Поглибити знання учнів про життя і творчість Т.Шевченка: його викуп з неволі, причини його покарання царем, арешт, перебування в казематі, заслання; проаналізувати програмову поезію письменника.
8 клас
Українська література
Тема: Тарас Шевченко. Викуп поета з неволі, причини його покарання
царем, арешт, перебування в казематі, заслання. «Думи мої, думи
мої…».
Усвідомлення власної місії поета.
Мета: поглибити знання учнів про життя і творчість Т. Шевченка: його
викуп з неволі, причини його покарання царем, арешт, перебування в
казематі, заслання; проаналізувати програмову поезію письменника;
розвивати вміння виразного читання, аналізу художнього тексту,
коментувати основні мотиви, ідеї його поезії, формувати світогляд
школярів; виховувати почуття пошани, поваги до життя і творчості
Т. Шевченка.
Тип уроку: засвоєння і формування вмінь.
Обладнання: портрет Т. Шевченка, міні-виставка книжок поета.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Запитання:
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
ІV. Основний зміст уроку
Виступ «біографів»
У нас є група «літературних критиків».
Так, це люди, які займаються дослідженням творчості того чи іншого письменника і дають їй оцінку.
Сьогодні «літературні критики» розкажуть нам про спадщину Т.Г. Шевченка.
(Слухаємо розповіді).
Запитання:
Фізкультхвилинка
І гр. Визначає мотив твору.
ІІ гр. Визначає ідею поезії.
ІІІ гр. Виписує художні засоби, які є у творі.
V. Підсумок уроку.
VІ. Оголошення результатів навчальної діяльності.
VІІ. Домашнє завдання.
Вивчити біографію Т.Г. Шевченка. Вивчити вірш «Думи мої, думи мої…» напам’ять.