Гра «Комп’ютер».
Старт 12 ---- : 2 ---- + 24
|
-27 ---- • 9 ---- - 11
|
: 2
|
- 6 ---- • 3 ---- ? Фініш
(Кінцева відповідь – 6)
3 • 2
2 • 3
6 : 2 = 3
6 : 3 = 2
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Зупинка «Каліграфічна».
(Запис добутків каліграфічно: 3 6 9 12 15 18 21 24 27 30).
Зупинка «Таблична».
Складання таблиці ділення на 3 за поданими на картках таблицями (в парах).
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
(2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)
24 і 3 30 і 3
9 і 3 12 і 3
18 і 3 21 і 3
Зупинка «Оздоровча».
Фізкультхвилинка.
Раз – піднятись, потягнутись,
Два – зігнутись, розігнутись,
Три – в долоньки три плеска,
Головою три кивка,
На чотири – руки ширше,
П’ять – руками помахать,
Шість – за парти тихо сість,
Сім і вісім - лінь відкинемо
Девять- десять працювати почнемо.
Зупинка «Обчислювальна».
1. Розв’язання № 567. (робота в парах.) Обчислити вирази, користуючись таблицею ділення на 3.
2. Самоперевірка (відповіді на дошці: 8, 0, 3, 25, 32, 6,7,5).
2. Складання задачі за поданим розв’язанням.
15 : 3 = 5 (кроликів)
V. Розвиток математичних знань і умінь.
Зупинка «Задачна».
1. Розв’язання задачі № 568:
Для допомоги викладаються картки з трійками моркви.
3. Розв’язання задач, поданих на дошці.
Задача № 1
Черговий роздав 21 зошит учням по 3 зошита кожному.
Скільки учнів отримали зошити?
Задача № 2
У бочці було 27 відер води. Скільки яблунь можна полити цією водою,
якщо під кожну виливати по 3 відра?
Зупинка «Геометрична»
12 : 3 = 4(см)
VІ. Підсумок уроку.
Зупинка «Підсумкова»
Дільник |
12 |
|
18 |
|
21 |
|
Ділене |
3 |
5 |
|
2 |
3 |
3 |
Частка |
|
3 |
2 |
3 |
|
9 |
VІІ. Домашнє завдання.
1. Вивчити таблицю ділення на 3.
2. Розв’язати задачу № 571, вирази № 570.