1
6 клас
Розділ 5. Гриби.
Тема уроку: Групи грибів. (квест)
Мета уроку: розширити і поглибити знання учнів про різноманітність грибів,
ознайомити з екологічними групами грибів, характером їх
живлення;
продовжити формування вмінь і навичок роботи у групах, з
додатковою літературою, робити висновки.
Хід уроку
І. Актуалізація знань. Мотивація навчання.
Розминка. Вправа «Так» - «Ні»
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Завдання 1.
Гриби це не рослини, як було прийнято раніше, оскільки в них немає хлорофілу, але водночас і не тварини, так як у них немає травної системи.
Як же вони живляться?
На які групи поділяються гриби за способом живлення?
(використавши матеріал підручника та інтернет-ресурси, знайдіть інформацію та запишіть у зошит)
Завдання 2.
Розгляньте мал. або фото гриба-підосичника;
Мал. або фото гриба – трутовика. З’ясуйте, до якої екологічної групи за способом живлення належать дані гриби.
Дайте відповіді на запитання:
Завдання 3. (Практичне)
Завдання 4.
Відгадайте загадки.
Мами й тата сини й дочки;
Мов гвіздочки всі тоненькі,
Вишукані й чепурненькі. (опеньки)
Та у руки не бери!
Кожна муха його знає,
Як побачить – геть втікає! (мухомор)
Із близнючок в них сестрички,
По лісах мандрують пішки,
Носять рижі босоніжки. (лисички)
Можна і сирими трішки
Видів безліч всі смачні:
Ласі, добрі, їстівні. (сироїжки)
Поряд жінка і синочок
З деревом вони куми,
Добре знаємо їх ми! (підберезовик)
Запишіть, які з цих грибів, на вашу думку є симбіонтами.
ІІІ. Закріплення вивченого.
Учні з команд розповідають про проходження квесту по завданнях.
Висновки:
Домашнє завдання: Ознайомтеся з матеріалом підручника п.п. 52-56.
Опишіть гриби-паразити рослин та людини.