Урок спільного викладання Множення чисел виду 15 · 3. Розв’язування рівнянь і задач.

Про матеріал
Спільне викладання - одна з інноваційних практик, яка забезпечує командний підхід у навчанні дітей з ООП. Коли двоє вчителів створюють щось разом – результат завжди перевищує їхній індивідуальний вклад.
Перегляд файлу

F:\клас 2018-2022\3 клаcc 2020\Откр урок 24 февраля\фото урок 24 февраля\photo_2021-02-24_09-44-22.jpgПриклад спільного викладання на уроці математики в інклюзивному 3 класі

Спільне викладання -  одна з інноваційних практик, яка забезпечує командний підхід у навчанні дітей з ООП. Коли двоє вчителів створюють щось разом – результат завжди перевищує їхній індивідуальний вклад. Учні нашого класу дуже полюбляють уроки, які ми проводимо разом з асистентом, як два рівних

партнера. До прикладу, на уроці математики (Додаток) в інтелектуальному кафе дітей зустрічають двоє «працівників»: адміністратор-учитель та офіціант-асистент. Страви-завдання гостям за столиками (учні розділені в групи) пропонує адміністратор, а розносить офіціант, який, за необхідності, допомагає окремим групам. Під час самостійної роботи вчитель приділяє увагу учню з ООП, асистент

спостерігає за роботою решти учнів і перевіряє результати тих, хто впорався. Таким чином наприкінці уроку кожен знає результат своєї роботи. Це «кафе» діти відвідували неодноразово і не тільки на уроках математики та української мови. Різнилися вони темами та завданнями.

 

Додаток

Тема: Множення чисел виду 15 · 3. Розв’язування рівнянь і задач.

Робота з діаграмою. (3 клас)

  •          Мета: - удосконалювати вміння обчислювати добутки двома способами;
  •               ознайомити дітей з множенням двоцифрового числа на одноцифрове;
  •               вчити розвязувати задачі і рівняння;
  •          - розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій;
  •          - виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; - створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Очікувані результати:

  •          - діти володіють навичкою позатабличного множення і ділення у межах 1000;
  •          застосовують прийоми раціональних обчислень;
  •          знають одиниці вимірювання довжини, часу;
  •          виконують елементарні дослідження математичних залежностей з допомогою вчителя;
  •          використовують досвід математичної діяльності в повсякденному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, картки, маркери, цеглинки Лего, тепломір успіху з прищіпками.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма уроку: інтелектуальне кафе.

Хід уроку:

 

 

 

Учитель Адміністратор кафе

Асистент учителя -

Офіціант

  1.      Організація класу

Слайд 1. Мотивація навчальної діяльності.

  •          Діти! Яке свято ми відзначаємо протягом цього тижня?
  •          Свято Масляної!
  •          З цієї нагоди сьогодні ми з вами знову відвідаємо Інтелектуальне кафе. Я – Адміністратор, Олена Борисівна – Офіціант.

Слайд 2.

  •          Ви пам'ятаєте, якою «валютою» можна розрахуватися у нашому закладі (Увага, взаємодопомога, дисципліна, швидкісь)? Слайд 3.
  •   Сьогодні в нашому меню страви тижня Масляної. Отож усім смачного!

 

  1.      Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. «Узвар» каліграфічна хвилинка.

  •          Встановіть закономірність у ряді чисел та допишіть 4 наступних числа:

- 20, 50, 80,

 

Слайд 5. «Млинці з сиром та шпинатом» - математичний диктант.

  •          Чим корисний сир? Шпинат?
  •          Щоб скуштувати цю страву, слід розв'язати вирази та записати відповіді:

- 20*3, 3*8, 8*10,18*10, 6*7, 40*3, 9*7, 13*3

- Перевірте відповіді: 60, 24, 80, 180, 42,

120, 63, 39

- Як розв’язали останній приклад?

 

 

 

Допомога учню з ООП

 

 

 

 

Розповідає про користь шпинату.

  1.      Вивчення нового матеріалу

Слайди 6-7.

  1.     Пропонуємо вам «Суп з галушками». Перегляньте відео, в якому роз'яснюють спосіб обчислення виразів даного виду.
  2.     Колективне обчислення виразів:

18 * 4 = (10 + 8) * 4 = 10 * 4 + 8 * 4 = 40 + 32 = 72

12 * 6 = 60 + 12 = 72

19 * 4 = 76

  1.     Робота в групах:

13 * 4 = (… + …) * 4 = * 4 + * 4 = + =

24 * 2 = + =

23 * 3 =

4. Закріплення вивченого

  1.   Слайд 8 . Робота в парах «Вареники»
    •   Ми пропонуємо вам скуштувати наші фірмові вареники. З якою начинкою ви полюбляєте вареники найбільше? Обчисліть значення 4 виразів, і ви скуштуєте свої улюблені.

15 * 3, 41 * 2, 12 * 4, 16 * 3.

  •   Перевіримо результати.

 

Контроль роботи в парах

Фізкультхвилинка

Слайд 9. Руханка «Увага та швидкість»

2) Розв’язання задачі «Млинці з рибою та  з вишнями»


Слайд 10. Головна страва

 

Аналіз задачі:

Відвідувачі в кафе замовили 2 порції млинців з рибою за ціною 26 грн кожна і 3 порції млинців з вишнями по 17 грн. Скільки коштує усе замовлення?

 

- Запишіть розв’язання задачі з коментуванням.

Роздає «головну страву» – млинці з рибою, млинці з вишнями.

 

Допомога Денису Д. в оформленні задачі

5. Розв'язання рівнянь. Повторення писемного додавання та віднімання в межах 1000.

Слайд 11. «Трав’яний чай»

- На своїй «чашці» обчисліть рівняння. кожної групи чашки 4 кольорів з різними рівняннями):

567 + с = 918

а 158 = 306

768 в = 388

d + 369 = 971

 

 

 

Перевірка самостійних робіт дітей

6. Робота з діаграмою LEGO.

Слайд 12. Десерт

  •   Який десерт ви б обрали для себе просто зараз? (Запропоновані варіанти до цеглинок лего). Поставте цеглинку відповідного кольору.
  •   Який десерт обрало найбільше учнів?
  •   Скільки з вас хотіло б поласувати гарячим шоколадом?
  •   Чи правда, що учнів, які полюбляють морозиво, більше, ніж тих, хто надає перевагу полуничному желе?
  •   Скільки всього дітей взяло участь у нашому опитуванні?

7. Підсумок уроку. Рефлексія.

  •   За допомогою тепловимірювача успіху оцініть, наскільки успішною ви вважаєте свою роботу на уроці.
  •   Дякуємо, що відвідали наше кафе!

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
4 жовтня 2025
Переглядів
193
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку