Мета:
Обладнання:
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
Секретар суду: Встати, суд йде!
Вступне слово судді: Прошу сідати!
В одному невеличкому містечку жив хлопчик Еміль. Братів і сестер в нього не було. Переїхав до цього міста з батьками недавно, тому друзів так само не було. Єдиною втіхою завжди є ноутбук та Інтернет. Одразу, прийшовши зі школи, Еміль переглядав фільми, слухав музику, спілкувався в чаті, грав ігри, спілкувався з дідусем і бабусею через скайп. Так дізнавався про новини у світі, кіно, музиці, знав погоду. Коли домашні завдання були непосильні – Інтернет завжди допомагав. Батьки часто наголошували Емілю, що краще піти на вулицю погуляти, покататися на велосипеді, знайти друзів і спілкуватися з ними реально, а не віртуально. Не завжди Інтернет такий чудовий: в чаті можна спілкуватися зі зловмисниками, можна зайти на невідомий сайт, відкрити рекламу і завантажити віруси на комп’ютер.
Отже, на сьогоднішньому уроці, ми повинні визначити користь і недоліки глобальної мережі Інтернет. Починаючи судовий процес над Інтернетом, слово надається обвинувачеві
Обвинувач: Шановний суддя. Присяжні! Інтернет - це ще одна сторіночка у розвитку людства, яку ми з часом перегорнемо як і всі інші. Проте вона залишить для нас тільки шкоду. Якщо довго сидіти за комп’ютером, погіршується зір, постава. Люди перестають спілкуватися одне з одним, більше друзів шукають через соціальні мережі чати, реальне замінюють віртуальним. Надсилають повідомлення та електронні листи у вигляді спамів, заходять на незнайомі сайти, що заражують комп’ютери вірусами.
Результати досліджень показують, що кількість часу, проведений в Інтернеті, пов'язано із зменшенням спілкування вдома, у колі сім'ї, і зменшенням числа друзів і знайомих, з якими раніше підтримувався зв'язок .
Адвокат: Я протестую! Інтернет - сучасне інформаційне поле. Неможливо навіть уявити його простори. Що не запитаєш в пошуковій системі все знає, на все дасть відповідь. Не потрібно сидіти в бібліотеках годинами у пошуках інформації, тепер зручним є використання електронних підручників і книг. А щодо спілкування, то завдяки цій чарівній мережі можна побачити родича чи знайомого, який знаходиться за сотні кілометрів, миттєво надіслати електронного листа, переглянути новини у зручний для кожного час, переглянути маршрут.
Суддя: Ми уважно вислухали докази обвинувача і адвоката. До класу запрошується перший свідок.
Свідок: Клянуся говорити правду і нічого крім правди! Я учениця (учень) 4 класу. Знаю, що таке Інтернет, і як ним користуватися.
Суддя: Обвинувач, прошу запитання до свідка.
Обвинувач:
Суддя: Чи є запитання до свідка?
Адвокат:
ІЯ
Internet – двозначна річ. З одного боку, це простір свободи, з іншою – прозорості і контролю. Internet увібрав в себе не тільки достоїнства глобальності, але і глобальні вади. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам'ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від людини…
Вирок остаточний і не оскаржує! Судове засідання оголошується закритим!
Секретар: Встати! Суд йде!
Завершальне слово Вчителя:
(Підведення підсумків заняття).
Протягом заняття нам вдалося поглянути на глобальну комп'ютерну мережу Internet з різних сторін. Виявлені як позитивні, так і негативні її якості.
Узагальнюючи все вищесказане можна зробити висновок, що Internet є дуже важливим джерелом інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті проблеми, які несе в собі глобальна мережа і відноситься до неї з часткою розумного скептицизму.
На дошці з’являються у вигляді таблиці, позитивні та негативні сторони використання Internet.
Позитивні |
Негативні |
Спілкування без меж в реальному масштабі часу. Оперативний глобальний пошук інформації. Передача файлової інформації без використовування зовнішніх носіїв. Інтернет-торгівля і банківські операції. Можливість дистанційної освіти. Додаткові робочі місця. Системи оперативного опитування соціологічного або іншого. Розподілені розрахунки. Розваги.
|
Підміна реального спілкування віртуальним. Погіршення креативної здатності. Шкода здоров'ю. Розповсюдження комп'ютерних вірусів. Розповсюдження нелегальної інформації. Можливість невірогідності інформації. Порушення авторських прав. Відносна незахищеність електронних грошей. Електронний спам. Вторгнення в особисте життя. Висока вартість послуг провайдерів. |
Дякую всім за співпрацю, до побачення!
1