Урок української мови у 3 класі з використанням інтерактивних методів навчання та мультимедійних технологій.
Мета:виробляти орфоепічно правильну вимову слів з ненаголошеними голосними, розвивати вміння порівнювати вимову й написання слів , добирати спільнокореневі слова для перевірки ненаголошених коренів; розвивати спостережливість за мовними явищами, зв язне мовлення, фонематичний слух, творче мислення; виховувати любов до рідної природи.
Обладнання:мультимедійна презентація, картки для індиві- дуальної роботи, таблиця « Ненаголошені [е], [и] в коренях слів »,
предметні малюнки, роздатковий матеріал.
Інтерактивні технології: «Очікування», «Мозковий штурм»,
«Мікрофон», «Робота в парі», «Робота в групі», «Рефлексія».
Тип уроку: комбінований.
Форма уроку: інтерактивний, мультимедійний урок.
Урок української мови у 3 класі з використанням інтерактивних методів
навчання та мультимедійних технологій
«Спостереження за вимовою слів з ненаголошеними [е],[и]. Правило написання слів з
цими звуками »
О. В. Тріпадуш,
учитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії,
Ювілейнівська ЗОШ I-III ст.,
Олешківський р-н.,
Херсонська обл.
Тема: « Спостереження за вимовою слів з
ненаголошеними [е], [и]. Правило
написання з цими звуками.»
Мета: виробляти орфоепічно правильну вимову слів з ненаголошеними голосними, розвивати вміння порівнювати вимову й написання слів , добирати спільнокореневі слова для перевірки ненаголошених коренів; розвивати спостережливість за мовними явищами, зв язне мовлення, фонематичний слух, творче мислення; виховувати любов до рідної природи.
Обладнання: мультимедійна презентація, картки для індиві- дуальної роботи, таблиця « Ненаголошені [е], [и] в коренях слів »,
предметні малюнки, роздатковий матеріал.
Інтерактивні технології: «Очікування», «Мозковий штурм»,
«Мікрофон», «Робота в парі», «Робота в групі», «Рефлексія».
Тип уроку: комбінований.
Форма уроку: інтерактивний, мультимедійний урок.
I. Організаційний момент.
Слайд 1 (урок укр. мови ...)
II. Перевірка д/з. Актуалізація опорних знань. Мотивація
навчальної діяльності.
1. Перевірка д/з впр. 195, правил. Оцінення.
2. Виконання вправи 196 (с. 84 підручника)
III. Оголошення теми уроку.
час диктанту зробити неможливо. А ненаголошені [е], [и] в українській мові вимовляються у залежності від розташування, а тому в диктанті вони можуть утворити нам пастку. Сьогодні на уроці ми навчимось уникати
таких пасток, перевіряти й правильно писати слова з ненаголошеними [е] та [и].
Слайд 2 (учитель зачитує на слайді тему уроку)
чередуючи з великою)
Слайд 3 «Цей урок мене навчить...»
закінчивши речення: «Від роботи на сьогоднішньому уроці я очікую...»,
«Цей урок мене навчить...», « Цей урок буде для мене...».
IV. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу. Основний зміст роботи.
1. Орфоепічна вправа (впр. 197, с. 84)
Слайд 4 «Порівняй»
Учитель дає зразок правильної вимови, а потім учні тренуються самостійно,
дивлячись на слайд 4.
Слайд 5 «Вимовляй так»
2. Змагання між групами на правильність вимови.
3. Самостійна робота ( впр. 198, с. 85 підручника) для всіх груп.
Слайд 6 «Перевір» , діти перевіряють вправу за слайдом 6.
4. Розповідь учителя. Створення проблемної ситуації.
-Отже, під час диктанту ці слова я б диктувала таким чином: [зе л/еному],
[ви шн/евому] і перед вами постала б проблема вибору літери (е чи и ).
-Як же розв язати цю проблему?
Слайд 7 «Читай правило»
Слайд 8 «Запам ятай »
Слайд 9 «Коментуй і пиши»
Учитель пропонує подивитися на слайд 9 і виконати завдання всім групам усно:
6. Фізкультхвилинка.
Слайд 10 «Відпочинь»
V.Закріплення та систематизація знань.
Слайд 11 «Самостійно попрацюй»
Учитель виконує роль консультанта.
Слайд 12 « Пограй »
Слайди № 13, 14, 15, 16.
3. Коментар до д/з (впр.200, с. 85)
VI. Підсумок уроку. Оцінювання.
Слайд 17 «Підсумуй»
(по черзі у символічний мікрофон представник кожної групи дає відповідь )
2. Оцінення учнів класу.
VII. Домашнє завдання. (впр. 200, с. 85, вивчити правило)