Урок та презентація з інформатики 4 клас на тему: "Передавання інформації"

Про матеріал
Розробка до робочого уроку з інформатики 4 клас на тему: "Передавання інформації"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Передавання інформації

Номер слайду 2

Дії з інформацією. З інформацією можна виконувати певні дії.

Номер слайду 3

Дії з інформацією. Розглянь малюнок. Поміркуй, які дії з інформацією відбуваються під час уроку.

Номер слайду 4

Дії з інформацією. Дії з інформацією відбуваються в житті не тільки людей, а й тварин, рослин.

Номер слайду 5

Дії з інформацією. Людина отримує повідомлення за допомогою своїх органів чуття, при цьому може користуватися спеціальними пристроями. Наприклад, для: Визначення температури в електричній печіСпостереження за космічними об'єктами

Номер слайду 6

Пристрої для отримання повідомлень. Сьогодні використовують різні пристрої для отримання повідомлень як у побуті, так і на роботі: Електронні вагивикористовуютьдля зважуванняпредметів. Спідометром фіксують швидкість. За допомогою мікроскопа вивчають дрібні предмети. Барометромвизначаютьатмосфернийтиск

Номер слайду 7

Пошук повідомлень. Упродовж життя ми постійно шукаємо нові повідомлення, які допомагають нам розвиватися. Пошук відомостей в ІнтернетіДовідковаслужба на вокзаліЕлектронна енциклопедія. Профорієнта-ційний термінал

Номер слайду 8

Пошук повідомлень

Номер слайду 9

Пошук повідомлень. Для здійснення успішного пошуку людина має чітко сформулювати запитання з потрібної теми про предмет чи явище, звернутися з ним до відповідного джерела, отримати повідомлення та опрацювати його. Результати пошуку подаються в певному вигляді й обов'язково аналізуються та оцінюються.

Номер слайду 10

Пристрої для передачі повідомлень. Отримані чи знайдені повідомлення можна передавати. Текстові, звукові, графічні повідомлення можна передавати за допомогою сучасних пристроїв: Стаціонарний телефон. Мобільний телефон. Факс. Супутникова антена

Номер слайду 11

Передавання повідомлень

Номер слайду 12

Опрацювання повідомлень Опрацювання повідомлень відбувається з метою вирішення певного завдання, наприклад, розв'язування задачі з математики. Розв'язати задачу можна за допомогою міркування, пригадування, виконання обчислень та знань, які отримав раніше. Кінцеві чи проміжні результати можна зберігати, а можна передавати, щоб, наприклад, обговорити чи оприлюднити.

Номер слайду 13

Опрацювання повідомлень

Номер слайду 14

Збереження повідомлень До винайдення писемності люди зберігали повідомлення тільки у своїй пам'яті.

Номер слайду 15

Збереження повідомлень Носій повідомлення — будь-який предмет, що містить це повідомлення та може тривалий час зберігати. Жорсткий магнітний диск (вінчестр)Зовнішній жорсткий магнітний диск (вінчестр)Оптичний диск. Флеш-накопичувач. Карта пам’яті

Номер слайду 16

Збереження повідомлень Для збереження повідомлень на таких носіях використовують: Принтер. Фотоапарат. Відеокамера. Диктофон. Комп’ютер

Номер слайду 17

Робота в зошитіВиконайте всі завдання на сторінці 53.

Номер слайду 18

Працюємо за комп’ютером. Виконайте інтерактивну вправу Інформаційні процеси

Номер слайду 19

Дякую за увагу

Перегляд файлу

Вчитель інформатики Топольська Світлана Степанівна

 

Тема.  Передавання інформації.  Пристрої для передавання інформації. Джерело інформації. Приймач інформації.

Мета: навчальна: сформувати уявлення про те, що людина може здійснювати різні дії з інформацією; про передавання, зберігання інформації ; розвивальна: розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання;
  • перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення раніше вивченого матеріалу

  1. Як ви розумієте поняття «інформація», «повідомлення»?
  2. Які органи чуття має людина? Для чого вона використовує кожний з них?
  3. Що стоїть посередині землі? (М)
  4. Що більше: сума всіх цифр або їхній добуток?
  5. На гілці сиділо три пташки, дві вирішило полетіти. Скільки залишилось сидіти на гілці пташок?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні ми познайомимось із інформацією та дізнаємось чому ж саме таку назву має наш предмет «інформатика»

IV. Вивчення нового матеріалу

Одне й теж саме повідомлення можна подати різними способами. Інформація - це відомості, нові знання, які одержує людина

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

З інформацією можна виконувати певні дії.

Дії з інформацією

  • Передавання
  • Отримання
  • Опрацювання
  • Зберігання

Сьогодні використовують різні пристрої для отримання повідомлень як у побуті, так і на роботі:

Телефон — пристрій для передавання голосових повідомлень. Його винайшли понад 140 років тому

Модем — пристрій для передаван- ня повідомлень з одного комп’ютера на інший.

Факс — пристрій для передавання текстових та графічних повідомлень.

 Фізкультхвилинка

А зараз,  діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

V. Застосування набутих знань

Робота в зошиті з друкованою основою

VI. Формування вмінь і навичок

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2)Інструктаж учителя.

3) Вправи для очей.

VIІ. Підбиття підсумків уроку

  1. Що містять повідомлення?
  2. Якими способами можна подавати повідомлення?
  3. З. Як людина сприймає повідомлення?
  4. Що таке інформація?
  5. Чому для людини важлива інформація?
  6. За допомогою яких пристроїв можна передати інформацію?

 

 

 

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Дорошенко Вікторія Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
6 травня 2020
Переглядів
19992
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку