Урок "Сполучені Штати Америки в міжвоєнний період"

Про матеріал
Урок "Сполучені Штати Америки в міжвоєнний період" (10 кл.) розроблено відповідно діючої програми з всесвітньої історії за підручником Н.М.Сорочинська .
Перегляд файлу

Тема. Сполучені Штати Америки в міжвоєнний період.

Мета: сформувати в учнів уявлення про США після Першої світової війни; створити умови для розуміння причин та наслідків доби «проспериті»; проаналізувати передумови світової економічної кризи; описати період «Великої депресії»» розглянути події «сухого закону»; охарактеризувати добу «процвітання» в США; порівнювати США до війни та після; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом, вміння працювати в малих групах; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • показувати на карті кордони США та країни, на які США впливали;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • аналізувати передумови світової економічної кризи;
  • характеризувати добу «процвітання» у США;
  • порівнювати США до війни та після.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник, історична карта, світлини, ребуси.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Актуалізація опорних знань.
  1. Бесіда за запитаннями.
  • Пригадайте, які були особливості соціально-економічного і політичного становища США на початку ХХ століття.
  • Як відбувся вступ США до Першої світової війни?
  • Яку позицію посідали США під час Паризької мирної конференції?
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Ребуси.
  • Розшифруйте ребуси. Поясніть значення слів-відгадок.

Картинки по запросу новий пнг Похожее изображение («Новий курс»)

Картинки по запросу великан пнг   Картинки по запросу депресія пнг   («велика депресія»)

  • Як ви розумієте ці терміни?
  • Про що вони свідчать?
  • Сьогодні ми зясуємо значення цих питань та визначимо їх роль у США після Першої світової війни.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з текстом підручника (с. 37 – 38).
  • Опрацюйте текст підручника. Перекажіть його, відповідаючи на запитання.
  • З якої причини США не зазнали масових руйнувань та людських жертв після Першої світової війни?
  • Як змінилося економічне становище США? (Перетворилася на найбільшого світового кредитора)
  • Як позначилися на США рішення Паризької конференції?
  • Чому план В. Вільсона провалився?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте текст підручника на с. 38 та визначте наслідки економічної кризи в США 1920 – 1921 рр.

Наслідки:

  • кількість безробітних зросла до 5,7 млн осіб;
  • зниження цін на сільськогосподарську продукцію;
  • розорення фермерських господарств;
  • перемога республіканців на виборах 1920 р.
  1. Коментоване читання.
  1. Учні по черзі читають текст підручника на с. 38 – 39 та роблять висновки.
  2. Виправте помилки.
  • 1920 – 1921 рр. увійшли в історію США як період «проспериті». (1922 – 1929)
  • В період «проспериті» розвивали види самостійного бізнесу. (колективного)
  • Доба «проспериті» не містила проблем в середині держави. (Приховувала немало проблем)
  • Сільське господарство 20-х років перебувало на стадії активного розвитку. (в затяжній кризі)
  • У 1924 р. до влади прийшов Герберг Гурер. (Кельвін Кулідж)
  • США вийшли з політики ізоляціонізму. (Не відмовилися від цієї політики)
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Розгляньте світлини.
  • На їх основі зробіть висновки про перебіг «Великої депресії» в США 1929 – 1933 рр.

E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Всесвітня історія\3. Держави світу між світовими війнами\1. Сполучені Штати Америки\dlyakota.ru_istoriya_velikaya-depressiya-v-ssha-deti-protiv-bezrab.jpeg    Картинки по запросу велика депресія в сша  E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Всесвітня історія\3. Держави світу між світовими війнами\1. Сполучені Штати Америки\1236834_original.jpg          

 (Чому ти не можеш дати татові роботу?)                                     (Ми хочемо бути громадянами, не перехожими)

  • Перевірте свої здогадки за підручником на с. 39.
  • Яку подію 1929 р. називають «чорним вівторком»?
  • Що таке «гувервілі»? (Поселення безробітних, що втратили житло)
  1. Робота в малих групах.
  • Опрацюйте текст підручника на с. 40 – 41 та випишіть основні заходи «нового курсу» Рузвельта.
  • На яку політику був спрямований «новий курс» Рузвельта? (На внутрішню)
  • Чому у 1939 р. Рузвельт відмовився від нових реформ?
  1. Робота з історичною картою.
  • Опрацюйте карту.
  • Покажіть на карті кордони США та країни, на які США впливали.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Творче завдання Сенкан

Франклін  Рузвельт

Розумний, дієвий,

Керував, реформував,боровся

Впроваджував політику «Нового курсу»

Президент.

  1. Бесіда за запитаннями підручника.
  • Хто став президентом США у 1921 р.? (Воррен Гардінг)
  • Назвіть хронологічні межі доби «проспериті». (1921-1929 рр.)
  • Назвіть девіз президента К. Куліджа. («Справа Америки – бізнес»)
  • Якою подією розпочалася «велика депресія»? («чорним вівторком»)
  • На що був спрямований «новий курс» Рузвельта?
  1. Підсумки уроку.
  2. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 8 підручника.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Група

Урок 10-11

Тема. Сполучені Штати Америки.

Мета: сформувати в учнів уявлення про США після Першої світової війни; створити умови для розуміння причин та наслідків доби «проспериті»; проаналізувати передумови світової економічної кризи; описати період «Великої депресії»» розглянути події «сухого закону»; охарактеризувати добу «процвітання» в США; порівнювати США до війни та після; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом, вміння працювати в малих групах; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • показувати на карті кордони США та країни, на які США впливали;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • аналізувати передумови світової економічної кризи;
  • характеризувати добу «процвітання» у США;
  • порівнювати США до війни та після.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник, історична карта, світлини, ребуси.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Актуалізація опорних знань.

Міні- проект «  Цей день в історії»

Робота з історичною картою.

 Опрацюйте карту.

 Покажіть на карті кордони США

 

Бесіда за запитаннями.

  • Як відбувся вступ США до Першої світової війни?
  • Яку позицію посідали США під час Паризької мирної конференції?
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

Презентація «США»

 

  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з текстом підручника (с. 44 –48)в групах п. 1-3.
  • Опрацюйте текст підручника. Перекажіть його, відповідаючи на запитання.
  • З якої причини США не зазнали масових руйнувань та людських жертв після Першої світової війни?
  • Як змінилося економічне становище США? (Перетворилася на найбільшого світового кредитора)
  • Як позначилися на США рішення Паризької конференції?
  • Чому план В. Вільсона провалився?
  1. Робота в парах  . п.4
  • Опрацюйте текст підручника на с. 48 та визначте наслідки економічної кризи в США 1920 – 1921 рр.

Наслідки:

  • кількість безробітних зросла до 5,7 млн осіб;
  • зниження цін на сільськогосподарську продукцію;
  • розорення фермерських господарств;
  • перемога республіканців на виборах 1920 р.
  1. Коментоване читання.
  1. Учні по черзі читають текст підручника на с. 38 – 39 та роблять висновки.
  2. Виправте помилки.
  • 1920 – 1921 рр. увійшли в історію США як період «проспериті». (1922 – 1929)
  • В період «проспериті» розвивали види самостійного бізнесу. (колективного)
  • Доба «проспериті» не містила проблем в середині держави. (Приховувала немало проблем)
  • Сільське господарство 20-х років перебувало на стадії активного розвитку. (в затяжній кризі)
  • У 1924 р. до влади прийшов Герберг Гурер. (Кельвін Кулідж)
  • США вийшли з політики ізоляціонізму. (Не відмовилися від цієї політики)
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Розгляньте світлини.
  • На їх основі зробіть висновки про перебіг «Великої депресії» в США 1929 – 1933 рр.

 

  • Яку подію 1929 р. називають «чорним вівторком»?
  • Що таке «гувервілі»? (Поселення безробітних, що втратили житло)
  1. Робота в малих групах. П.5
  • Опрацюйте текст підручника на с. 49 – 51 та випишіть основні заходи «нового курсу» Рузвельта.
  • На яку політику був спрямований «новий курс» Рузвельта? (На внутрішню)
  • Чому у 1939 р. Рузвельт відмовився від нових реформ?

 Узагальнення та систематизація знань.

  1. Творче завдання «Сенкан»

Франклін  Рузвельт

Розумний, дієвий,

Керував, реформував, боровся

Впроваджував політику «Нового курсу»

Президент.

  1. Історичний диктант.
  • Хто став президентом США у 1920 р.? (Воррен Гардінг)
  • Назвіть хронологічні межі доби «проспериті». (1921-1929 рр.)
  • Назвіть девіз президента К. Куліджа. («Справа Америки – бізнес»)
  • Якою подією розпочалася «велика депресія»? («чорним вівторком»)
  • Коли було прийнято закон «Вагнера?
  • Назвіть столицю США.
  • Назвіть президентів США 1920-1930рр.
  1. Підсумки уроку.
  2. Інструктаж з домашнього завдання.

Опрацювати § 8-9 підручника, реферат з теми

 

docx
Додано
10 травня 2020
Переглядів
2971
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку