Розв’язування прикладів і задач на додавання й віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка.

Про матеріал
Формувати вміння розв’язувати приклади на додавання і віднімання круглих десятків; закріпити знання про види кутів, вміння їх знаходити; складати і розв’язувати математичні вирази, використовуючи дужки; розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати математичну мову, мислення, уміння працювати в групі, прислухаючись до думок однокласників; виховувати любов до математики, бажання вчитися.
Перегляд файлу

Урок математики в 2 класі

 

Тема: Розв’язування прикладів і задач на додавання й віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка.

Мета: формувати вміння розв’язувати приклади на додавання і віднімання круглих десятків; закріпити знання про види кутів, вміння їх знаходити; складати і розв’язувати математичні вирази, використовуючи дужки; розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати математичну мову, мислення, уміння працювати в групі, прислухаючись до думок однокласників; виховувати любов до математики, бажання вчитися.

 

Обладнання: в зошиті накреслений кросворд, косинець, кольорові олівці, фломастери, іграшковий мікрофон, картки із завданням для кожної групи, кленові листочки для рефлексії.              

Тип уроку: урок  повторення вивченого матеріалу.

Форма проведення: робота в малих групах.

Хід уроку:

І. Організація класу.

- Ось дзвінок сигнал нам дав. Працювати час настав. 

   Тож і ми часу не гаймо, урок скоріше починаймо!

 

Об’єднання  учнів за групами ( за допомогою геометричних фігур: квадрат, трикутник, круг,  овал, прямокутник, п’ятикутник ). Вибір в групі командира, мислюнчика, помічника, секретаря.

Правила роботи в групі:

 уважно слухати завдання;

вислуховувати думку кожного;

працювати так, щоб не заважати іншим;

дотримуватися правила «піднятої руки»;

вкладатися у визначений час

ІІ. Актуалізація опорних знань. 

  1. Перевірка домашнього завдання.

Приклади № 314.

- Записати відповіді прикладів у порядку зростання:

Групи 1,3,5,7 – круглі числа ( 10; 20; 40; 60; 80);     2,4,6 – некруглі  ( 9; 13; 18; 19 )

Задача № 313 – взаємоперевірка ( в парі )

     2. Каліграфічна хвилинка. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

         - Який зараз місяць? (листопад)

         - Який він за порядком в календарі? ( 11 )

        -   Які осінні місяці ви знаєте? ( вересень, жовтень )

        -  Як вони називаються на російській мові? 

         - Прописати цифру « 1» число « 11»

           « Ось «один» чи «одиниця» і тонка й пряма як спиця»

        - Скласти приклад з відповіддю =11

 

 

 

 

 

 

 

 

   3. Усна лічба. Інтерактивна вправа «Кросворд»

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

  10 + 3 = 13

  18 – 10 =8

   7 + 7 = 14

  6 + 6 = 12

                                     10 + 8 = 1

 

   - Коли в математиці ми використовуємо знак «плюс»?

     4. Робота з геометричним матеріалом.

- Поміряти кути і визначити, якою цифрою позначено: 1,3,5 група – прямий кут;

2,6 – гострий кут; 4,7 – тупий кут.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

- Який кут називається гострий? Який кут називається тупий?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Сьогодні на уроці ми будемо тренуватися додавати й віднімати круглі десятки; складати й розв’язувати математичні вирази, розв’язувати задачі на знаходження третього доданка.

 Інтерактивна вправа «Очікування»

  • Що ви очікуєте сьогодні на уроці?

       Інтерактивна вправа «Мікрофон» ( група задає  питання іншій групі)

  • Які числа називаються круглими?
  • Яке найменше кругле двоцифрове число? (10)
  • Яке найбільше двоцифрове число? (90)
  • Яке найменше трицифрове число?  (100)

2. Розв’язати «ланцюжок» прикладів.

   40 – 10         50 – 10      60 – 10       70 – 10      20 – 10       80 – 20

        + 20              + 40          + 40            + 20           + 50            + 10

        - 40               - 30           - 20             - 50            - 40            - 30

        + 90              + 50          + 30            + 70           + 80            + 60       

________      ______       ______       _______      ______      _______

     100                 100           100             100             100            100

 

- Що ви можете сказати про число 100? ( 1 м = 100 см;  1 грн.= 100 к.; 1 дм = 100 мм )

 3. Скласти вирази № 317 ( групи 1,3,5 – 1-й вираз  40 + ( 60 – 20) = 80

                                               групи 2,6 -    2-й вираз  (70 + 30) – 50 = 50

                                               групи 4,7 -    3-й вираз  80 – ( 70 – 50) = 60

4. Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов відпочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата – скоки, скоки!

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім.

 

Цікава задача. Повертаючись зі школи додому, Петрик штовхнув 9 дівчаток і підставив підніжку 3 дівчатам. Половина дівчаток, скривджених Петриком, заплакали, а інша половина погналася за Петриком і надавала йому по шиї. Скільки разів Петрик отримав по шиї?

Виховний момент – справжній чоловік дівчаток ображати не буде ніколи.

5. Задача № 318  

- Про що говориться в задачі?

- Що нам відомо?

- Скільки цукерок в першій коробці? (40) В другій? (30) В третій? (нам невідомо)

- Скільки цукерок в трьох коробках? (90)

- Можна сказати, що 90 – це сума цукерок в трьох коробках?

- Це задача на знаходження третього доданка.

- Про що можна дізнатися, обчисливши значення таких виразів:

групи 1,3,5 – 40 + 30

групи  2,6 -   40 – 30

групи 4,7  -   90 – ( 40 + 30 ) 

6. Вставити потрібні знаки,  щоб рівність була правильна.

групи 1,3,5 -  90 * 50 * 20 = 20

групи 2,6 -     90 * 50 * 20 = 60

групи 4,7  -    90 * 50 * 20 = 20 

 

ІV. Рефлексія.

- Ось і пролунав дзвінок. Закінчився наш урок.

  За роботу – по заслузі. Щиро дякую вам, друзі!

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Що нового ви навчилися на уроці?
  • Що вам сподобалося?
  • Що не вдалося?

Підсумок роботи кожної групи «Осіннє дерево» - вивішується на дошку.

V. Оцінювання

Учні групи, яка отримала за роботу більшу кількість листочків, получають високі бали.

Домашнє завдання:

  приклади № 322 – учням групи, що отримали найменшу кількість листочків

  задачу № 321 – учням інших груп

  задачі № 321, № 320 (з логічним навантаженням) – учням групи, що отримали найбільшу         кількість листочків

 

 

 

docx
Додано
14 лютого 2020
Переглядів
969
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку