Тема: Подорожі. Підтема: Подорож поїздом. Мета: Формувати предметні компетентності: - Вчити пошуку необхідної інформації в процесі ознайомлювального читання, удосконалювати навички з пошуку інформації; - Розвивати довготривалу пам’ять, увагу, уяву, уміння самостійно планувати мовний вчинок, вміння навчальної співпраці при виконанні колективних проектів; - Ознайомити учнів з новою лексикою теми, активізувати вивчену лексику та практикувати її вживання, повторити фонетичний і граматичний матеріал ( ступені порівняння прикметників, минулий неозначений час ), розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення, читання. Реалізувати змістові лінії: - Громадянську відповідальність (демонструвати розуміння цінності культурного розмаїття жити разом у мирі); - Екологічну безпеку та сталий розвиток (обговорити переваги екологічних видів транспорту); - Здоров'я і безпеку( пояснити життєво важливу потребу дотримання правил дорожнього руху). Обладнання: малюнки видів транспорту, відео, роздатковий матеріал для роботи в групах ( НО ), мультимедійна презентація, картки зі словами та ін.
Розробка уроку з англійської мови
Тема:" Подорож" 6 клас
Автор: учитель англійської мови
Цикунова Я.В.
Тема: Подорожі.
Підтема: Подорож поїздом.
Мета: Формувати предметні компетентності:
- Вчити пошуку необхідної інформації в процесі ознайомлювального читання, удосконалювати навички з пошуку інформації;
- Розвивати довготривалу пам’ять, увагу, уяву, уміння самостійно планувати мовний вчинок, вміння навчальної співпраці при виконанні колективних проектів;
- Ознайомити учнів з новою лексикою теми, активізувати вивчену лексику та практикувати її вживання, повторити фонетичний і граматичний матеріал ( ступені порівняння прикметників, минулий неозначений час ), розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення, читання.
Реалізувати змістові лінії:
- Громадянську відповідальність (демонструвати розуміння цінності культурного розмаїття жити разом у мирі);
- Екологічну безпеку та сталий розвиток (обговорити переваги екологічних видів транспорту);
- Здоров'я і безпеку( пояснити життєво важливу потребу дотримання правил дорожнього руху).
Обладнання: малюнки видів транспорту, відео, роздатковий матеріал для роботи в групах ( НО ), мультимедійна презентація, картки зі словами та ін.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання.
T: Good morning, children. Sit down. How are you? How do you feel? Are you well?
Ps: I’m O. K. I’m fine. I feel fine.
T: Let’s start our lesson.
2. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
T: What ways of travelling do you know?
Ps: Travelling by plane, by train, by car, by bus, by ship, by boat, by bicycle, on foot.
T: ok. Some riddles for you
This is a house on wheels is running a race,
Taking people from place to place. (A bus)
When it is driven it goes,
When it stops, it falls down. (A bike)
What is it? That has no wheels
And leaves no tracks on the water behind it? (A boat)
Through not a bird, not a butterfly,
I can fly high up in the sky. (A plane)
So, today we shall speak about travelling by train. You will learn new words, read the text and make up dialogues about travelling.
Open your copy-books, write down the date.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
T: Let’s read the poem.
Planes are faster than the trains,
Trains are cheaper than the planes.
I like travelling on foot,
It makes healthy me and good.
ІІІ. Основна частина уроку.
[еı ]
Rain, rain, go away,
Come again another day,
Little Johnny wants to play,
Rain, rain, go away.
2. Мовна розминка.
1). T: How do you think such transport is ecological?
P1: I think it is bicycle.
P2: People go on foot. Its the best
P3: I think it’s a plane.
2). Chain-work:
T: I like to travel by car and by bus. And what about you?
Ps: I like to travel by …
3. Повторення граматичного матеріалу: ступені порівняння прикметників.
1). T: Translate the words into English: зручний, швидкий, дорогий, небезпечний, цікавий, повільний, легкий, дешевий. Make up sentences with these words.
Example: Travelling by bus is comfortable.
Travelling by plane is the most dangerous way of travelling.
4. Робота в парах.
1). Match the questions with the answers.
1. Have you ever travelled by train? |
a) I went to Kyiv. |
2. Where did you go? |
b) Yes, I did. |
3. Who did you go with? |
c) Yes, I have. |
4. Did you like your trip? |
d). I went with my family. |
2). Фізкультхвилинка.
5. Ознайомлення учнів з новими лексичними одиницями.
1). T ( shows the pictures ): This is a train. This is an engine. This is an engine-driver. The engine-driver drives the train. The train stops at the railway station. These are passengers. They are going to travel by train. They must come in time or they can miss the train. The engine-driver doesn’t wait for the passengers.
Open your vocabularies and write down the words:
engine-driver – машиніст;
railway station – залізничний вокзал;
passenger – пасажир;
to miss – запізнитися;
to wait – чекати.
2). Закріплення засвоєння лексики.
T: Make up word-combinations and sentences with the new words.
6. Робота з підручником. Подання діалогу для читання, вправа 2 стор. 122.
1). Етап підготовки до читання.
Активізація ЛО:
Hurry up! – Поквапся!
Don’t be a bother! – Не будь надокучливою!
whistle – свисток
enjoy the countryside – насолоджуватися краєвидом.
2). Етап читання.
Read the dialogue in pairs.
3). Етап перевірки розуміння змісту діалогу.
T: Answer my questions.
- Where do the trains stop?
- Why do the passengers usually hurry up?
- When must the passengers take their seats?
- How do people know that the train starts?
- Who drives the train?
7. Повторення граматичного матеріалу – минулий неозначений час.
T: Let’s repeat the verbs in Past Indefinite. Open your books on page 202. Use the table “Irregular Verbs”.
приходити – come – came;
давати – give – gave;
мати – have – had;
бачити – see – saw;
брати – take – took.
Make the forms of Past Indefinite of the verbs: travel – travelled; start – started; enjoy – enjoyed.
Fill in the blanks in the text with the correct forms of the verbs. Mrs Parker and Molly _____________ ( travel ) by train. They _________ ( come ) in time to the railway station. They _________ ( take ) their seats. The engine ________ ( give ) the whistle and the train __________ ( start ). Molly ________ ( have ) a seat by the window. She _______ ( see ) the country they were travelling through and ___________ ( enjoy ) the countryside. |
IV. Заключна частина уроку.
1. Домашнє завдання.
Your hometask is to retell the poem and new words.
2. Підведення підсумків уроку.
What did we do today? What was the most interesting task? What was the most difficult? Your marks are …
The lesson is over. Good-bye.
1