Дата |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Школа |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Клас |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тема уроку: Приготування печиво « Горішки»
Мета уроку:
- навчальна: вчити організовувати робоче місце, навчити правильно робити розрахунки сировини для приготування пісочного тіста; відпрацювання вміння користуватися інструкційно-технологічними картками; відпрацювання прийомів замішування тіста, формування та випікання печива з нього
- виховна: виховання культури навчального процесу; виховання моральних якостей учнів як особистостей; дисципліни, сумлінності, відповідальності, ініціативності.
- розвиваюча: розвивати і формувати раціональне мислення та творчість; пізнавальну активність та самостійність; увагу, спостережливість, логічне мислення; вміння самовдосконалення в обраній професії; розвивати вміння використовувати теоретичні знання на практиці, вміння орієнтуватися у виробничих умовах
Матеріально-технічне обладнання:
Продукти: згідно інструкційно-технологічної карти
Інвентар: дошки, ножі, миски, міксер, плитка, стакан мірний, грішниця, ложка.
Хід уроку:
1.Організаційна частина:
а) привітання;
б)перевірка зовнішнього вигляду та особистої гігієни;
Вступний інструктаж
Мотивація
Пісочне тісто - це відмінний варіант для приготування печива, як основа для торта, або солодкого рулету.
Пісочне тісто - це відмінні ласощі на кожен день або на честь свята.
2.Актуалізація опорних знань:
- повідомлення теми уроку;
- цільова установка уроку.
1. Які види борошна ви знаєте? (Пшеничне, житнє, ячмінне, гречане, кукурудзяне.)
2. Як визначити доброякісність борошна? (Сухе, без стороннього присмаку і запаху.)
3. Що є первинною обробкою муки? (Просіювання.)
4. Якість випечених виробів залежить від якості борошна а саме?
5.Які види тіста ви знаєте?
6. Яке тісто називається прісним?
7.Які є способи приготування тіста?
3. Формування нових знань:
- показ нових прийомів розумової і практичної діяльності;
- пробне виконання учнями нових прийомів приготування блюда;
Інгредієнти:
Варене згущене молоко – 1-1,5 банки
Поточний інструктаж
Правильно вмикати і вимикати побутові прилади.
З електроприладами забороняється працювати мокрими руками.
Не можна залишати включену плиту без нагляду.
Не можна зберігати поруч з плитою легкозаймисті предмети.
Під час роботи з плитою не варто забувати, що вона сильно нагрівається, і треба бути дуже акуратним, щоб не отримати опіки.
Суворо використовувати непошкоджене обладнання. В першу чергу потрібно перевірити, чи в хорошому стані кухонний інвентар, чи немає сколів та тріщин на посуді.
Перед тим, як поставити посуд на плиту, треба переконатися, що він сухий. В іншому випадку може статися замикання.
Не можна ставити на плиту пластиковий посуд, бо він швидко розплавиться.
Щоб зняти посуд з плити необхідно скористатися рушником або спеціальною ганчіркою, щоб уникнути опіків
Більш небезпечним джерелом неприємностей і травм є кухонна підлога, особливо якщо вона мокра. Один неправильний рух, і можна отримати травму. Щоб цього уникнути необхідно перед початком роботи на кухні перевірити стан підлоги.
Під час готування потрібно обов'язково включати вентиляцію.
Сковорідки і каструлі потрібно ставити і знімати з плити за допомогою спеціальних ганчірок або рушників.
Продукти різати можна тільки на спеціальній дошці і добре заточеними ножами
Приготування печива «Горішки»
Обхід робочих місць і допомога учням
І обхід робочих місць (організаційний) – надати допомогу в організації робочого місця підготовки пристосувань.
ІІ обхід (технологічний) - проконтролювати дотримання Т\Б раціонального використання сировини , правильність виконання трудових прийомів.
ІІІ обхід (контрольний) – виявлення помилок в роботі і виправлення їх.
ІV обхід - перевіряємо правильність дотримування технічних умов в роботі і видача додаткових завдань добре встигаючим учням.
V обхід – прийняти і оцінити роботу.
Прибирання робочих місць
4. Закріплення нового матеріалу
Заключний інструктаж
Учні подають приготовлену страву і дають їй якісну характеристику.
Пояснення послідовності приготування страви.
- Сподобалось вам блюдо?
- Чим його можна замінити?
Разом учнями ми розбираємо помилки і недоліки в роботі, відмічаємо кращих учнів.
5. Підведення підсумків:
- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
- аналіз причин помилок, зроблених учнями на уроці, та засобів їх усунення;
- повідомлення та обґрунтування оцінок;
- домашнє завдання: самостійно приготувати печиво «Горішки» .