А.А. Павленко – вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії, старший вчитель
Шполянської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №1
Шполянської міської ради
об’єднаної територіальної громади
Черкаської області
Трудове навчання
2 клас
Тема. Композиції із природних матеріалів ( насіння, плоди, крупи). Послідовність дій та безпека праці під час виготовлення виробів з природних матеріалів. Практична робота: аплікація з крупів «Соняшник».
Мета. Формувати загальнонавчальну компетентність: співпрацювати в парі; здоров’язбережувальну компетентність: правильно сидіти за партою. Формувати навички роботи з природним матеріалом.; розвивати фантазію, уяву, творчість; вдосконалювати вміння працювати за планом, виховувати відповідальність за доручену справу, охайність, поважне ставлення до праці, до людей труда.
Обладнання: ілюстрації із зображенням соняшника, картон, крупи, ножиці, клей, пензлик.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Я всміхаюсь сонечку:
— Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квітоньці —
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
— Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся —
Зичу їм добра!
ІІ. Актуалізація опорних знань
На городі в нас росте
Сонце ясне, золоте,
Жовте око, жовтні вії
Та чомусь воно не гріє.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
Учні повинні:
– приготувати своє робоче місце;
- на уроці бути уважними;
- переходити на друге місце без дозволу вчителя забороняється;
- уважно слухати інструктаж щодо виготовлення виробу;
- перевірити справність інструментів;
- роботу розпочинати лише з дозволу учителя;
- використовувати інструмент за призначенням.
2. Бесіда про організацію робочого місця.
- Розгорніть підручник.
Розгляньте, які речі повинні бути в папці
Згадайте, як правильно сидіти за партою.
3.У якій послідовності треба виконувати роботу?
V. Фізкультхвилинка
4.Демонстрація та аналіз зразка.
бесіда про правила безпеки при роботі з природним матеріалом.
5. інструктаж учителя.
VІ. Практична робота учнів
VІІ. Виставка та оцінювання робіт
-Яка робота сподобалась найбільше?
- Чия робота найохайніша?
- Хто припустився помилки?
VІІІ. Підсумок уроку
-Над чим працювали на уроці?
-Чи сподобався вам урок?
-Як правильно підготувати своє робоче місце?
-Яких правил безпеки слід дотримуватися на уроці трудового навчання?
-Які прислів’я про працю ви вже знаєте?
Діло майстра величає!
Хто багато робив, той і багато знає.