Тема. Складання таблиці множення числа 3. Обчислення довжини ламаної лінії. Розв’язування задач.
Очікувані результати:
- прогнозує результат множення;
- обчислює довжину ламаної, розуміючи сутність дії множення;
- коментує виконання обчислень;
- розв’язує прості і складені задачі.
Мета: вчити складати таблицю множення на «3»; навчати дітей застосовувати дію множення під час розв’язування задач та математичних виразів; вдосконалювати вміння обчислювати довжину ламаної; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне.
Формування ключових компетентностей:
- уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес.
- комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням термінів;
- соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Освітні галузі: математична.
Тип уроку: засвоєння та застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний комплект, презентація до уроку, картки, цеглинки лего, мікрофон.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок швидше починаймо.
1. Вправа «Екран настрою».
2. Вправа «Очікування»
- Яким би ви хотіли, щоб був у нас урок?
- Що ви очікуєте від уроку?
-Я сподіваюся, що сьогоднішній урок буде уроком натхнення, творчості, продуктивності.
ІІ. Контроль та корекція знань і вмінь учнів.
1. Фронтальне опитування. Вправа «Мікрофон».
- Продовжити речення.
- Додавання однакових чисел називається…
- Як називаються числа при множенні?
- Від перестановки множників…
2. Картки для опитування. (2 учня)
3. Усний рахунок з цеглинками лего (картки).
4.Задачі-вірші
5.Гра «Сніжки».
6. Каліграфічна хвилинка.
- Записати відповіді у порядку зростання.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Ми будемо вчитися складати таблицю множення числа «3».
Вправа «Коло ідей». (Діти висловлюють свої думки.)
- Чи потрібно нам вміти множити число 3?
Асоціативний кущ.
- Давайте охарактеризуємо число 3.
Три щаслива цифра дуже
Але трохи вона тужить
Буква «Зе» на мене схожа
Переплутати нас можуть.
одноцифрове
непарне
стоїть перед числом 4
має сусідів 2 і 4
«магічне» число (часто зустрічається у казках
тризуб
трикутник.
IV.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Робота з підручником № 571
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Читання таблиці учнями (мовчки, ланцюжком).
Для кращого запамʹятовування пропоную музичну таблицю множення числа 3
(https://www.youtube.com/watch?v=-ABFlA0vbr0&t=32s)
2.Обчисли добутки № 572.
3. Спрости вирази й обчисли їх значення.№574.
- Якщо у прикладі є кілька однакових доданків, а також інші дії, то доцільно спочатку замінити суму однакових доданків дією моження. У таких прикладах спочатку виконується дія множення, а потім дія додавання чи віднімання.
Фізкультхвилинка. (Руханка https://www.youtube.com/watch?v=2-cMlobCjuI )
4.Розвязування задачі № 574.
5. Склади вираз за малюнком № 575
6. Робота з геометричним матеріалом.
— Знайти довжину ламаної №576
— Як називаються частини ламаної?
— Скільки ланок має ламана?
— Як знайти довжину ламаної?
— Яку геометричну фігуру можна отримати з цієї ламаної, якщо її замкнути? (Квадрат, рівносторонній ромб) Чому?
— Які ще геометричні фігури ви знаєте?
Хвилинка відпочинку. Квадрат – присідаємо, трикутник –піднімаємо руки вгору, круг – руки на пояс. Вчитель називає фігури, а учні виконують відповідні вправи.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
— Що нового дізналися на уроці?
— Чого навчилися?
— Чи справдилися ваші очікування?
— У кого виникали труднощі під час роботи?
— Оцініть свою роботу на уроці.
VІІ. Домашнє завдання.
- Вивчити таблицю множення числа 3, виконати № 577, 578.
- Щоб ви краще запам'ятали таблицю множення числа 3, пропоную вам математичні розмальовки
- Дякую вам за роботу на уроці!