Урок.Тема."Додавання і віднімання чисел 2,3,4 з переходом через десяток"

Про матеріал
Додавання і віднімання чисел 2, 3, 4 з переходом через десяток передбачає поділ чисел на зручні складові для спрощення обчислень. Цей підхід допомагає зрозуміти структуру чисел і розвиває обчислювальні навички учнів. Використання казкового сюжету із лісовими звірятами стимулює інтерес учнів до навчання.
Перегляд файлу

Авторська розробка

на тему: «Додавання і віднімання чисел 2,3,4 з переходом через десяток».

      Урок-казка «Зустріч з лісовими звірятами».

 

 

 

Виконала:

 Глущенко Катерина Андріївна

  вчитель початкових класів

 Вергунівської гімназії

  Хорольської міської ради

  Лубенського району

Полтавської області

 

 

 

Мета уроку: навчити учнів додавати і віднімати числа 2, 3, 4 з переходом через десяток, розвиваючи обчислювальні навички, логічне мислення та інтерес до математики.

 

 

 

Обладнання: Настільна дошка, набір числових карток, дидактичні картки для індивідуальної та групової роботи, навчальні відеоматеріали, робочі зошити та підручники, лічильні матеріали.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  2024

 

 

 

 

                                                        

I.Організаційний момент.

Продзвенів шкільний дзвінок,

Починається урок

Всі тихенько посідаймо,

Девіз і тему прочитаємо.

Працюватимем старанно.
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці.

Діти який у нас сьогодні урок?

II.Мотивація навчальної діяльності.

- Для чого нам потрібно вчити математику?

Все що в природі існує, математика нам порахує.

Математика наука найскладніша, її треба наполегливо учить.
І чим далі тим вона складніше , а без неї людям не прожить.

 

-Отже на сьогоднішньому уроці ми будемо закріплювати знання, які ви отримали на попередніх уроках . Прочитаємо тему: « Додавання і

віднімання чисел 2,3,4 з переходом через десяток».

           -Хто сказав, що математика це нудна наука?

           Математика цікава і весела штука.

Математика цікава, любить допитливих , кмітливих, розумних,                      працьовитих діток.

Я знаю ,що ви любите математику , але не тільки ви, а й звірята , що живуть у лісі. В них є лісова школа , вчитель мудра тітонька Сова. Одному зайчикові захотілося прийти до вас на урок і подивитися чи вмієте ви рахувати , але він так хвилювався, коли йшов до вас, що з ним трапилася прикра
пригода. А яка ви дізнаєтеся з вірша:

              Якось йшла я гаєм,                                                                             
              Аж зайчик вибігає.
              З лукавими очима,
              З мішечком за плечима,

              Прудкий, мов колобок,

              По стежці скік та скік.

              Побачив він мене

              Та в ліс як дремене.

                         Як зайчик налякався,

                         Мішечок розвʼязався,

                         І загадки в травиці,

                         Розсипав між ялиці.

                         А я їх позбирала,

                         І діткам загадала:

                         Ану, лиш маленята,

                         Ви, знаю , молодці,

                         Хто зможе відшукати

                         Всі загадки оці?

Подивилися на мене, посміхнулися усі , чи готові до роботи?
Молодці!

Зайчик приніс в подарунок квітку-семибарвну.

III.Закріплення і узагальнення вивченого матеріалу.

- Зайчик приніс вам цікаві завдання. (Учитель дістає завдання з мішечка).

  1. «Сусіди-числа».
  2. Усний рахунок «Знайко» робота в парах.
  3. Гра віримо-не віримо. (Робота на дощечках).
  4. Задачі тести (Поставити на + чи - ).
  1. Ваню вчили рахувать:
    Скільки буде пʼять і пʼять?
    Ваня вчиться залюбки
    Й каже: буде дві руки.
  2. Біля річки на галявці
    Знайшли моркву сірі зайці,
    Двадцять морквин - це немало,
    Десять зʼїли . Скільки стало?
  3. Шістнадцять синичок на гілці сиділи,

Та шість враз знялися і полетіли.
І треба швиденько вам полічити
Скільки синиць залишилось сидіти?

  1. Посадив ведмідь в садочку 10 кленів і 2 дубочки

Рахувати сам не вмів і зозулю попросив.  

           Почала вона літати, почала вона кувати.
           Та не може полічить, а, ну, ви допоможіть.

  1. Мали бджоли сім хатин,

Та ще три зробив Мартин.
І замислився ведмідь:

Скільки ж вуликів стоїть?

     5.Гра «Засели будиночок».
     6.Хвилинка каліграфії (Пояснення й написання числа 7).
     7.Фізкультхвилинка.
     8.Гра «Так-ні».

     9.Задачі тести:

    1.  Попросив Івась Яринку
         Дати кульок на ялинку:
         Дев'ять кульок червоненьких,
         Ще дві кульки голубенькі.
         Хлопчик вигукнув: «Ого!».
         Скільки кульок усього?

    2.  Пішов Юрасик на лужок,
         Зірвав для мами квіточок:
         Вісім маків він зірвав
          І чотири васильки.
         Скільки квітів всього хлопчик
         Подарує залюбки?

    3.  Дванадцять голубів летіли,
        Троє на дахові сіли.
        Скільки їх в повітрі полічи
        І усім швиденько розкажи?

    4. На ікру для своїх малят
       Зібрала мама на городі
       Одинадцять кабачат.
       Два кабачки вона скришила.
       Скільки в корзинці їх залишилось?

  5.  Пішли дівчатка по гриби,
       Шукали всюди, де могли.
       Іринка сім знайшла грибків,
       Тетянка 6 одразу,
       А Соня стільки їх знайшла,
       Як Іра й Таня разом.
       Хто вже діти зрозумів,
       Скільки в Сонечки грибів?

10. Робота з підручником.

11.Весела лічба.

  1. Скільки сонечок на небі?
  2. Скільки вух у зайця?
  3. Скільки вікон в класі?
  4. Скільки очей у птаха?
  5. Скільки ніжок у стола?
  6. Скільки лапок у ведмедя.
  7. Скільки дітей у класі?
  8. Скільки горіхів у порожній склянці?

IV.Підсумок уроку.

Зайчик залишився задоволений вами, а чи задоволені ви самі ? Глянемо на квітку-семибарвну. (Де мінус загорніть до середини пелюстку). Що найбільше сподобалося?

Зайчик приніс вам подарунок, а ми подаруємо йому морквинку , але тільки ту, де буде правильна відповідь.

               Я сьогодні зрозумів

               Цифри треба знати всім

              «Бо без них, як каже тато

              Не отримаєш й зарплату».

              Раз, два, три, чотири, п'ять

              Я вже вмію рахувать.

              Буду далі вчитись я

              І отримувать знання.

     Ось і пролунав дзвінок,

     Закінчився наш урок.

     За роботу по заслузі

     Щиро дякую вам, друзі.

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 грудня
Переглядів
32
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку