Українська мова 2 клас
Тема. Навчаюся писати клички тварин. Доповнення речень.
Мета: формувати в дітей уміння розрізняти назви тварин та їх клички, правильно писати їх; розвивати увагу, вміння складати речення ;
сприяти вихованню любові до тварин.
Очікувані результати навчання: учень правильно вживає велику / малу літери у власних / загальних назвах
Обладнання: підручники, зошити, мультимедійна презентація уроку в Power Point, технічні засоби навчання: телевізор, ноутбук.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизація знань.
Джерела: Інтернет-ресурси
Хід уроку
1. Організаційний момент (перевірка готовності до уроку, привітання).
2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (слайд №1).
-На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати написання великої букви в кличках тварин:
Кк кл ли ич чка ? « Мовний вузлик» ( кличка)
- Прочитайте слова. Ці слова незвичайні – вони словникові. Чому ці слова так називаються? (бо перевіряють їх правопис за словником, ми їх повинні запам’ятати). Виписувати будемо лише іменники.
- Які слова називаються іменниками?
Перевірка виконання.(В парах; потім звірити із слайдом) (Слайд №4).
3.Мотивація навчальної діяльності. Створення проблемної ситуації. (Слайд №5).
- Перед Вами речення. Прочитайте перше речення.
По подвір’ю походжає індик Б(б)елькотун та гусак Ш(ш)ипун.
- Яку з виділених букв потрібно залишити? Чому?
Друге речення. У мого товариша є собака Р(р)екс. Яку букву обрали? Чому ?
4. Закріплення вивченого матеріалу
4.1. Робота із загадками.
Перед вами клички тварин (Мишко, Вухань, Лісовик). Вам потрібно відгадати загадку і до слова – відгадки з поданих дібрати кличку, записати словосполучення у зошит. Слова – відгадки – словникові слова (слайд № 6,7,8).
Відгадування загадок.
Ведмідь. Яку кличку доберемо?( Ведмідь Мишко)
Друга загадка (дятел Лісовик).
Третя загадка (заєць Вухань).
Руханка
4.2. Робота з підручником, с.59. Впр.26 (з коментуванням). слайд №9
-Прочитайте завдання.
-Давайте випишемо імена людей та клички тварин.
Запам’ятайте! Люди мають імена, а тварини – клички.
Творче завдання. слайд №10
-Яких тварин Ви бачите? Назвіть їх. Розглянемо корову.
-Яка вона? Яку кличку можна її дати? (Рябуха).Складіть речення про корову.(Корова Рябуха пасеться на лузі).
-Кого ще бачимо поруч із коровою? (коня)
-Яку кличку дамо йому? Складемо речення про коня. (Кінь Орлик б’є копитом).
Цікаві факти про коня.
-Ще про кого складемо речення? Доберіть кличку. Як запишемо кличку? Запишіть речення. (Свиня Нюша п’є з корита. Вівця Бяша лежить на траві.)
4.4.Бесіда про любов та турботливе ставлення до тварин.
4.5. Гра «Плутанка»
корова Блискавка
коза Лиска
кінь Манька
собака Дружок
4.5.Гра « Велика чи мала буква?»
(У дітей є картки з великою і маленькою буквою алфавіту, вчитель зачитує слова, а діти сигналізують літерами)
Закінчіть речення:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|